855 Shares 1391 views

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Vishnyaky: Past and Present

Wśród budynków religijnych rosyjskiej cerkwi znajduje się w dzielnicy Wschodniej stolicy, stoi świątynia, zbudowana w najlepszych tradycji „namiot” architektury. Zabawa złoto w letnim niebie kopułą, zwieńczoną krzyżem iz przyjemnością przechodniów podziwiać niebieskie kaplice cebuli kopułą, której blask gwiazd, tak podobne do prawdziwych.


Przegląd

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Vishnyaky – tylko o to będzie omówione w tym artykule. Odnosi się on do instytucji Preobrazhensky dekanatu i znajduje się w dziale miejskim diecezji Moskwie. Kościół jest na tyle duże, że ma kilka trony. Ponieważ imię to – świątyni NMP (w Vishnyaky), główną z nich w poświęconej ziemi budynku na cześć tego konkretnego wydarzenia, ważne dla każdego wierzącego. Boczna kaplica należąca do niego – na cześć Sergiya Radonezhskogo. Ten święty bardzo kochany i czczony głęboko w Rosji od czasów starożytnych do współczesności. Górny kościół Wniebowzięcia NMP w Vishnyaky tronie, konsekrowany na cześć „Slovusheye niedzielę” – wakacje przed otwarciem Jerozolimskiej świątyni Grobu Świętego. Zauważył, w dniu 26 września (lub 13 według starego kalendarza). Południowa granica jej poświęcony św Mikołaja, północno – prorok Eliasz, centralne – Martyr Tatiany. Bardziej znany świątyni Wniebowzięcia NMP w Vishnyaky fakt, że znajduje się w sąsiedztwie cmentarza, jednej z ulic, które utworzyły specjalny pomnik: Stary drewniany krzyż umieszczony w pamięci wszystkich żołnierzy, którzy oddali swoje życie za wiarę, króla, ludzi i ojczyzny.

zabytków

W średniowieczu Veshnyakov zwany obszar poluzaselonnaya na wschodnich obrzeżach Moskwy. Kiedyś był ślepy oddechowych. W 15 wieku został zbudowany rozliczenie gdzie żyją Bortnikov książąt Sheremetevs pszczoły zbierania miodu i dzikich stopniowo oswajając tych pożytecznych owadów. Jest nazwą właściciela, i zaczyna się historia kościoła. Pierwsza budowa nim z 17. wieku (1644/46 gg.). Zostało to zrobione na rozkaz księcia Fiodora Iwanowicza, który wydał stosowne zobowiązanie. Próbował chóru świątynia Wniebowzięcia NMP, stworzony przez parafii, dzielnicy i cieniu „anielskie głosy” Chwalcie Pana i Jego miłosierdzie. Później książę zdjął wysoki autorytet, który służył w rosyjskim rządzie i lewo mnicha, rezygnując życie ziemskie.

reorganizacja

Budynek był wielokrotnie przebudowywany, poprawa, został dostarczony do zmieniających się kanonów piękna stylów kościelnych. Początkowo fundacja kościelna tradycyjny dla architektury rosyjskiej piwnicy (rodzaj parterze przystosowane do użytku domowego). Wokół niego z trzech stron była otwarta galeria, a dach był żonaty wielowymiarowe piramidy – namioty (stąd namiot stylu). Jako takie, kościół parafialny Wniebowzięcia NMP istnieje od prawie dekady. Następnie właściciele Veshnyakov z duchownych Kościoła postanowił przedłużyć go do mocowania symetryczne zwieńczona namioty kaplic. Wymagało to najwyższą rozdzielczość Patriarchy Moskwy. Nikon, który był w 1655 roku poczta, nie dał zgody, i polecił, aby odbudować budynek z kopułami, usunięto wszystkie namioty. Już pod koniec 17 wieku do świątyni zbudowano dzwonnicę, pokrytych przez iglicą. Aż do 20. wieku odbudowa i rekonstrukcja przeprowadzono kilkakrotnie. A wielki cmentarz stała się miejscem nie tylko veshnyakovtsev spoczynku, ale większość mieszkańców okolicznych wsi. A sama wieś z biegiem czasu stał się głównym przedmieście.

świątynny skarb

Podane w artykule zdjęciem świątyni Wniebowzięcia pokazać, jak wielkie i piękne to wygląda teraz. Ale nie wiem jak to się różniły dekoracje splendor wewnątrz, tak długo, jak Kościół funkcjonował do jego zamknięcia w czasach ZSRR (od 1922). Ściany kościoła były malowane przez wielkiego Iwan Pietrowicz Argunov, książąt artysty SERF Sheremetevs. Nawiasem mówiąc, napisał słynną ikonę kościele domowym (Carskie Sioło) Katarzyna I, który panował po Piotra. I najbardziej znanych jego utworów – „Portret chłopa w rosyjskim stroju narodowego” „Portret Katarzyny II” i Jeśli chodzi o wewnętrzne ściany świątyni, a następnie, według współczesnych, sceny z Pisma Świętego, historii biblijnych, ikon stworzonych Argunov, wykazywał niezwykły talent malarza i zaszczepić poczucie prawdziwego chrześcijanina. Niestety, niewiele z nich pozostało. Ponadto, bolszewicy praktycznie zniszczył kolekcję skarbów Kościoła naczyń szlachetnych i miski ozdobione kamieniami półszlachetnymi – Darowizny wybitnych parafian; zniknęło wiele ikon w wysokich wynagrodzeń, Sanktuarium, bezcenne starożytne ewangelicznych i inne cele religijne. Jednak to nic dziwnego, ponieważ budynek autorstwa warsztatów. Dopiero po przybyciu do Wielkiej Wojny Ojczyźnianej ponownie wziął jego parafian. W procesie renowacji i poszukiwania świątynia została przebudowana, uznał niektóre ikony, odnowiony dzwonnicę.

Dom Boży dzisiaj

Obecnie VEShNJaKOVSKAJa Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odnosi się do przedmiotów Federacji Rosyjskiej dziedzictwa kulturowego. Kościół prowadzi szkołę niedzielną dla dzieci i dorosłych. magazyn religijny jest publikowany „Święta wiosny” głoszenia i charakter edukacyjny. Codzienne odbywają się uroczystą liturgię i inne nabożeństwa.