299 Shares 6102 views

Werner von Blomberg: biografia i zdjęcia

Werner von Blomberg Eduard Fritz urodził się w Stargardzie, na Pomorzu, 2 września 1878 Był to pierwszy z czterech synów ppłk Emil von Blomberg (Leopold 1840-1904) i jego żony Emmy von Weidenbach Chepe. Miał dwóch młodszych braci: Hans (1886-1914) i Hugo (1888/18), a młodsza siostra Margaret (1875/40). Dzieci wychowywane w sposób wojskowy. Ojciec ciągle nieobecny, wziął mały udział w tym procesie. Rodzina często przeprowadzać: Werner studiował w Hanowerze, Kleve i Bensberg.

Werner von Blomberg: biografia wojsko

W wieku 16 lat, Werner uczestniczących w Korpusu Kadetów w Lichterfelde koło Berlina, gdzie studiował od 1894 do 1897. Po roku został awansowany na porucznika. Kolejne siedem lat służył w piechocie w stanowiskach dowodzenia i personel.

04 kwietnia 1904, Blomberg poślubił córkę majora Charlotte Helm (1880/32), z którym musiałby pięcioro dzieci: dwóch synów i trzy córki.

W 1904 roku zmarł ojciec Wernera, aw tym samym roku został wysłany do Akademii Wojskowej w Berlinie, gdzie pozostał aż do 1907 roku. 18 maja został awansowany na porucznika, aw październiku na krótki czas był w Hanowerze pułku.

01 kwietnia 1908, Werner von Blomberg został wysłany do Sztabu Generalnego, gdzie on i jego umiejętności wojskowe zostały zauważone. W 1911 roku został kierownikiem Zakładu topograficznych.

W 1912 Blomberg służył jako kapitan w pułku piechoty 1 Lorraine w Metz, a na początku 1914 roku został dowódcą kompanii.

Pierwszy Świat

Wraz z wybuchem I wojny światowej Blomberg, jako oficer Sztabu 19. Dywizji Piechoty Rezerwy, został wysłany na front zachodni. W Belgii, pierwsza bitwa, który zabił brata Vernera Gans.

To było śledzone przez Saint-Quentin, gdzie jego związek został zaatakowany kilka francuskich dywizji. Podział Werner walczyli udało odwrót. W dniu 14 września, został odznaczony Krzyżem Żelaznym II stopnia. W październiku 1914 roku otrzymał niewielką Shrapnel ranę.

Zima 1915 Division Blomberg walczyła w Szampanii. Niemiecka ofensywa nie zachodu, a wojna zamieniła się w fazie wykopu. 22 marca 1915 roku został awansowany do stopnia majora. Pod koniec kwietnia, poobijany podział został przeniesiony do rezerwy w Alzacji, a od połowy maja został wdrożony w Wogezów. Werner następnie przeniesiony na front wschodni, gdzie walczył przez krótki czas we Lwowie i żółwia.

Blomberg zyskał w walkach na Ene i Soissons podczas letniej ofensywy w 1918 roku odznaczył się więc, że Kayzer Vilgelm II 03 czerwca 1918 osobiście wręczył mu najwyższą nagrodę pruski wojskowy – zlecenie „Za Zasługi”.

Po wojnie został w końcu stracił, 7 armia rozpoczęła chaotyczny odwrót. Po jego likwidacji w styczniu 1919, Blomberg powrócił do swojej rodziny w Hanowerze.

Obsługa w Reichswehry

W lecie 1919 roku został wezwany do twierdzy granicznej Kolberga, a następnie do Berlina jako przedstawiciel komendy w Reichswehry i był głośnik w nowo utworzonego Ministerstwa Obrony. W ten sposób udało mu się uczestniczyć w tworzeniu nowej armii.

Od 1927 do 1929 roku, Blomberg był szefem służby wojskowej – trochę podobieństwo Sztabu Generalnego. W tym charakterze, udał się do Związku Radzieckiego. Tutaj Werner wrażenie, że radziecki reżim komunistyczny odbędzie się na dwóch filarach – partii i sił zbrojnych. Nie wiedział, że wszyscy dowódcy są członkami partii i Stalina w latach 1929-1930 spędził personel sprzątający dowódcy.

Mimo, że podróż inspirowane Blomberg. W przeciwieństwie do większości starszych oficerów, pełne sentymentalnych wspomnień popychany w zapomnienie monarchii, Werner wykazały tendencje demokratyczne.

Na jesieni 1930 roku Minister Groener wysłał go na studia trasę w Stanach Zjednoczonych.

Decydującym czynnikiem w przyszłości Blomberg były jego wrogie stosunki z wpływowego ministra obrony generał Kurt von Schleicher. Werner opuścił Berlin i został dowódcą Okręgu Wojskowego w Prusach Wschodnich i dowódca 1 Dywizji Piechoty, znajduje się w tym samym miejscu.

W 1932 roku, w wieku 43 lat zmarł żonę Werner – Charlotte.

Blomberg Generalny

Werner wkrótce został wysłany do siedziby Ligi Narodów w Genewie jako szef delegacji niemieckiej wojskowej dla negocjacji w sprawie rozbrojenia, zgodnie z warunkami traktatu wersalskiego.

29 stycznia 1933, Werner von Blomberg otrzymał telegram od razu przyjść do prezydenta von Hindenburg w Berlinie. Planowane powołanie kanclerza Hitlera i von Papen wicekanclerza, zamiast generał von Schleicher i Blomberg miał być minister obrony. Formalnie narusza Konstytucji, jako jedyny cywil, który mógł pomieścić ten post, więc specjalny dekret został wydany. Jednocześnie został awansowany na generała piechoty.

Ogólne Werner von Blomberg natychmiast wezwany z Królewca do Berlina, jego przyjaciel pułkownik Walter von Reichenau, i polecił mu, aby poprowadzić swój urząd. Wcześniej, w czasie podróży kampanii Hitler spotkał się z Reichenau, i zapewnił go, że gdyby został wybrany kanclerz Niemiec uzbroić.

z masakry SA

Po powołaniu do problemu Blomberg – Hitler miał swój prywatny armii hitlerowskiej SA, których liczba w styczniu 1933 roku było 400 tysięcy osób .. Dowodził kapitan Ernst Röhm. Po SA fuzji z żołnierzy Unii „Steel Helmet” brown liczba osiągnęła 2 miliony dolarów.

Między SA i Reichswehry tarcie zaczęło. Z drugiej strony, SA była rezerwa ochotnik do wznowienia przypadku połączeń. Oprócz armii, mieliśmy innych wrogów CA – Minister Air Hermann Göring i Himmler przywódca SS Hitler przeznaczone do przekształcenia bezpieczeństwa w jednej znaczącej siły zbrojnej narodowosocjalistycznej w Rzeszy. Reichenau wiosna dowiedział się o zbliżającym się otwarty konflikt, aw czerwcu 1934 Blomberg namówił Hitlera do utworzenia sojuszu między armii i partii. Ponadto opublikował artykuł o dwóch filarów Trzeciej Rzeszy – Otworzyć ostrzeżenie Kalifornia. Pewni Rem spisek, Werner von Blomberg sporządziła listę 78 osób, które mają zostać aresztowany, a w dniu 28 czerwca doprowadził Reichswehry w stan pełnej gotowości bojowej.

Ale SS armia zwolniona z pracy. Przywódcy i konserwatyści rzeź CA, który padł ofiarą von Schleicher i von Bredow, Hitler pozwolił, aby od razu głosić sam sędzia Naczelnego Ludowej.

feldmarszałek

W marcu 1935 roku Führer ogłosił wznowienie poboru i tworzenie 36 i 12 dywizji wojska. Ministerstwo Obrony stało Ministerstwo Wojny. W urodziny Hitlera, 22 kwietnia 1936, Werner von Blomberg został awansowany do stopnia feldmarszałka i został dowódcą Wehrmachtu.

W 1937 roku reprezentował Hitlera podczas ceremonii koronacji króla Jerzego VI w Londynie.

krzepki

Jednocześnie Blomberg prowadziła sekretne życie. Od 1934 roku, w godzinach wieczornych, zmienił się w cywilnym ubraniu i nakazał kierowcy, aby zabrać go do określonej lokalizacji, instrukcje pozostawiając gdzie go odebrać kilka godzin później. Wdowiec szukał romansach – dziwny rozrywką dla ministra wojny. Podczas tych eskapad na początku 1937 roku, poznał atrakcyjną dziewczynę o imieniu Margaret Grun. 60-letni Werner zakochał się w niej, „pokusy kochać” stworzenie. Stał się jej niewolnikiem, o nazwie Eve, i postanowił się ożenić.

W grudniu 1937, Werner poinformował ogólne Keitel jego intencji, i że jego przyszła żona skromnych początków. Aby zabezpieczyć się przed ewentualnymi atakami, Blomberg, Hitler i Göring zaproszony świadkiem na jego ślubie.

śmiertelne wesele

12 stycznia 1938 w Sali Wielkiej Ministerstwa odbyła się uroczystość cywilnego. Dwa tygodnie później farsa upadł. Okazało się, że nowo utworzone Frau von Blomberg znany policji i ma wcześniejsze skazanie za rozpowszechnianie pornografii.

Hitler zaniemówił z upokorzenia. 27 stycznia 1938, feldmarszałek został zmuszony do dymisji, jak zostało powiedziane na temat „stanu zdrowia”. Wreszcie, dowiedziawszy się, że generał von Fritsch, dowódca naczelny wojsk, oskarżony o homoseksualizm, poradził Führer osobiście prowadzić Wehrmachtu. Hitler jako Blomberg powiedział.

Werner von Blomberg stał się persona non grata w Niemczech. Jego nazwa nie wolno było wspomnieć. Aby zatuszować skandal, Werner Führer osobiście zapłacił światową trasę. Blomberg dopuścił tylko połowę drogi, osiedlając się w Bad Wiessee.

Opal i śmierć

Na początku 1939 roku z wielką ostrożnością skontaktował Keitel, naiwnie proponuje zakończyć drugie małżeństwo pod warunkiem, że Hitler przywrócenia go na stanowisko. Naturalnie, że odrzucił ofertę, zauważając, Keitel, który był oferowany Blomberg taką decyzję, a on odmówił. Aby ukryć przeszłość jego drugiej żony, Werner wykonane niezwykły ruch: „Elzbet Grun” w genealogicznym podręcznika arystokracji europejskiej (Gotha Almanachu) dał nazwę „EVA” Wątpliwym przedsiębiorstwo, biorąc pod uwagę fakt, że zapis ten znak musi być udokumentowany.

Wraz z upadkiem III Rzeszy w 1945 roku, były minister wojny, został aresztowany. Zmarł w więzieniu w Norymberdze, 14 marca 1946 roku na atak serca. Jego dwaj synowie oficer zginął na polu bitwy „Fuhrera, ludzi i Ojczyzny”.