165 Shares 5182 views

Siedem oryginalne pomysły na pierwszych spotkaniach klienckich

Pierwsze spotkanie z klientem – to jak teatralnego. Jeśli nie trochę czasu, aby przygotować się, następnym razem przeglądarka nie kupić bilety. A w naszym przypadku, transakcja nie odbędzie się, a zyski nie popłynie złoty potok na naszym koncie bankowym.


Może prowadzisz firmę i może być prosty lub sprzedawca pośrednik. Ale w każdym razie, zawsze masz grać sztukę zatytułowaną „Pierwsze spotkanie z klientem.”

Ten artykuł nie będzie solucja, jak przygotować i zorganizować spotkanie. Myślę, że w trakcie pracy, masz zgromadził liczbę trików i sztuczek.

Dlatego dzisiaj czekasz tylko na kilka oryginalnych pomysłów, które biorę ze swojego bogatego doświadczenia oraz z doświadczeń moich udanych przyjaciół.

Jeśli podczas czytania w twojej głowie tam co najmniej kilka dobrych pomysłów, to mój cel został osiągnięty.

Tak więc,

1. Pomysł na napisanie zegar.

Tak, to pierwsze spotkanie najlepiej przyjść w stroju. Klient okinet spojrzeć i zrobić dla siebie żadnych wniosków. Ale to wrażenie było 100% – wygraną, dodać … stylowe zegarki. Pewnego dnia zobaczyłam frazę dobry Watch – przepustkę do innego poziomu. I moje doświadczenie to potwierdza.

Opowiem wam pewną historię, że obserwowany w firmie.

Mamy współpracownika, który zawsze idzie w garniturze, nawet po godzinach. Dżinsy, T-shirt, że nie uznają, taka cecha osoby. I to był jego powodu dobrego ciała, byłem często wysyłane do klientów, aby podnieść lub wziąć pudełko z materiałami. Żaden z klientów nigdy naprawdę zaskoczony, że „kurier” przybywa na polach w ścisłym garnitur. Ale musiał uzyskać dobry zegar … Jak dla mnie w tym samym dniu, jeden z klientów przez telefon powiedział: „Ale to nie było prawdopodobnie kurier! Myślę, że przeszkoleni. Od razu rozpoznała mężczyznę w za zarządzanie! "

2. Nie dostać ideę „przedstawiciela handlowego”.

Prawie każdy z nas widzieli, zarówno w biurach iść agentów handlowych , którzy sprzedają bilety do teatru. Oni zawsze dają zbyt radosne, nienaturalny dźwięk. „Dzień dobry! Jak się masz? Oferujemy Państwu wspaniały! „I dalej w tym samym duchu.

Taki głos i ton wielki drażnić zajętych i zapracowanych ludzi biznesu.

Wszystkie powyższe jest prawdziwe w odniesieniu do pierwszego spotkania z klientem. Nie zaczynaj powitanie zbyt wesołe, radosne intonacji. Ponieważ nie wiadomo, jaki rodzaj nastroju Twojego rozmówcę.

Jeśli chcesz zobaczyć w sobie solidną Professional, który można sobie poradzić, to najlepiej zacząć w spokojnym, mierzonym, konserwatywnej tonem.

A następnie z intonacją precyzja kopiowania i sposób rozmowy. Osobiście mnie to nigdy nie zawiedzie.

Pomysł 3. Przykro mi, że się mylę.

Nie ma potrzeby przepraszać. Nawet jeśli zrobiłeś coś złego.

Fakt, że „przepraszam” to innymi słowy, „Masz rację, ale nie jestem.”

Nie mówię o tych sytuacjach, gdy przybyli do klienta na piechotę lub rozlania kawy na nim. W tym przypadku, przeprosiny to z pewnością warto. Ale nie nadmiernie.

Niektórzy ludzie uważają, że jeśli robią dużo przepraszać, klient hit im uprzejmości i transakcja odbędzie się dokładnie. Ale wszystko jest dokładnie odwrotnie.

Jest to najlepiej powiedzieć „przepraszam”, zastąpione przez coś innego. Nikt nie chce do czynienia z niepewną amatora. Pamiętam, że wybiegł ze sklepu z bardzo uprzejmych sprzedawców dziewcząt, którzy próbowali mi pokazać, jak działa urządzenie i nie mógł go włączyć. Wyglądały tak niepewna, ale przeprosił na każde słowo.

Raz byłem świadkiem takiego obrazu. Do mojego przyjaciela, wybitnego trenera biznesu, spotkanie siedział i czekał na swoją kolej do właściciela renomowanej firmy. Była na czas, ale to jest bardzo późno. Było jasne, że kobieta jest podrażniona i bardzo zły. Myślałam, że kiedy pojawia się, będzie miał dużo przepraszać jakoś złagodzić jej złość.

… Ale nie za nic, że miał na sobie reputacji zawodowej!

Pojawiające się przy drzwiach, po prostu uroczo i powiedział jej: „Dziękuję za czekanie. Usiądź, proszę, przy moim stole ". I jak gdyby nic się nie stało, zacząłem rozmawiać i zakończył piękną sprzedaży.

Pomysł 4. Powiedz „Jestem zawodowym!”

Ale kiedy dostałam do przeczytania artykułu L. Ron Hubbard, o pewności siebie.

I nagle zdałem sobie sprawę, że stoi przed klientami bagatelizować swoje talenty. Wysyłając je przetestować reklamie, z góry przepraszam, jeśli to nie podoba i obiecał natychmiast zmienić wszystko i wysłać tyle opcji, jak to konieczne.

I wiesz, jak reagować na tego klienta?

Zrobili mi dużo uwagi, niemal całkowicie skorygowane moje teksty i traktują moje zalecenia z pogardą.

Po przeczytaniu tego artykułu, zdałem sobie sprawę, że jest to całkowicie błędne podejście. Jak można mnie traktować jako profesjonalista, gdybym bagatelizować swoje osiągnięcia?

A potem, po prostu w tej chwili jeden z moich klientów wysłał mi swoje reklamy i poprosił, aby wyglądać i skomentować.

A potem wziął ryzyko.

Rozpoczęła swoją odpowiedź list z napisem „moim zdaniem zawodowej konieczne jest, aby skorygować to co …”. I udał się na listę krytyki i korekt. Napisałem dość surowo i wysłał dreszcz, nie wiedząc, co się ze mną stanie.

Jakież było moje zdziwienie, gdy w odpowiedzi napisał, że używał 80% pisemnej i chciał mi zapłacić za pomoc! Chociaż ta usługa rzeczywiście wolny!

Po tym, osobiście radykalnie zmieniła swoje podejście i od razu poczuła lepiej zmianę postawy klientów i partnerów. Mimo to jest bardzo ważne, aby nie bać się powiedzieć „- profesjonalny”.

Ponieważ wszystkie powyższe dochodzi do pierwszego spotkania z klientem? Wszystko jest proste – nie bój się rozmawiać z nim o swoich ustaleniach i dać dobrą radę. Twoim zadaniem jest przekonać klienta, że unik ciebie – prawdziwym specjalistą w swojej dziedzinie.

Pomysł 5. Tworzenie schematu połączeń.

Metoda jest prosta, ale działa w 100%. Wystarczy spróbować go użyć co najmniej raz. Przed spotkaniem, rozpowszechnianie samego planu – Co powiesz na początku, a następnie co. Jest to niezwykle pomocne.

Pomysł 6. Delikatnie zarządzać społeczność

Gdy klient wycofał rozmowa z dala od żądanego tematu, łagodnie i trwale powrócić z powrotem, „Tak, ale to, co powiedział o nim. Ale wróćmy do … „coś w tym rodzaju. Bardzo grzecznie, delikatnie lecz nieubłaganie Negocjuj wszystko, czego potrzeba, aby omówić. Twoje zadanie – znaleźć wszystkie drobiazgi i szczegóły, pozostawiając żadnych wątpliwości pół przesądzony.

7. Pomysł „szef działu przyjdzie do was.”

Zaskakująco prosty trik.

Już zaaranżował spotkanie, poproś kogoś ze swoimi współpracownikami lub pracownikami, aby zadzwonić do klienta i ostrzec, że będzie prowadzić się do dyrektora departamentu. Wtedy jego stosunek do ciebie będzie inny!

To jest to! Gdybym natolknu Ci ten biuletyn Kilka przydatnych pomysłów, wierzę, że moim zadaniem jest wykonywana.

Wirtuoz ci sprzedaży!

Chcesz w tygodniu, aby uzyskać doskonały tanich pomysłów promocyjnych? Dołącz do naszego projektu „Promocja bez kosztów!”