172 Shares 6366 views

„” Belosalik maść – instrukcje użytkowania

Hormonalne maści jest aktualnie dostępne partie, a wybierać dobro przygotowanie łatwe.


„Belosalik” maść – instrukcja

„Belosalik” maść dotyczy grupy połączonych preparatów farmakologicznych zawierających sterydy. Międzynarodowa nazwa niezastrzeżona: betametazonu z kwasem salicylowym. W aptekach na receptę.

Zastosowanie – zewnętrzne. Substancja czynna (1 g), dipropionian betametazonu (0,64 mg równoważne 0,5 mg leku) i kwasu salicylowego (30 mg). Rola adiuwanty stosowane olej mineralny i wazelina.
„Belosalik” maść wytwarza się w probówkach o pojemności 30 g, w kartony. Główny składnik aktywny leku – betametazonu. Zatrzymuje stan zapalny, dobrą antiallergen, zatrzymuje swędzenie. On również charakterystyczny efekt antyproliferacyjne.

„Belosalik” maść wskazany do stosowania:

– nerwowa;

– łuszczyca;

– disgidroticheskoy, egzema łojotokowa i tiloticheskoy;

– liszaj płaski;

– przewlekły toczeń rumieniowaty układowy ;

– rybia łuska i ichthyotic zmiany skórne;

– łojotokowego zapalenia skóry owłosionej skóry głowy;

– półpasiec azbest;

– liszaj płaski z głowy (oraz u dzieci i dorosłych).

Kiedy stosowane do dotkniętych obszarów działań aktywnej maścią i szybko. Oznaczono zmniejszenie objawów takich jak rumień, obrzęk, lichenifikacji, nie wspominając o subiektywnych odczuciach (swędzenie, podrażnienie, ból).

kwas salicylowy, ze względu na jego działanie keratolityczne, oczyszcza zanieczyszczoną powierzchnię wagi, przyczyniając się do szybkiego wchłaniania betametazonu w głąb skóry i wspiera kwasowość skóry, przewidywanie zakażeń bakteryjnych i grzybiczych.

Przeciwwskazań do stosowania leku „Belosalik” (maść) są: zwiększenie stopnia wrażliwości betametazonu, kwas salicylowy, lub innymi składnikami maści. Nie zaleca się jego stosowania w:

– skóra gruźlica ;

– skórne objawy kiły;

– ospy;

– infekcji wirusowych skóry, reakcje skórne po szczepieniu;

– otwartych ran, owrzodzeń troficznych;

– trądzik.

Przeciwwskazany u dzieci poniżej 6 miesięcy.

Działania niepożądane są łagodne i są całkowicie odwracalne. Nie może być (ale niezbyt często), jak w przypadku innych glikokortykosteroidów, świąd i zaczerwienienie, pieczenie, zmiany zanikowe, wtórnych zakażeń skóry i innych.
Długi okres ciągłej pracy (zwłaszcza na dużych obszarach skóry) maść „Belosalik” jest obarczona systematyzacji skutków ubocznych, które są związane z funkcją tłumienia kory nadnerczy. Jeśli w trakcie leczenia nadwrażliwości lub będą skutki uboczne, leczenie powinno być zawieszone, a do lekarza.

Interakcje substancji czynnej – dipropionian betametazonu – z innych preparatów medycznych (w odniesieniu do występowania niektórych reakcjach) zostały zidentyfikowane.

Jest to możliwe przy stosowaniu podrażnienia skóry w przypadkach stosowania maści dla środków kosmetycznych i dermatologicznych. Reakcje te są możliwe w połączeniu z nośników zawierających alkohol i mydło medyczny suszy działania.

Przy długim okresie pracy ciągłej i możliwego przedawkowania (szczególnie wysokiego ryzyka u dzieci). Zazwyczaj objawia się w dużych obszarach powierzchni skóry, a po nałożeniu na uszkodzonej powierzchni (na przykład, zarysowania, owrzodzenia).

Maść „Belosalik” dotyczy tylko wygładzają skórę. Nałożyć niewielką ilość na obszarach wymagających leczenia dwa razy dziennie, pocierając lekko. W niektórych łagodnych przypadkach wystarczy zastosować maść raz. Ciągłe leczenie musi trwać od trzech do czterech tygodni. Belosalik, przeglądy, która jest bardzo dobra, bardzo popularny wśród ludności.