250 Shares 9112 views

Jak odzwyczaić dziecko od choroby: praktyczne porady

Nowoczesna koncepcja edukacji sugeruje najbardziej intymne rodziców kontaktowe i noworodka. Noszenie w chuście i ergoryukzake, breastfeeds na żądanie i spać z dzieckiem w jednym łóżku uzależnić od dotyku, rytm i kroki dorosłym sercu. Prędzej czy później przychodzi czas, kiedy dziecko staje się fizycznie trudno być pod ręką. Potrzebował pomocy, aby przełamać nawyk zasnąć w ramionach mama lub tata, ale jak? Odzwyczaić dziecko od choroby lokomocyjnej mogą być w dowolnym wieku, jedyną rzeczą, że będzie to wymagało – cierpliwości i konsekwencji.


Wybitny pediatra i psycholog z ubiegłego wieku, dr Bendzhamin Spok, w swej pracy sugeruje następujący sposób odzwyczaić dzieci zasnąć w ramionach: po prostu nie pasują do łóżeczka, w którym dziecko próbuje zasnąć. Rodzice, którzy z powodzeniem stosowane tę prostą i taktyka trudne jednostkowych. Zdecydowana większość normalnych ludzi nie może znieść rozpaczliwy płacz dziecka w łóżeczku więcej niż pięć minut.

Jak odzwyczaić dziecko od choroby, nie raniąc go i jego umysł i nie testuje cierpliwość sąsiadów pół godziny „koncert”? Dla tych, którzy oczekują tylko dodanie najprostszym zalecenia: nie huśtawka. Nie przyzwyczajony do Choroba lokomocyjna dziecko w większości przypadków łatwo spać w łóżeczku. Oczywiście, jeśli jest pełna, suche i zdrowe.

Jak umieścić dziecko do snu? Bez kołysania sen dziecka jest możliwe, a nawet pożądane, ponieważ niektórzy pediatrzy nie wątpię, że potrząsanie jest szkodliwe dla mózgu dziecka. Wystarczy umieścić dziecko do łóżka, przykryć kocem i niech smoczek (jeśli to jest do bani). Zaśpiewać piosenkę, zgasić jasne światło, pozostawiając dołączonego nightlight. Podrzucając i poguliv trochę grudnichok śpi.

Problemy zaczynają się, gdy okruchy kolki lub ząbkowania. On nie śpi, żałosny płacz, budzenie się w nocy, i wymaga aktywnego udziału. A kiedy trudny okres się skończy, rodzice znowu pojawia się pytanie: jak odzwyczaić dziecko od choroby lokomocyjnej. Na szczęście, ta metoda umieszczania dziecka w łóżku istnieje alternatywa: spać z matką. Na jednym łóżku z matką dziecko zasypia szybko, zwłaszcza jeśli oferują mu pierś lub po prostu położyć się na brzuchu i Wiggle kłamie. Ważne jest, aby pozwolić dziecku spać przez całą noc. Pamiętaj, aby przenieść go do kosza, jak tylko zasypia. Inaczej odzwyczaić następnie zostały od spania z rodzicami.

Z dzieckiem starszym niż jeden rok, można wymyślić rytuał przed snem. Czytaj swoje ulubione prostą historię, zaśpiewać kołysankę. Niektóre dzieci lubią projektora noc światła lub mobilności elektronicznej do projekcji obrazu zabawnych bohaterów na suficie i ścianach. Zazwyczaj te zabawki są wyposażone w funkcje muzyczne.

U dzieci w wieku powyżej sześciu miesięcy nie ulubione zabawki. Umieścić misia w łóżku z dzieckiem, nawet jeśli jest on związany ze snem.

Kolejna rada „Jak odzwyczaić dziecko od choroby” – próbować do niego, aby uzyskać więcej wyświetleń dziennie. Spacery, aktywny gier, długotrwałe kąpiele w wannie z zabawkami – i to już zmęczony maluch t oczy, zaparkowane na głowę coś miękkiego (kanapa, poduszki lub ulubionego misia). Ważne jest, aby nie przegapić ten moment, usiąść obok niego i zaczął delikatnie głaszcząc głowę. Ten wszechstronny sposób na zaoszczędzenie wielu rodziców dorosłych dzieci z kołysanie w ramionach.

Delikatny masaż nóg i pleców przed snem cichej i spokojnej mamą lub głosu ojca, nucąc coś senny, pomóc dziecku bez problemów wejść do królestwa Morfeusza.

Kolejny problem – jeśli dziecko wykorzystywane do spania w ciągu dnia tylko na wózku inwalidzkim. Zwłaszcza w zimie, gdy kontrast z zimnym i ciepłym powietrzem i pochmurnej pogody zmusza oczy dziecka zamknięty natychmiast po wejściu na ulicę. Dzieci te są trudne do uśpić w ciągu dnia w domu, a po drzemki – wielka szansa dla matki, aby mieć czas, aby zrobić coś w domu. Pytanie, jak odzwyczaić dziecko od wózka na biegunach, odpowiedź jest prosta: iść na spacer, gdy dziecko jest aktywne i czujne. A następnie spacer nie skojarzyć go z trybu uśpienia. Oczywiście, należy ustawić wózek w pozycji siedzącej i nie spiesz się położyć dziecko poziomo, tak jak ziewa. Pokazać dziecku jak grać inne dzieci, jak gołębie odebrać okruchy, tak cokolwiek, żeby utrzymać jego uwagę i nie pozwalają popaść w stan sennego.