243 Shares 4280 views

Starożytny Nimes (Francja): wzruszająca historia starożytna

Jedno z najstarszych miast na świecie słynie z dobrze zachowanych starożytnych budowli rzymskich. Nowoczesne Nimes (Francja) – popularnym miejscem turystycznym, przyjmuje gości przez cały rok.


Klimat i pogoda

Śródziemnomorski klimat miasta Nimes z gorącymi latami i łagodnymi zimami, gdy temperatura rzadko spada poniżej 6 stopni jest wygodne dla ludzi. Jednak warto zastanowić się, że istnieją silne wiatry, których prędkość przekracza 100 kilometrów na godzinę. Najczęściej dominują jesienią i zimą, a większość cudzoziemców tu w okresie od kwietnia do września.

Kilka faktów na temat starożytnego miasta

Przytulny Nome, położony w malowniczej dolinie rzeki Rodan – jest dawną stolicą galijskiego plemienia, który zajmował rzymskich żołnierzy w 121 pne. Valiant cesarz August założył miasto w tym miejscu, która zaczęła się rozwijać gospodarczo. Niestety, po kilku wiekach, największa osada kraju jest atakowany przez Wizygotów i Arabów go splądrowany.

Główne sektory miasto, położone w południowej części stanu, na granicy Prowansji i Langwedocji, są wina i tkaniny. Tak, Nimes (Francja) stała się miejscem, gdzie po raz pierwszy uruchomiła Denim – denim.

Les Arènes

Niezwykle elegancki i zadbany miasto, bardzo przypomina Paryżu w kolorowe misie miniaturowych nie przypomina prowincjonalny. To skansen, nazywany „French Rzym”, szczyci się mnóstwo zabytkowych częściach, które posiadają wiele tajemnic.

Z przeszłych epok wciąż istnieje ogromna ilość zabytków architektonicznych, wśród których najważniejszym jest owalny amfiteatr Les Arenes, zbudowany przed rokiem. Zbudowany na wzór rzymskiego Koloseum, budowa trwała około 25 tysięcy widzów, zafascynowany oglądać bitwę gladiatorem i występy z udziałem drapieżników i więźniów skazanych na śmierć. W średniowieczu było używane jako fortyfikacji, a wewnątrz niej róża domów, rozebrany po decyzji władz lokalnych w celu przywrócenia zabytkiem, który jest dumny z Nimes (Francja).

maison Carrée

Doszła do potomność stan dobry Maison Carre znajduje się w samym sercu miasta. Udało mu się przetrwać dzięki temu, że został włączony do kościoła chrześcijańskiego, a budynek nie został zniszczony w średniowieczu. Od XIX wieku na jej terytorium znajduje się Muzeum Narodowe, zapoznanie zwiedzających z ciekawych historycznych artefaktów.

Jardins de la Fontaine

Wspaniały ogród Fontanna, jest ulubionym miejscem spacerów, pierwotnie przewidziane na miasto z niego wody pitnej. Później, luksusowy narożnik zamienił się w ogromny kompleks z teatru, łaźni, świątyń i Pałacu Cesarskiego. W połowie XVIII wieku, władze zdecydowały się zbudować park na miejscu, a rzymskie posągi, fontanny i eleganckie podwójne schody bardzo dobrze pasuje do klasycznego stylu zielonej oazie.

Temple de Diane (Nimes, Francja)

Co zobaczyć więcej turystów, którzy są na terenie pięknego parku? Oto najbardziej znane zabytki, cieszy się doskonałą reputacją. Zniszczona świątynia Diany, zbudowany w II wieku, powodując wiele dyskusji wśród naukowców, którzy uważają, że nie jest to zabytek kościelny, a warunki z dużymi pokojami, ozdobione kolumnami.

Tour Magne

Natychmiast zwrócił uwagę na najciekawszy przedmiot Gallo-Roman architektury – niezwykłe spojrzenie wieża Manh, członek liście zabytków Francji, który jest chroniony przez UNESCO. Z platformy widokowej dawnego mauzoleum bogatego Rzymianina oferuje spektakularną panoramę pięknego miasta.

Pont du Gard

Kolorowe Nimes (Francja), którego atrakcje odzwierciedlić swoją bogatą historię, jest niezwykle dumna ze starożytnych akwedukty długości ponad 275 metrów, zbudowany w I wieku naszej ery. dwupoziomową strukturę wysokiej akwedukt Pont du Gard jest częścią wielu kilometrów, z którego miasto dostało bracer. Później doskonale zachowany wodociągu użyto mostu do przekroczenia wagonów, ciągnięty przez konie.

Walki byków i działania teatralne

Mieszkańcy ośrodek administracyjny departamentu Gard wieków są namiętne fanów walk byków, a nie przez przypadek w arenach miasta, w tym amfiteatrze odbywa się festiwal pięć dni, co torreadorów z całego świata pokazują swoje umiejętności.

We francuskiej perły też kocham teatr, dedykowane do różnych okresów historii. W godzinach wieczornych, kiedy opada ciepła, turyści nadal bawić się w klubach i barach tematycznych, degustacja najlepszych win, która jest znana w całym kraju starożytny Nimes (Francja).

Nowoczesne miasto zabytków architektury, które są opisane w tym samym artykule, to jest bardzo trudne, to raj dla miłośników historii. W Nimes, który delikatnie pielęgnuje pamięć o przeszłości, czas zatrzymał się, a każdy turysta nieświadomie staje się uczestnikiem ważnych wydarzeń, poznawanie starożytnych zabytków.