808 Shares 7829 views

Najprostszy przepis na ciasto herbatniki

Głównymi składnikami ciastek ciasta są mąka, cukier i jajka. Jajka z cukrem aż do bitej puszystej masy, która doskonale utrzymuje swój kształt na łyżce lub drewnianą łopatką. Następnie powoli wlewa pył i całą mieszaninę miesza się łagodnie. W niektórych przypadkach, mąka może być zastąpiony przez placek skrobi uzyskiwana po prostu powietrza. Ciasto przepis herbatniki mogą również zawierać wanilię, startą skórkę pomarańczy lub cytryny, migdały lub orzechy.

Bujne ciasta (przepis) można uzyskać tylko z najświeższych jaj, to należy wziąć pod uwagę przy wyborze produktu dla przyszłości torcie. Czas ubijania białek i odpowiedniego trybu pieczenia odgrywa również ważną rolę w przygotowaniu herbatniki. Białka bitą tylko w czystym pojemniku, przed biczowanie korzystnie kilka minut, aby trzymać je na zimno. Jeśli białka dostanie, kropla żółtka lub tłuszczu, proces ubijania jest skazane na niepowodzenie. Jeśli białka są długotrwałe, mogą dodać kroplę octu lub soku z cytryny do ubijania było łatwiejsze.

Przed przygotowaniem szalkę testową wysmarowanej i posypane bułką tartą lub położył papier smarować. Ciastka ciasto przepis dotyczy ciasta do pieczenia w temperaturze 180-190 stopni przez 40 minut, nie należy otwierać w tym samym czasie w pierwszych 20 minutach piekarnik do suchar nie uregulowane. Gotowość suchar może sprawdzić zwykły wykałaczkę, jeśli jest suchy, to ciasto jest gotowe. Ciasto dla biszkoptów można przygotować ciepłą i zimną sposób.

metoda na zimno.

Cukier podzielona na pół z pół taktu w stałej białek pianki, przy czym druga połowa rozgrzane sproszkowane żółtka jaj. Przy stosowaniu dodatkowych składników podaje się masy żółtka jaja. I mąki wprowadza się trzecią białek i tylko pozostała białka wprowadza się do końca. Pieczone herbatniki należy pozostawić na 10 minut w piekarniku lekko uchylone.

Tryb ciepły.

Żółtka z cukrem i wbity w razie potrzeby z masłem. Całość mieszaninę ogrzewa się na łaźni wodnej do czasu rozpuszczenia się cukru, z pełnym mieszaniem. Następnie należy umieścić naczynia w zimnej wodzie i pozostawiono w temperaturze pokojowej, nie zapominając o ubijania ciągły masę. Żółtka są bujne, gęste. Następnie dodaje się skrobię i mąką w późnych białek wprowadzony.

Przepis ciasto herbatniki z masłem

Na ciasto: 10 jajek, 900 g cukru, 1 kg mąki, 200 g masła.

Gąbka ciasto sporządza się w zwykły sposób, w końcu go delikatnie mieszano w ciepłym libertyńskiego oleju. Ugniatanie muszą jak najszybciej, tak aby ciasto nie jest rozstrzygnięta.

Ciastka ciasto przepis z kakao

Ciasto: 300 g mąki, 30 g skrobi ziemniaczanej, 360 g cukru, 12 jaj, 65 g proszku kakaowego.

Ciasto przygotowuje się w typowy sposób, ale bezpośrednio przed mąką ugniatania dodaje się proszek kakao, uprzednio przesiane przez sito.

Ciastka z orzechami ciasto przepis

Ciasto: 300 g mąki, 30 g skrobi ziemniaczanej, 360 g cukru, 12 jaj, 70 g (posiekane orzechy).

Ciasto przygotowuje się w zwykły sposób, ale tuż przed ugniatania starte orzechy zmieszane z mąką. Zagnieść ciasto trzeba tak szybko, jak to możliwe.

Herbatniki przepis z jabłkami

Na ciasto: 4 łyżki mąki, 3-4 jabłka, 6 łyżek cukru, 5 jajek, trochę cynamonu.

Bitą żółtka z cukrem i wymieszać z pokrojonymi jabłkami, nie jest dodawany osobno ubite białka. Całą masę miesza się szybko wylano na wcześniej nasmarowane blasze i wchodzi do pieca. Ciasto piecze się w temperaturze 180-200 ° C.

Tak, mamy opanowane podstawowe podstawy gotowania herbatniki ciasto. Czas iść do kuchni i eksperymentu!