575 Shares 2067 views

Gdzie kręcono „10 Małych Indian”? Historia filmu „10 Małych Indian”

W 1939 roku opublikował powieść Agata Kristi, który później nazwano jego najlepszych prac. Za jej zgodą, a wielu czytelników. Dowodem na to – ogólny nakład książki. Na świecie sprzedano około stu milionów egzemplarzy.


Stanislav Govorukhin nigdy nie był fanem twórczości królowej detektywistycznej. Wyjątkiem była właśnie ta powieść, ale dlatego, że reżyser Radzieckiego i sfilmował go w 1987 roku. Mówimy o książce i filmie „10 Małe Indians”. Gdzie kręcono film? Jak filmowcy udało się odtworzyć na ekranie tajemniczą atmosferę wrodzoną w księgach angielskiego pisarza?

Negro wyspa

Fabuła dzieła przeraża Christie i trzyma w napięciu. Pisarz zastanawiał się przez długi czas, a ostatecznie lubi co się stało. Później jednak musiała dokonać znacznych korekt. W wyniku zakończenia ulepszeń stał się mniej tragiczne i bardziej politycznie poprawna nazwa. „Dziesięciu Murzynków” – nazwa jest edytowanej wersji powieści.

Govorukhin stosować oryginalną wersję dzieł Christie. Być może dlatego jego rolka filmu – jedna z najlepszych adaptacji pisarza.

Przypomnijmy historię. Dziesięć osób, którzy nie mają nic do siebie, chodź Negro Island. Są one umieszczone w rodzinnym domu. W każdym pokoju gości na ścianie wisi tablica z zabawy liczenie, których treść następnie przeraża mieszkańców zamku. Każdy z nich umiera ściśle przez skrypt na pierwszy rzut oka, nieszkodliwe wiersz.

Negro Wyspa – owoc wyobraźni Agatha Christie. Powieść wielokrotnie nakręcony. Przed brytyjscy reżyserzy nie stać poważny problem, jak, gdzie strzelać „10 Małych Indian”. Anglia jest bogaty w średniowiecznych zamków, które są w stanie służyć jako wspaniałe backdrop ponure historie wymyślone przez Agatoy Kristi. To nie było tak łatwo rozwiązać problem gdzie strzelać „10 Małe Indians” twórców krajowych.

Govorukhin było łatwo podnieść aktorów. Pisząc scenariusz, starał jak najmniejszym stopniu odbiegać od oryginału. Reżyser stworzył dwa filmy oparte na dziełach klasyków literatury światowej, nie licząc „10 Małych Indian”. „Obsada przygodę?” – to pytanie, które ten reżyser nie mogła umieścić w ślepy zaułek. Filmowanie „Robinson Crusoe” przeprowadzono na Szikotan wyspie. Malarstwo „w poszukiwaniu kapitana Granta” – w Bułgarii i na Krymie. Ale gdzie kręcono „10 Małych Indian”? Na Krymie? W Bułgarii? Albo, być może, w salach „Mosfilm”?

krajobraz

Widz jest w ciągłym napięciu podczas oglądania filmów Stanislav Govorukhin. Szum fal, zachmurzone niebo, skalisty krajobraz wyspy – wszystko to daje już ponurą historię tajemnicy. Nie czuje się rekwizyty, sztuczność. Gdzie kręcono „10 Małych Indian” Govorukhin? Co skalisty krajobraz można zobaczyć w jednym z najgorszych filmów kina radzieckiego? Uważny widz, który odwiedził przynajmniej raz na Krymie, łatwej odpowiedzi na pytanie, gdzie kręcono film „10 Małe Indians”. Ekranizacją słynnej powieści Agathy Christie został stworzony w „Jaskółcze Gniazdo”.

Niezależnie Pan Owen służył jako architektonicznego i historycznego pomnika, który znajduje się na czterdzieści metrów klifu Aurora urwiska. Warto poświęcić historię zabytków, przyciąga wielu turystów, co roku kilka słów.

lotu gniazdo

Po wojnie rosyjsko-tureckiej w miejsce tego historycznego pomnika wzniesiono drewnianą konstrukcję. O tym, jak to wygląda, można zobaczyć za pośrednictwem obrazów takich artystów jak Aivazovsky, Bogolyubov, Lagorio. Konstrukcja została zbudowana przez rosyjskiego generała. Lekarz był drugi od swego pana, który pozostał kawałek informacji.

Jego obecna forma „Jaskółcze Gniazdo” stał się z powodu Steingel – Rosyjski magnat olej, miłość romantyczne pejzaże krymskich. Na Avrora kołysać strefie podmiejskiej kupił, a następnie zbudowali zamek w duchu średniowiecza. Stary budynek został rozebrany w 1912 roku.

Nie tylko rolka folii Govorukhin powstała w tej malowniczej okolicy. Gdzie odbyły się strzelanie filmów "Mio, mój Mio", "Hamlet. XXI wieku", "Niebieski Ptak", "Journey Pan Plamy", "First Strike". Ale wracając na zdjęciu Govorukhin.

strzelanie

Proces prasowania nie było łatwe. Do kręcenia budynku zamknięte wystrój. Ale sklejki stale zakłócony wiatr. W rezultacie, musieli zostać wzmocniona kilkakrotnie.

Filmowanie odbyło się w wielu odcinkach Pałacu Woroncowa. Niektórzy w Jałcie. Reżyser i wykonawca roli wiary Kleytorn udało się połączyć te prace ze strzelaniną w filmie „Assa”. Film ten został wydany w tym samym roku 1987.

Niektóre epizody „10 Małych Indian” nakręcono na tle fachowo wyprodukowane układu Negro Island.

Aktorzy

Aleksandr Kaydanovsky, który grał Lombardi, pierwotnie zagrać w tym filmie nie chciał. Ale zgodził się tylko dla pieniędzy. Warto zauważyć, że jego postać w jednej scenie uznaje się, że wyspa przyszedł w imię zysku. Obraz odegrali wybitną radzieckich aktorów: T. Drubich Abdulov, Alexander Zharkov, L. Maksakova i in. Rola sędziego, który przywrócił ważność takich metod okrutnych, jak wiadomo, grał Vladimir Zeldin.