98 Shares 2623 views

Regulacja i regulacja gaźnika VAZ-2109. Jak wyregulować gaźnik VAZ-2109

Jest dużo powodów, dzięki którym mogą Państwo potrzebować gaźnik strojenia VAZ-2109. To ubogie paliwo jakości, zanieczyszczenia w postaci wypalonego szczątków w smarze w otoczeniu. Ale w trakcie ciągłego stosowania tego mechanizmu nie wymaga specjalnej opieki z zewnątrz. Jeśli istnieją jakiekolwiek uparty brud i tarcie ruchomych części, to jest czas, aby wykonać czyszczenie i regulację.


Jak zrozumieć, że gaźnik nie jest ustawiony?

To całkiem proste. W zasadzie, doświadczony kierowca zrozumie od razu, co się dzieje. Ale jeśli jesteś dopiero początkującym, należy wiedzieć, że istnieje wiele znaków, a które nie potrzebują naprawy gaźnika VAZ-2109, powinna być w stanie je zrozumieć. Po pierwsze, samochód stragany podczas jazdy. Może się to zdarzyć, jeśli przejdziesz na zimnym silniku bez ssania, co jest całkiem normalne. Ale gdy temperatura pracy silnika wpisane, puszczenia gazu i stragany samochodów, mówi się, że nadszedł czas, aby oczyścić.

Po drugie, jeśli prędkość wału korbowego są rekrutowani z trudem, oznacza to słabą trakcję – i powód do gaźnika ponownie. Kiedy pojazd porusza się po płaskiej drodze na biegu jałowym i drgania, to jest to wyraźny objaw usterki, która jest zalecana jak najszybciej wyeliminować.

W zasadzie istnieje wiele znaków, które określają usterkę jednostki samochodowym. Ponadto właściwa regulacja gaźnika VAZ-2109 pomoże uniknąć zwiększonego zużycia paliwa, co jest szczególnie ważne, biorąc pod uwagę obecne ceny benzyny.

Śruby „jakość” i „ilość”

Zaleca się, aby pracować razem, jak niewygodne stale prowadzony z gaźnika na pedał przyspieszenia, aby uzyskać i utaplivat przepustnicy. Ale nie jest to wymóg. Co trzeba wiedzieć jest to, że regulacja może odbywać się bez obecności jakichkolwiek specjalnych narzędzi i innych urządzeń. W prostych słowach – gołymi rękami.

Ale trzeba wiedzieć, co jest „jakość” śruby „ilość”. Pierwszy służyć, dzięki czemu można uzyskać niestabilną pracę silnika. Obrót w odwrotnej kolejności do uzyskania prawidłowej pracy silnika. Ta „kwota” śruby są wykorzystywane do zwiększania lub zmniejszania prędkości. Po tym, wróć do regulacji „jakość”, a następnie „ilość” i tak dalej. D. W praktyce, to wszystko jest bardzo proste. Jednak w garażu za pomocą prostego dostosowania odbędzie przyzwoitą kwotę.

prace przygotowawcze

Zanim zostanie wykonany do gaźnika strojenia VAZ-2109, trzeba spełnić szereg wymagań. Oczywiście, to nie jest konieczne, ale pożądane. Przede wszystkim, prace powinny być wykonywane w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Korzystnie, pojazd stoi pionowo lub pochylona o kilka stopni na każdej osi.

Podczas wewnętrznego czyszczenia nie można użyć szmatki, jak szarpie pozostanie wewnątrz, które przyczyniają się do nieprawidłowego działania dysz. Innymi słowy, regulacja zostanie zredukowana do zera. Czyszczenie i regulacja gaźnika VAZ-2109 powinny być wykonywane za pomocą specjalnych preparatów. Jeśli taki obiekt nie był pod ręką, benzyna zrobi. Najlepsze rezultaty można uzyskać przy użyciu sprężonego powietrza. Więc byliśmy przygotowani do wykonywania pracy, możemy teraz przejść do części praktycznej.

Ustawienie gaźnika VAZ-2109: Postanowienia ogólne

Bezpośrednio przed dostosowanie powinno oczyścić. Można używać benzyny, sprężonego powietrza lub specjalnego. znaczy. Podczas wykonywania prac trzeba mieć pod ręką płaski śrubokręt. Ponadto, przed utworzeniem i czyszczenie zapłon regulowany. Nie ma sensu, aby wyregulować gaźnik, jeżeli zostanie ustalone później lub przedwczesny zapłon.

Jednak musimy pamiętać, że ustawienie jest wykonywana tylko wtedy, gdy temperatura pracy silnika, to znaczy, że jest pożądane, aby rozgrzać samochód, a dopiero później, aby rozpocząć proces. Z przepustnicą należy rozłożyć napór z pedału gazu. Natychmiast po tym, trzeba odłączyć odpowietrzania skrzyni korbowej. Następnie, wykonanie przez braku podciśnienia w regulatorze czasowym rur. Jeśli tak jest, to coś jest nie tak. Następnie można przystąpić do regulacji jakości śrub, które ustanowi stabilną pracę silnika samochodu.

regulowana przepustnica

Ten „przeciek”, która jest wymagana, gdy silnik jest uruchomiony zimno. Istnieje kilka powodów, że mechanizm ten może ulec uszkodzeniu. Pomimo faktu, że jego struktura jest prosta, pożądane jest, aby traktować uwagę na jego utrzymanie. Zawór dławiący – ratownik rodzaju w temperaturach poniżej zera. Dlatego regulacja gaźnika VAZ-2109 powinna rozpocząć się od „Choke”.

Przede wszystkim należy sprawdzić naprężenie kabla. Tutaj mogą wystąpić następujące problemy: niedostateczne lub nadmierne napięcie. Jak wtedy, a kolejne przyczynia się do tego, że klapa nie otwiera się lub nie zamyka się całkowicie, co nie jest dobre dla gaźnika.

Do wykonywania pracy, potrzebujemy klucza 13, które będą regulować naprężenie kabla. Jeśli pedał gazu naciska na podłogę, płat powinien być całkowicie otwarty, uwolnienie gazu – zawór zamyka się. Jeśli nie jest to przypadek, wyregulować położenie nakrętki zabezpieczające przy użyciu klucza 13, aż do osiągnięcia jak najlepszych wyników.

Napęd przepustnicy i jego regulacji

Kiedy już zakończono regulację napędu zaworu przepustnicy gaźnika, przejdź do otworu wentylacyjnego. Przede wszystkim, przed pracą niezbędną do usunięcia czystsze powietrze pokrywę. Przy okazji, po drodze, i można zmienić filtr, zwłaszcza, jeśli to było zrobione dawno temu. Postępowanie wzdłużne bezpośrednio do obudowy muszą być wolne.

Jeżeli zawór nie wymaga żadnych regulacji, gdy uchwyt jest całkowicie wciśnięty dusić pod torpedy. Klapa może być otwierane za 100%. Jeśli nie jest to przypadek, a następnie klawisz chcesz, aby poluzować śrubę kontroli trakcji. Zwracamy się do strojenia. Po optymalne wyniki uzyskuje się, należy dokręcić śruby dźwigni i zamknąć pokrywę filtra. Ale tutaj są pewne niuanse.

Pierwszą rzeczą, którą trzeba przekręcić dźwignię ssania do zakończenia jej odkrycia. Następnie trzeba utopić dźwignię do oporu. Przy pomocy szczypiec, aby dostać kabla z izolacją i naciśnij śrubę. Możemy sprawdzić, czy zawór otwiera się całkowicie. Jeśli to konieczne, stopniowo przesunąć osłonę kablową i zacisnąć śrubę.

Jak wyregulować gaźnik VAZ-2109: spust

Z pracy tego mechanizmu zależy od wielu rzeczy. Ale powiedzieć dokładnie dokonać korekty należy zdjąć gaźnik. Ułatwiają. Ale jeśli nie opuszczają, można spróbować, aby skonfigurować i ustawić mechanizm. Zasadą jest, że chcesz ustawić odstępy poprawne uruchomienie. Będzie to zależało od tego, jak dobrze samochód zacznie.

Jak wspomniano powyżej, istnieje kilka sposobów , jak wyregulować gaźnik VAZ-2109. Jeśli bez ulgi, trzeba będzie obrotomierz. Po pierwsze, konieczne jest całkowite usunięcie obudowy filtra powietrza, a następnie całkowicie ją wyciągnąć dźwignia ssania (znajdujący się w kabinie pasażerskiej pod torpedy). Wykonujemy Włączyć silnik i obserwować.

Używanie śrubokręt płaski otwierać dławik o około 30%. Weź klucz 7 i obrócić śrubę regulacyjną aż obrotomierz nie będą widoczne w wyniku 3100-3400 obr./min. Tak szybko, jak wskaźnik ten jest otrzymywany, możemy bezpiecznie spaść klapę.

Co trzeba pamiętać podczas wykonywania prac naprawczych

Każdy wie, że silnik – serce samochodu, tym razem jako gaźnika – jest jego zawór. W przypadku awarii drugiego systemu wpływa zupełnie wszystko. Dlatego też, aby stan pojazdu się na poziomie niezbędnym do okresowego naprawy gaźnika VAZ-2109. Ale jeśli chodzi o naprawy bezpośrednio, lepiej jest zaufać profesjonalistom, bo bez doświadczenia może tylko pogorszyć sytuację.

Pożądane jest również, aby zatankować jakości paliwa, ponieważ wpływa na jakość samochodu i pracować bezpośrednio z gaźnika. Smarowanie – kolejny ważny punkt. Bez niej nic nie będzie działać, więc „jakość” czas te same śruby, pożądane jest, aby smarować czas. To samo odnosi się do dławika kabli, które muszą być okresowo wymieniona. Jak pokazuje praktyka, nie udaje się w najbardziej nieodpowiednim momencie.

Wyregulować obroty biegu jałowego gaźnika

Tak, przede wszystkim rozgrzać silnik do temperatury roboczej. Praca w potrzebie na dołączonych elementów zasilających (lampy, odtwarzacz i tak dalej. P.), dlatego przed rozpoczęciem prac, pożądane jest, aby naładować baterię, aby utrzymać go z wioski w niewłaściwym czasie. Trzeba ponownie pracować ze śrubami „jakość”, ale w nieco innej kolejności.

Po pierwsze, trzeba uzyskać maksymalną prędkość biegu jałowego (s. S.). Następnie obraca się śruba „ilość”, aby uzyskać w przybliżeniu 50-150 obrotach na mniejsza niż powinna być X. x. Z reguły jest to około 800 obrotów wału korbowego. Po tej „jakości” ślimaka w celu zmniejszenia wartości normalnej – około 900-950 obr./min. Po tym, praca może być uznane za spełnione. Warto pamiętać, że wymiana gaźnika VAZ-2109 może być potrzebna tylko wtedy, gdy nie zwracają uwagi na jego problem. Zazwyczaj ten mechanizm może działać przez długi czas. Ale nie zapominaj o czyszczeniu i pożądań.

O-gaźnik Solex

Kilka słów należy powiedzieć o tym, jak skonfigurować urządzenie. W pierwszej fazie – jest ustawienie właściwego poziomu w komorze pływakowej. Po tym, należy dostosować prędkość obrotową biegu jałowego. Należy zauważyć, że gaźnik strojenie „Solex” VAZ-2109 należy przeprowadzić zgodnie z instrukcjami, które będą nie tylko prędkość, ale także uproszczenie pracy.

Jeśli śruba regulacyjna „ilość” silnik nie reaguje, to konieczna jest zmiana strumienia biegu jałowym na mniejsze lub dokręcić zawór elektromagnetyczny. W odniesieniu do wyboru dysz, jest bardzo czasochłonne. Kierując się potrzebą do objętości roboczej silnika. Co większa objętość, tym mniejsze dysze potrzebie.

Istnieje system przejściowy, który jest odpowiedzialny za brak awarii podczas rakiety i jego normalnej pracy (kichanie, strzały). Wszystko to wina szczelinowego otworu. Znajduje się on bezpośrednio pod zaworem dławiącym. Jeśli naciśniesz na pedał przyspieszenia, otwarcie paliwo do silników odrzutowych jest dostarczany. Jeśli tak się nie stanie, samochód może się zatrzymać.

informacje teoretyczne

Warto powiedzieć, że gaźnik – urządzenie, bezpośrednim celem których mieszanie i dozowanie paliwa dostarczanego do cylindrów silnika. W przeciwnym razie, nie tworzy się mieszankę roboczą. Odpowiedzialny za jakość strumienia. Odnosi się to do wszystkich modeli krajowego przemysłu motoryzacyjnego, w tym VAZ-2109. Obory gaźnika powodu niewłaściwie skonfigurowane dysz.

Ponadto ważne wskaźniki, takie jak produktywność. Uzyskuje się ją na długość strumienia, jak też otwór (pasma). Jeśli wzrost sekcja strumień wynosi około 10%, szerokość pasma jest zwiększona o 25%. Z tego możemy wywnioskować, że kiedy dobrze dostrojony Opisane urządzenie może nie tylko zmniejszyć zużycie paliwa, ale również zwiększyć moc silnika. Jak widzimy, ustawienie gaźnika VAZ-2109 pozwala na wiele.

Ze względu na jakie problemy

Co do zasady, sam gaźnik będzie działać dobrze z należytą starannością. Istnieją jednak pewne niuanse, które należy zwrócić uwagę. Na przykład, po zainstalowaniu gaźnika VAZ-2109, nie było niestabilność pracy silnika została wykonana na x. x. Powodem tego może być nieprawidłowa naprężenie linki pedału przyspieszenia (Akcelerator). Ale wszystko to jest łatwo skorygować, a teraz wyglądają.

Trzeba najpierw postawić dokładnej diagnozy. Dlatego konieczne jest, aby odłączyć przewód z akceleratorem gaźnika. Odbywa się to tak, że można ręcznie ustawić przepustnicę na silnik jest uruchomiony. Jeśli przesuniesz przepustnicę do pożądanych spadków prędkości, trzeba zmienić lub dostosować kabel. Jeśli prędkość nie zmienia się, sprawa jest nadal w gaźniku.

wniosek

Chciałbym powiedzieć, że często potrzebują prostego zapłonu setup VAZ-2109. Gaźnik w tym przypadku, może działać dobrze, ale ze względu na uczucie niewyrównanej awarii zapłonu. Jak już wspomniano powyżej, na jaki daje dobrą mieszankę do gaźnika zależy od wielu rzeczy.

To nie jest zalecany do samodzielnego przeprowadzenia wymiany dysz. Wynika to z faktu, że każdy z nich nadaje się tylko do niektórych modeli gaźnika. Jeśli ustawione na dowolny inny, zużycie paliwa może zwiększyć moc silnika – zmniejszenie dynamiki staje się gorszy, itd. Ale jeśli trzeba jeszcze przeprowadzić wymianę, należy skupić się na etykiecie cierpiał … Trzeba od razu kupić zestaw, a nie indywidualnie, jak to nie jest bezpieczne i można uruchomić na niedopasowanie z oznaczeniem.