772 Shares 1083 views

Extreme – ocenę firmy

Nie jest tajemnicą, że ludzie lubią tworzyć definicji, nie tylko dla widocznych obiektów, ale również bardzo abstrakcyjne i ulotne rzeczy, które istnieją tylko w przenośni świata. W tym poście omówimy czym jest ekstremalne. Jest to jedna z cech właściwych dla praktycznie każdego. To nie może dotykać ani zmierzyć, jest bardzo subiektywna i względna ocena zachowania. Dlaczego jesteśmy tak skonstruowany, że możemy przejść do skrajności, który decyduje, co jest ekstremalne i konsekwencje zachowania na krawędzi? Omówimy ten temat w tym poście.


Co to jest ekstremalne?

Nie jest tajemnicą, że ludzie są rozmieszczone dość osobliwe. Niewielu z nas różni się spokojne i konsekwentne zachowanie i lekki postrzeganie życia, otwartość na nowe i nieznane. Nie są również łatwe w odniesieniu zarówno do siebie i do innych ludzi.

Spółka ustaliła długo za kulisami, nie jest normą. Jednak dlaczego za kulisami? Podjąć żadnej religii – jest zobowiązany do przedstawienia przykazań, dając ustawienie, które ma rację. Naruszenie tych praw i jest uważany za odchylenie od normy. Ignorując niektóre z przykazań jest karalne, takie jak kradzież czy morderstwo. Naruszenie innych po prostu nie jest mile widziany, i skazany przez społeczeństwo nazywa „skrajności”.

Przykłady skrajnych

Na przykład, uważa się, że potrzeba do pracy przez pięć dni w tygodniu. Osoba, która przekracza „norm”, będą rozpatrywane pracoholikiem, a kto nie działa w ogóle – pasożytem.

W świecie prawosławnym jest normą mieć rodzinę, aby poślubić kobietę i mężczyznę – poślubić. Jeżeli dana osoba nie chce się do tego „planu”, prowadzi rozwiązłe życie i ma dużo partnerów, może być skazany za rozpusty. Ci, którzy nie chcą mieć relacje z płcią przeciwną, będzie traktowane jako Puritan.

Pieniądze powinny być na tyle do przystawki na „chleb z masłem” – mieszkania, samochodu i spłaty kredytu. Jeżeli dana osoba odmawia dóbr materialnych, to nie jest normalne. Podobnie jak ona uważa się za nieprawidłowy niepohamowana pogoń za pieniędzmi.

Dzieci powinny być dwa lub trzy. Porzucenie dzieci, teraz modne określenie „childfree” – jest jednym ekstremum i pragnienie, aby mieć dużą rodzinę – z drugiej.

W związku z tym skrajny – jest to, co jest uważane za niewłaściwe, nadmierne przez społeczeństwo. To wszystko. A ty myślałeś?

Jak jest życie dla tych, którzy „idzie w skrajności?”

Musimy żyć w taki sposób, aby być wygodne, i że nie ranić innych. Ślepo dogmaty religijne, społeczeństwo zapomina o tej prostej zasady i daje wielu ludziom wolność wyboru. „Człowiek skrajności” można zganił i skazany za zupełnie naturalne dążenie do niego. Nie wpadają w skrajności, jeżeli jest komfort dla siebie i dla innych. Potępienie społeczeństwa tych, którzy nie naruszają zasad – ekstremalne. Jest to rzeczywistość życia w społeczeństwie.

Jak dobrze żyć?

Nikt, w tym swoich rodziców, małżeńską połowę, arcykapłanów, nie można powiedzieć o dobrym życiu.

Wszystko to jest bardzo subiektywne i zależy od osoby, od religii do religii. Ekstremalne i nie normą na coś innego na różnych kontynentach, a czasem nawet w obrębie tej samej ulicy.

Bo sam czasami czuć się nieswojo, prawda? Kiedy jesz zbyt dużo lub odmówić jeść ze względu na diecie? Lub jeśli, na przykład, wydać wszystkie pieniądze na zakupy?

Ludzie są tak skonstruowane, aby rozpoznać, kiedy przekracza normę – i ten środek powinien służyć nie opinii publicznej, a także wewnętrzny spokój i harmonię z samym sobą. Normy – to spokój serca, uduchowiony nastrój, brak skruchy za czyny. Natura i boska opatrzność (kto był za nim), pod warunkiem nas z prawidłowym barometru. Słuchać swojego wewnętrznego głosu, a nie sąsiada, i zrobisz dobry uczynek.