409 Shares 8203 views

Program do tworzenia czcionek. Piękne czcionki. Tworzenie czcionki swojego pisma

Czytelność wszelkie badania bardzo często wystarczająco wysoki poziom określony przez czcionki, który jest używany do pisania. Wielu użytkowników nie chce być zadowoleni z tej oferty nowoczesnych edytorów tekstowych, i starają się tworzyć własne czcionki. Jednak w procesie istnieje wiele problemów, jeśli nie brać pod uwagę kilka ważnych punktów. Stwórz własną piękna czcionka nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Dlatego staramy się, aby rozważyć kilka niuansów związanych z tym żmudnej pracy.


Jak stworzyć piękny czcionki: sformułowanie problemu

Przede wszystkim, na wczesnym etapie, aby określić dla siebie powinien być wyraźnie głównym celem. Będzie czcionka stworzona dla publikacji naukowych, na komiks lub projektów rozrywkowych – to w dużej mierze określa główne etapy pracy.

Następnie należy zdecydować, jak powinna wyglądać stworzony przez czcionki i dopasować jeśli jest przyszłość projektu (sans-serif, czcionka serif, postacie z prawidłowej geometrii, w końcu, czy czcionka jest na podstawie jego własnego projektanta pisma), jak dobrze będzie wyglądać w długich dokumentów i to nie tylko w nagłówkach.

Oczywiście, należy zauważyć, jak znaki są wizualnie postrzegana w powiększeniu. Warto też zwrócić uwagę na rodzaj tekstu w całym dokumencie. Oczywiście, może być używany przez każdego prostego programu do zmiany czcionki istniejącego, ale większość ekspertów nie polecam biorąc za podstawę dla innych czcionek, ponieważ jeśli chcemy osiągnąć oryginalność, takie narzędzia nie nadają się do pracy (z wyjątkiem być może dla zrozumienia podstaw edycji).

W początkowej fazie

Tworzenie posiekaną litra jest uważane za bardziej trudne, dlatego, aby zacząć robić lepsze skrypt. Program do tworzenia czcionki swojego pisma mogą być wykorzystane w późniejszych etapach, ale na początku zaleca się wyciągnąć wiele znaków przez strony, a następnie z nimi jakieś połączenie i zobaczyć, jak to będzie wyglądać w sposób ogólny.

Takie podejście pozwala natychmiast ocenić wiele wad, ponieważ pisanie może być bardzo specyficzne i bardzo indywidualne, a nie wszyscy czytelnicy przyszłości będzie w stanie czytać teksty niego. Niewygodne czytanie może po prostu wcisnąć potencjalnego czytelnika.

W najprostszym przypadku można nawet po prostu robić zdjęcia na listach, a następnie z nich tworzą słowo lub kombinację (komputerze lub ręcznie z naturalnych obrazów).

Pierwsze litery

Komputerowe przetwarzanie oraz tworzenie czcionek realizacji programu nie natychmiast potrzebują. Zacznij od utworzenia dwóch są uważane za główne litery. To – małe litery «N» i «o», a górne – «O» i «H».

Niektórzy eksperci w dziedzinie zaleca się stosowanie kombinacji «adhension» (lub «adhencion»). Uważa, że stworzenie sekwencji tych znaków ręcznie wcześnie w rozwoju przyszłej czcionki pozwala w pełni zrozumieć geometrię i proporcje poszczególnych liter, cyfr lub symboli.

W przyszłości będzie to upraszcza rysowanie postaci już w programie komputerowym. Ale początkowo lepiej jest zwrócić je ręcznie, ponieważ bez pewnej wiedzy na komputerze, aby utworzyć płynne linie lub przejścia będzie dość problematyczne.

Program do tworzenia czcionek: przeniesienie czcionki na komputerze

Ale powiedzmy, zestaw czcionek, a gdy jakiś specjalny program do tworzenia czcionki pisma ręcznego nie jest używany. Następnym krokiem będzie przeniesienie czcionkę w środowisku komputerowym. Nie trzeba dodawać, wymagałoby to skaner i odpowiednie oprogramowanie.

I do tego celu można użyć różnych zastosowań, ale wszystkim, którzy mają do czynienia z podobnymi pakietami oprogramowania często zalecają stosowanie Adobe Illustrator – oprogramowanie, uniwersalnego we wszystkich aspektach. Wskazane jest, aby najpierw rysowane postacie malować żywy znacznik, a potem kolejny i dokonać krawędzi pióra gładkie kształty.

Ale nie wszyscy projektanci początkujący mają praktyczne doświadczenie z tej aplikacji, ponieważ program dla początkujących jest uważany za dość trudne do opanowania. Dlatego, doskonała jakość, choć nie nowa aplikacja o nazwie FontLab Studio.

Pomimo jego dezaktualizacji niektórych, aplikacja posiada w swoim arsenale wiele modułów profesjonalnym poziomie, w tym narzędzia do rysowania Bizet Viewer glifów w dwóch wymiarach, nie tylko w poziomych płaszczyzn, wszelkiego rodzaju automatycznych konwerterów i czcionek łączenie funduszy. Dodatkowo, oprogramowanie obsługuje większość znanych formatów czcionek (TrueType, ASCII Unix, Otwarte TrueType, Mac TrueType), jak również rozwoju tworzonych przy użyciu tych samych formatów Adobe Illustrator: BMP, AI, TIFF, EPS, i innych.

Jeśli nie chcesz, aby zwrócić się do …

W tej sytuacji, narzędzie użytkownik BirdFont pasuje idealnie – mały program do tworzenia własną czcionkę, jak mówią, od podstaw.

Pomimo swojej prostoty, aplikacja jest wielki zestaw narzędzi, który można umieścić oddzielnie rysowanie znaków lub znaków z odniesieniem do siatki geometrycznej, tworzenie glifów na szczycie istniejących obrazów automatycznie konwertować symbole w postaci wektorowej, udoskonalone czcionki import i dodać metadane.

Jeśli chcesz zrobić projekt na podstawie własnego pisma, można uciec się do pomocy aplikacji FontCreator. Program jest łatwy do opanowania i mają dobrą okazję nie tylko do budowy, ale także do przetestowania fonty, nawet w odniesieniu do standardowego PCI-klawiatura z różnymi układami.

testy czcionki

Wreszcie czcionki tworzone i przetwarzane do dalszego wykorzystania. W następnym kroku, po pierwsze należy zwrócić uwagę na to, jak będzie wyglądać znaków w jednym słowie, linia ust lub pełnego tekstu pod względem jego czytelności.

Ponadto, należy spróbować zmienić rozmiar tekstu, i ocenić, jak dobrze to wygląda w różnych wersjach skalowania. Praktycznie wszystkie programy do tworzenia czcionek mają takich możliwości, ale lepiej jest po prostu wydrukować tekst i zobaczyć to na własne oczy. Arkusz z tekstem wydrukowanym w różnych rozmiarach można powiesić na ścianie i patrzeć na nią z daleka lub w pobliżu, aby przeanalizować wady. Innym pożądanym wysłać jakąś rodzinę lub przyjaciół tekst, tak aby były one w stanie ocenić pracę, jako autor, co do zasady, mają tylko swoje własne, osobiste zdanie i postrzeganie wykonany.

Jaki program należy użyć?

Pozostaje teraz spojrzeć na najbardziej popularnego programu do tworzenia czcionek, które są najczęściej używane i profesjonalnych projektantów i zwykłych użytkowników. Spośród wszystkich odmian, co jest obecnie oferowane na rynku technologii informatycznych, odrębnie Warto zauważyć następujące produkty programowe:

 • FontLab Studio;
 • FontCreator;
 • BirdFont;
 • Fontographer;
 • FontForge;
 • Type 3.2 Font Editor;
 • FontStruct;
 • BitFontMaker2;
 • Fontifier;
 • YourFonts;
 • Glyphr;
 • iFontMaker;
 • FontArk;
 • MyScriptFont etc.

Na tej liście można znaleźć program do tworzenia czcionek w języku rosyjskim, darmowych i płatnych narzędzi. Tak, i na możliwości różnią się dość znacznie. Więc trzeba wybierać na podstawie własnych ustaleń, wymogami lub testowania aplikacji w ich pracy.

zamiast wynik

Jak można zrozumieć z powyższego, proces tworzenia własną czcionkę z jednej strony wygląda całkiem proste (za pomocą oprogramowania), a z drugiej – wymaga przejawy fantazji i wytrwałości. Tutaj, w szczególności, nacisk kładzie się na rozwój własną czcionkę, a nie leczenia już istniejących, jak twórczego podejścia ze strony projektanta zawsze wygląda bardziej interesujący niż kopiowanie coś takiego, że to było. Mamy nadzieję, że te proste wskazówki pomogą wszyscy początkujący zrozumieć wszystkie etapy w rozwoju swoich projektów. Cóż, program do tworzenia czcionek – to zależy od drugiego. Najważniejsze – oryginalny pomysł twórcy, by tak rzec, twórcze podejście do rozwiązywania problemu. A to, jak wiemy, jest mile widziane na pierwszym miejscu.