533 Shares 8359 views

Co lepsze penoplex lub TECHNOPLEX: wybór głównych kryteriów

Podczas budowy mieszkań na terytorium Rosji, wielu właścicieli zastanawiać izolację. Współczesny rynek materiałów budowlanych posiada duży asortyment, który jest reprezentowany przez płyta izolacyjna. Wśród najbardziej popularnych są penoplex i TECHNOPLEX. Jeśli nie można wybrać: TECHNOPLEX lub penoplex – co jest lepsze, zaleca się rozważenie zdjęcie i przeczytać opis porównawczą. Takie materiały przyjazne dla środowiska, nie jest palny, a nie rozpuszczają się w ziemi lub w wodzie. Są doskonałe dla budownictwa indywidualnego, izolacja tarasów i układ podłogowym.

wskaźniki wytrzymałościowe

Jeśli nie możesz zdecydować, co jest lepsze – czy penoplex TECHNOPLEX, można zwrócić uwagę na wytrzymałość mechaniczną. Opisane substancje mają prawie identyczną wydajność wytrzymałości na ściskanie w 10% odkształceniu wartość ta wynosi 250 kPa. Mówiąc o wytrzymałości na rozciąganie po wystawieniu na zginanie statyczne, a następnie Penoplex ta, w zależności od typu, w zakresie od 0,4 do 0,7 MPa. Wskaźnik w TECHNOPLEX mniejszy i wynosi tylko 0,3. Z tego możemy wywnioskować, że penoplex eksponaty bardziej znaczącą odporność na zginanie i jest w stanie wytrzymać duże obciążenie.

temperatura robocza

Jeśli zastanowić się nad pytaniem o co jest lepsze – czy penoplex TECHNOPLEX, ważne jest, aby zwrócić uwagę na zakres temperatur, czyli od pierwszego z tych materiałów wynosi od -50 do +75 stopni. Drugi materiał może być używany w bardziej bardzo szerokim zakresie, który ma ograniczenie -70 do + 75 ° C. Można to uznać za zaletę, ale nie -70 to temperatura występuje często.

Absorpcja wody i przewodności cieplnej

Jeśli twarz ty pytanie o co jest lepsze – czy penoplex TECHNOPLEX, ważne jest, aby zwracać szczególną uwagę na zdolność do absorpcji wody i przewodności cieplnej. Pierwszy materiał jest w stanie przewodzenia ciepła, w zależności od gatunku i warunków środowiskowych, w jakich odbywa się operacja. Wskaźnik ten jest w zakresie od 0,028 do 0,031 W / mK.

Przeciwnik ma przewodność cieplną w zakresie od 0,031 W / mK. Oznacza to, że oba materiały są skutecznymi izolatorami. Ważne jest TECHNOPLEX absorpcja wody nie jest większa niż 0,2% objętościowych w ciągu dnia. Natomiast, jeśli weźmiemy pod uwagę 35 Penoplex wchłanianie typu woda wynosi 0,1%. Jeśli materiał jest zanurzona w wodzie przez 28 dni, a następnie będzie zwiększenie tylko o 0,2% objętościowo. Między innymi, to izolator zachowuje swoje pierwotne właściwości po imponującej liczbie cykli zamrażania i rozmrażania. Po 1000 cykli penoplex zmienić opór cieplny jedynie o 5%.

Porównaj koszty grzejników

Jeśli wciąż nie może zdecydować, co jest lepsze – czy penoplex TECHNOPLEX, należy zwrócić uwagę również na cenę, ponieważ jest często decydującym czynnikiem izolację przed zakupem, a także wszelkie inne materiały. Penoplex jest nieco tańsze. Jednak różnica w cenie nie przekracza 10%. Jeśli zdecydujesz penoplex TECHNOPLEX lub jaka jest różnica, warto zastanowić się, że w zależności od producenta i regionów, koszty mogą się zmieniać, ale trend w różnicy pozostaje taka sama. Podsumowując, można zauważyć, że oba materiały są podobne i nie zbyt różnią. Główną różnicą jest tylko w kosztach materiałów.

Ogólne porównanie

Jeśli wciąż nie możesz się zdecydować, czy TECHNOPLEX penoplex – co lepsze sprzężenie zwrotne na tych materiałów powinny zdecydowanie czytać jeszcze przed nabyciem. Ale równie ważne jest, aby nauczyć się podstawowych specyfikacji. Na przykład, eksperci radzą, aby zwrócić uwagę na obszarze użytkowania.

Penoplex jest przeznaczony do wewnętrznego, zewnętrznego i izolacji dachu, materiał ten nadaje się do robót drogowych. TECHNOPLEX z kolei służy do izolacji wewnętrznej przestrzeni mieszkalnej miejscowości. Jako dalsze dodatki w pierwszych wymienionych czynności grafitu, podczas gdy druga nagrzewnica do wykonywania ich roli dodatków zmniejszających palność, ponieważ dla wszystkich serii, stosowane do izolacji cieplnej do ściany. Gęstość materiału jest w przybliżeniu takie same, tak, Penoplex ta waha się od 25 do 47 kilogramów na metr sześcienny, a przeciwnika od 26 do 35 kg na metr sześcienny.

Jeśli nie jesteś pewien, czy TECHNOPLEX penoplex – co jest lepsze, zaleca się wcześniej przeczytać recenzje, one rezonować z cech przedstawionych w artykule. Wielu konsumentów zwrócić uwagę na ile łatwopalnego materiału. Oba materiały są klasy G4, co wskazuje na brak postrzegania bezpośrednim ogniem.