503 Shares 8249 views

Wymiana paska rozrządu "Ford Focus 2". Usuwanie paska rozrządu w Ford Focus 2

Pojazdy Mark Ford ma jednak do czynienia z USA, ale model „Ford Focus 2” – w pełni europejski, do śruby. Produkujemy maszyny użytkowe te tylko w niemieckich fabrykach, a także Hiszpanii. Od 2005 ustalonych liniach montażowych w Rosji i Chinach. Przez wiele lat, model ten jest częścią grupy liderów w sprzedaży nowych samochodów. A samochód jest również uważane za bardzo popularne na rynkach wtórnych. Wielu kierowców i właściciele uważają, że „Focus” ma najlepsze połączenie ceny i jakości, jest bardzo niezawodny. Wszystko to jest prawdą. Ale bez względu na to w jaki sposób bezpieczny każdy samochód, zawsze trzeba coś zmienić. Szczególnie popularnym tematem wśród właścicieli – wymiana paska rozrządu „Ford Focus 2”.


Wysoki koszt stanowisk pracy w

Operacja ta jest nieco bardziej skomplikowana, niż większość innych modeli. Dlatego w większości stacji Wymiana paska rozrządu ( „Ford Focus 2”) będzie kosztować przyzwoitą kwotę.

Timing Belt Function

Szczegół wałka rozrządu prowadzi synchroniczny obrót dystrybutora, oraz wał korbowy, a tym samym otwieranie i zamykanie zaworów.

Jeśli pasek rozrządu „Ford Focus 2” nie został zastąpiony w czasie, można go złamać, co może prowadzić do poważnych uszkodzeń. W przypadku awarii maszyny po prostu nie jest w stanie się poruszać. Aby tego uniknąć i aby uniknąć ewentualnych zagrożeń powinny być bardzo starannie monitorować stan tego ważnego szczegółu.

diagnostyka

Do wymiany paska rozrządu „Ford Focus 2” została przeprowadzona w odpowiednim czasie, należy ocenić jego stan. Aby to zrobić, trzeba go otworzyć. W tym celu należy odkręcić śruby mocujące pokrywę. Następnie przesuń bok korpusu obudowy. Teraz jest to możliwe do przeprowadzenia inspekcji. Ale pamiętaj jedno małe zastrzeżenie.

W badaniu, ważne jest, aby sprawdzić całą powierzchnię elementu. Zwój produkt rozrusznika. Jest to konieczne do wykrywania pęknięć powłoki rozwarstwienia, różnych uszkodzeń na powierzchni. Również szukać luk, wybrzuszeń lub zagłębień. plamy olejowe – również znakiem wymiany awaryjnego.

Olej na pasie w samochodzie „Ford Focus 2” oznacza, że istnieją pewne problemy z uszczelkami na wałku rozrządu i wału korbowego. Jeśli okaże się oleju na taśmie, należy natychmiast dokonać wymiany awaryjnego – nie czekaj, aż zostanie całkowicie zużyta.

Oprócz taśm w mechanizmie czasu może być narażona na zużycie rolek oraz napinaczy. Muszą zmienić nie tak często, ale czy to wszystko powinno być. Zabieg wykonywany jest w sytuacji, gdyby były jakieś odczuwalny hałas luz.

Jak często zastąpić?

Podobnie jak wiele innych części, pasek rozrządu „Ford Focus 2” ma określoną żywotność, po którym chcesz zainstalować nowy lub wymienić cały komplet. Średni okres od około 150 tys. Km. Ale jest to tylko postać, co jest napisane w instrukcji. W naszym kraju, surowym klimacie, ekstremalnych temperatur, drogi są często w złym stanie. Dlatego najlepiej jest przeprowadzić instalację nowej części każdy 80.000. Km.

Pas lub łańcuch napędowy?

Z tych samochodów to nie jest takie proste. W wersji z układami napędowymi objętości 1,8 litra i 2, a czas JAZDA „Ford Focus 2” łańcuch jest używany w silnikach o pojemności 1,6 L – napędem pasowym. Łańcuch napędowy nie jest wieczne. Ma wady.

długa żywotność może być przypisana do łańcucha plusów. Średnia wynosi 250 000 km. Wśród wspomnianych ograniczeń hałaśliwą pracę, jak również ogromny koszt nowego zestawu i zainstalować go. Jeśli były problemy z łańcuchem, sterownik wykrywa pracę wysokim profilu. Samochód będzie grzechotka.

Aby dowiedzieć się, co jest zainstalowane w danym samochodzie, wystarczy otworzyć pokrywę. W przypadku, gdy jest ona zabezpieczona metalowej obudowie i łańcuch napędowy pas zamknięty z tworzywa sztucznego obudowy. występują wyjątki, ale bardzo rzadko. proces wymiany także różnić.

Co jeśli poślizgu paska rozrządu?

Nie może być kilka różnych przyczyn. Prawdopodobnie problem w najbardziej szczegółowo. Na przykład, może to mieć różne parametry sztywności dla szerokości i „odpłynąć” w kierunku, w którym sztywność jest mniejsza od razu po instalacji. Aby zdiagnozować go, zaleca się usunąć pas i skręcić w drugą stronę. Jeśli on znowu zaczyna raczkować, należy go wyrzucić.

Pełzanie występuje wtedy, gdy łożyska są zużyte pompy. Kiedy usunięto elementy napędowe, spróbuj potrząsnąć koło pasowe z zębami. Można łatwo znaleźć luz. Nie jest dozwolone, więc łożyska powinny być zmieniane w trybie pilnym.

Szczególnie powszechne samochód „Ford Focus 2” deformacja szpilka na którym koło pasowe napinające. Może się to zdarzyć, jeśli jego zastąpienie przez niewykwalifikowany montera. Jeśli nakrętka jest mocno pociągnął, stadnina M10 mogła lekko deformować. Ale nawet jeśli jest on przesunięty o zaledwie 0,1 mm, to może już prowadzić do poślizgu pasa. Fix pin jest praktycznie niemożliwe. Nie ma innej opcji: można ustawić go na inną osobę.

Inną powszechną przyczyną – rolkę naciągu. Nowoczesne produkty są na podstawie jednorzędowym łożyskiem kulkowym. Powierzchnia podparcia dla pasa również nie jest idealny. mogą być produkowane ze zwężeniem, owalny lub innych wad. Wybór wałka, trzeba znaleźć usterkę nawet w drobnych szczegółach. Gra musi albo być minimalne lub nieobecne. Przed instalacją należy upewnić się, że smarowanie łożysk jest wystarczające.

Wymiana paska rozrządu „Ford Focus 2” własnymi rękami

Proces wymiana jest dość skomplikowana. Trzeba zadbać o wszystkie narzędzia były dostępne. Operacja będzie potrzebował zestaw standardowych kluczy do samochodów, jak również zestaw gniazd. Innym jest kupić, i lepiej jest poprosić kogoś blokad ustawionych dla „Ford”. Innym przydatnym klucz dynamometryczny Urządzenie do mocowania kół pasowych i specjalnego narzędzia do wymiany paska. przygotowuje się również rury o długości 1 m. i, oczywiście, w zestawie czasu „Ford Focus 2”. Jego cena zaczyna się od 3000 r., W zależności od producenta.

Jak to się robi?

Pierwszą rzeczą, którą trzeba zainstalować samochodu w boksie lub estakady. Jeśli nie, to można skorzystać z windy. Zaciągnąć hamulec ręczny i dokręcić. Teraz wyjąć skrzynię korbową ochrony. Następnie zdjąć pasy.

Na następnym krokiem jest stworzenie specjalny znak na pasku rozrządu. Pomoże to instalację. Wyjąć „minus” do akumulatora, odkręcić zbiornik mocującą i przesunąć go na bok. węże układu chłodzenia swobodnego. Za pomocą śrubokrętu można wygodnie otschelknut zbiornika połowy, a następnie przenieść go bliżej silnika.

Kolejne złącza odłączyć i terminal, a następnie jasne generatora. Zdjąć koło pasowe pompy i wyjąć ją. Wreszcie dotarliśmy pokrywę napędu pasowego. Poluzować śruby i zdjąć pokrywę. Zablokować koło zamachowe. Wyjmij urządzenie z przelewem i obracać wałem korbowym aż znak na sprzęgieł są wyrównane.

Trzeba mieć śrubę. Wkręcić w otwór gdzie korek był blisko cylindra. Zrobić znak na kole zamachowym do tyłu silnika. Teraz zainstalować zestaw blokady stamtąd, gdzie był rozrusznik.

Podnieść „maliny”, wyjmij z jednostki wsparcia i ustawić blokadę na koła zamachowe. Następnie odkręcić śrubę mocującą wał korbowy, zdjąć koło pasowe z wału przy pomocy specjalnego narzędzia. Poluzować śruby i odpowiednich zdjąć pokrywę z kołem pasowym. Teraz poluzować zacisk i można go naprawić zatyczkami.

Następnie można zdjąć pasek. Przed zainstalowaniem zupełnie nową część, pożądane jest również ustanowienie komplet czasu.

Nowy produkt jest umieszczany w kierunku wskazówek zegara. Początkowo zainstalowaniu go na wylot, a następnie – już w tulei wlotowej. Potem – na koło pasowe wału korbowego. Założona? Można wyciągnąć zacisk.

Jeśli wszystko działało, zęby poszło jak trzeba, to można bezpiecznie usunąć blokadę. Wymienić osłonę koła pasowego i dokręcić śruby 9 Nm. Po nakinetsya pasy koła pasowego, użyć nowej łodzi na wale korbowym. Dokręcić w dwóch okrążeń. W pierwszym etapie, stosuje się siłę 45 Nm, a następnie obrócić o 90 °.

Co dalej?

Następnie sprawdzić predefiniowanych tagów. Obrócić neutralnego przekładnię odkręcić śrubę, który wyznacza pierwszy walec w GMP. Zdjąć blokadę koła zamachowego, przewiń do wału korbowego w kierunku ruchu wskazówek zegara, aż śruba nie zostanie zainstalowany znak na jedenastej na jednostkę napędową. Przykręcić śrubę pierwszego cylindra. Teraz obrócić wał korbowy, aż się zatrzyma. Założyć blokadę na sprzęgle. Jeśli urządzenie działa poprawnie, to praca może być uznane za zakończone.