355 Shares 7935 views

Leki obniżające ciśnienie krwi. Leki zmniejszające ciśnienie krwi

W ostatnich latach nadciśnienie tętnicze stało się częstą chorobą nie tylko wśród osób starszych, ale także młodych. Niebezpieczeństwem wysokiego ciśnienia krwi są uszkodzenia naczyń i serca. W przyszłości nie można wykluczyć poważnych konsekwencji – zawału serca, udaru mózgu, serca, niewydolności nerek, dławicy piersiowej. Aby zapobiec takim niebezpiecznym patologii, można regularnie utrzymywać ciśnienie w granicach normy. Bez narkotyków, zwłaszcza z ciężką formą nadciśnienia, nie zawsze jest to możliwe. Pomoc może skutecznie działać w celu zmniejszenia ciśnienia krwi.

Przyczyny nadciśnienia tętniczego

Przemysł farmaceutyczny opracował wiele leków w celu zmniejszenia ciśnienia krwi. Lista nowoczesnych leków jest dość duża. Pamiętaj jednak, że wybieranie właściwych funduszy jest bardzo ryzykowne.

Lekarz, przepisujący leki obniżające ciśnienie krwi, powoduje wzrost ciśnienia w celu uwzględnienia. W tym celu przeprowadza się pełne badanie przed wybraniem koniecznych środków. Ponadto często stosuje się pewien schemat leczenia, obejmujący podawanie kilku leków lub tabletek połączonych.

Przyczyny nadciśnienia tętniczego mogą być dość zróżnicowane. W medycynie jest następujący podział tej patologii:

 1. Nadciśnienie tętnicze. Choroba występuje samodzielnie. Źródłami patologii mogą być niedożywienie, dziedziczność, złe nawyki, styl życia.
 2. Objawowe nadciśnienie tętnicze. Patologia manifestuje się na tle wielu chorób. W tym przypadku wysokie ciśnienie krwi jest objawem poważnej dolegliwości, na przykład choroby nerek, miażdżycy tętnic, patologii układu nerwowego.

W każdej sytuacji przepisywane są leki, które obniżają ciśnienie krwi. Dlatego ważne jest, aby prawidłowo ustalić diagnozę i zrozumieć, dlaczego rośnie.

Leki szybkiego działania

Nikt nie jest odporny na nadciśnienie. Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jakie leki mogą zmniejszyć wysokie ciśnienie krwi. Dzisiaj zaleca się następujące leki:

 • "Dibasol" ("Gliofane").
 • "Cloffee" ("klonidyna").
 • "Arfonad" ("Trimetafan").
 • "Nitroprusyd sodu".
 • "Pentamina".
 • "Siarczan magnezu" (lub "magnezja").
 • "Uregit".
 • "Furosemide" ("Lasix").
 • "Aminazyna" ("Chlorpromazyna").
 • "Fentolamina".
 • "Nifedypina" (Cordafen, Cordaflex, Adalat, Cordipine, Fenigidin, Nifedikap).
 • "Verapamil" ("Isoptin", "Finoptin", "Veragalide").
 • "Anaprilin" ("Obsidan").

Każdy z wyżej wymienionych leków ma swoje właściwości, które są skuteczne w konkretnej patologii lub stanie. Dlatego też, indywidualnie, lekarz wybiera, które leki najlepiej obniżają wysokie ciśnienie krwi.

Klasyfikacja leków

Aby zrozumieć, które leki zmniejszają ciśnienie, rozważyć dwie grupy leków:

1. Środki pierwszej lini. Są to leki, które są zalecane dla większości pacjentów z nadciśnieniem tętniczym. Takie leki dzielą się na 5 grup:

 • Leki moczopędne (lepiej znane jako leki moczopędne). Do tej kategorii leków należą "Hypothiazid", "Indap", "Arifon", "Furosemide", "Lasix", "Trifas", "Torsid", "Veroshpiron", "Triamteren".
 • Inhibitory konwertazy angiotensyny (inhibitory ACE). Przedstawiciele tej klasy to leki Enalapril, Berlipril, Renitek, Enap, Captopril, Quinapril, Akkupro, Lizinopril, Lopril, Vitopril, Diroton, Moexipril, Moex, Perindopril, Prestarium.
 • Inhibitory receptora angiotensyny II. Są to takie leki jak Irbesartan, Irbetan, Aprovel, Converium, Candesartan, Casark, Candesar, Losartan, Lorista, Lozap.
 • Antagoniści wapnia. Następujące narzędzia są popularne: Verapamil, Finoptin, Veratard, Isoptin, Diltiazem, Diacordin, Aldizem, Amlodypina, Azomex, Nifedypina, Amlo, Agen "," Felodipin "," Norvask ".
 • Β-adrenoblokerów (β-blokerów). Do tej klasy należą leki "Atenolol", "Athenol", "Tenobene", "Tenolol", "Nebivolol", "Nebilet", "Nebival", "Nebilong", "Anaprilin", "Coriol", "Medocardil".

2. Lekarstwa z drugiej linii. Są to także leki obniżające ciśnienie krwi. Są jednak w potrzebie z długotrwałym leczeniem nadciśnienia tętniczego. Lekarstwa są tanie i mogą być zalecane dla kobiet w ciąży. Należą do nich:

 • Α2-agonistów akcji centralnej. Są to następujące leki: Clonidine, Klofelin, Methyldopa, Dopegit.
 • Alkaloidy Rauwolfia. W tej grupie znajdują się leki "Reserpine", "Raunatin".
 • Α-adrenoblokerów. Głównymi przedstawicielami klasy są leki "Prazozin", "Doxazosin", "Zoxon", "Cardura", "Terazozin", "Alfater", "Kornam", "Fentolamin".
 • Środki rozszerzające naczynia o działaniu bezpośrednim. Ta klasa obejmuje następujące środki: "Bendazol", "Dibazol", "Hydralazine", "Apressin".

Zastanów się nad nowoczesnymi środkami zmniejszającymi ciśnienie krwi, które najbardziej wymagają leczenia nadciśnienia tętniczego.

Medycyna "Lozartan"

Lek w farmakologii nazywa się "Lorista". To prowokuje do zablokowania receptora angiotensyny II, który jest odpowiedzialny za zwężenie naczyń. Lek charakteryzuje się dość długą ekspozycją na ciało – do 24 godzin.

Dla młodych ludzi należy starannie dobrać dawkę. Jeśli połączysz inne leki w celu obniżenia ciśnienia krwi za pomocą leku "Lorist", wynik będzie skuteczniejszy. Podczas łączenia tego leku z lekami moczopędnymi pacjent może zwiększyć ilość potasu we krwi.

Najbardziej pożądany jest lek narkotykowy dla osób w podeszłym wieku, ponieważ ma on łagodny efekt. Lek "Lorist" można przepisać w okresie ciąży, w okresie laktacji.

Bardzo ostrożnie używaj tego narkotyków cierpiących na zaburzenia czynności wątroby. Zaleca się przyjmowanie leku w mniejszych dawkach.

Lek "Verapamil"

Cechą wyróżniającą leku jest zmniejszenie się tonu naczyń i zwiększenie dostarczania tlenu do serca. Lek pomaga ustabilizować częstość skurczów narządu i tętnic.

Lek "Verapamil" w przypadku ostrego ataku można wstrzyknąć dożylnie do organizmu. Dawkowanie leku zależy od stopnia objawów choroby.

Lek jest przeciwwskazany u pacjentów, u których wystąpił ostry zawał mięśnia sercowego.

Lek "Nifedypina"

Agent jest przedstawicielem grupy, takiej jak antagoniści wapnia. Te leki, zmniejszając ciśnienie krwi, zmniejszają ton naczyń krwionośnych, poprawiają dostarczanie tlenu do organizmu.

Lek "Nifedypina" jest wyjątkowo skuteczny w nadciśnieniu, wywołanym patologią nadnerczy i nerek. Lek może wywierać korzystne działanie na te narządy, a nawet powstrzymać rozwój tak patologii jak niewydolność nerek. Innym plusem tego narzędzia jest pobudzenie przepływu krwi do rdzenia kręgowego, mózgu.

Zaleca się przyjmowanie leku w pozycji leżącej, umieszczając pigułkę pod językiem.

Nifedypina jest kategorycznie przeciwwskazany przy niskim ciśnieniu krwi lub niewydolności serca.

Lek "Captopril"

Lek całkowicie usuwa obciążenie serca, stymuluje skuteczne funkcjonowanie dróg oddechowych. Ponadto zwiększa dopływ krwi do nerek.

W razie potrzeby lek ten może być podawany noworodkom i chorym na cukrzycę.

Połączenie leku "Captopril" z azotanem znacznie zwiększa ich działanie na organizm.

Lek nie jest przeznaczony dla pacjentów, u których stwierdzono niedobór płytek krwi lub białych krwinek we krwi.

Lek "Enalapril"

Ten lek jest podobny w swoim działaniu na osobę do leku "Captopril".

Ten lek nie powinien być stosowany u osób z niedoborem płytek krwi, białych krwinek we krwi. "Enalapryl" nie jest przeznaczony dla pacjentów cierpiących na niewydolność nerek.

Medycyna "Methildofa"

Lek normalizuje wysokie ciśnienie krwi, obniża ton tętnic. Lek jest skuteczny i bezpieczny dla kobiet w ciąży.

Lek "Methyldofa" nie jest zalecany u pacjentów, u których stwierdzono niewydolność nerek.

Lek "rezerpina"

Lek jest często przepisywany we wczesnych stadiach nadciśnienia tętniczego. Jeśli łączą leków moczopędnych w celu zmniejszenia ciśnienia krwi za pomocą leku "Reserpine", to korzystny wpływ na organizm jest znacznie zwiększony.

Tabletki zaleca się jeść po jedzeniu.

Lek zawiera szereg przeciwwskazań. Leku nie należy stosować u pacjentów z wrzodami żołądka. Zakazuje się przepisywania tego leku na stwardnienie nerek. Przeciwwskazany lek "rezerpina" osób cierpiących na bradykardię – zmniejszenie częstości wahań serca.

Leki «indapamid»

Jest skutecznym lekiem wpływającym na nerki. Jest strukturalnie podobny do diuretyku tiazydowego.

Niezbędny wynik do stabilizacji ciśnienia można uzyskać tylko tydzień po rozpoczęciu stosowania leku "Indapamide". I maksymalny efekt pojawia się po trzech miesiącach regularnego stosowania leku.

Nie podawać leku dzieciom w wieku poniżej 18 lat. Zabronione jest stosowanie go w ciąży, laktacji. Ponadto narzędzie ma inne przeciwwskazania. Narkotyk jest zabroniony w przypadku wystąpienia pogwałcenia czynności wątroby, dny moczanowej, obecności anurii. Nie należy używać leku "Indapamid" natychmiast po zaburzeniach cyrkulacji mózgu.

Leki "Prestarium"

Lek skutecznie normalizuje zwiększone ciśnienie krwi. Pomaga zwężyć naczynia i przywrócić elastyczność tętnic. Użycie tego narzędzia pozwala przywrócić procesy metaboliczne serca, zmniejszyć obciążenie dla tego ciała.

Po podaniu leku jego działanie obniżające ciśnienie krwi jest odczuwane po 4-6 godzinach. Miesiąc regularnego stosowania leku pozwala w pełni ustabilizować ciśnienie.

Wnioski

W młodości należy dbać o zdrowie naczyń krwionośnych i serca. Pamiętaj, że patologie w starszym wieku są wynikiem stylu życia. Jeśli chodzi o nadciśnienie tętnicze, najlepszą rzeczą jest terminowe leczenie pod kierunkiem doświadczonego lekarza. Nie wybieraj terapii samodzielnie. Wszakże, aby odpowiedzieć na pytanie, co najlepsze leki obniżające ciśnienie krwi, możesz tylko po pełnej diagnozie. Dbaj o siebie!