285 Shares 7528 views

Dlaczego iPhone nie jest podłączony do sieci Wi-Fi? Diagnozowania i rozwiązywania problemów

Wiele osób korzysta z bezprzewodowej (WiFi) dostęp do Internetu, a to ma wiele przyczyn. Po pierwsze, Wi-Fi zapewnia większą mobilność niż połączenia za pomocą przewodów – to oczywiste. Po drugie, w przypadku bezprzewodowego punktu dostępu, użytkownik ma możliwość korzystania z wielu urządzeń w tym samym czasie, to jak się połączyć, na przykład, tabletki i smartphone na ciąg nie dostaniesz nic.


Połączenie przez WiFi – jest to wygodne, ale zdarza się z tym problemem. Na przykład zdarza się, że użytkownik nie może zrozumieć, dlaczego iPhone nie może połączyć się z wifi. Wydaje się, że wszystkie dane są poprawnie wprowadzone (czyli hasło), sieć wybrany, a następnie przejdź do Internetu za pomocą smartfona nie da.

O tym, jak postępować w takiej sytuacji i gdzie znaleźć rozwiązanie problemu, przeczytaj ten artykuł.

Ogólny porządek

Po pierwsze, musimy zadeklarować, w jakich powinny odbywać się schemat bezprzewodowego połączenia telefonu z Internetem. Może go uczyć, można zrozumieć, dlaczego iPhone nie może połączyć się z Wi-Fi w danej sytuacji.

Korzystanie dystrybucję sygnału sieci bezprzewodowej WiFi-router jest przeprowadzane. Urządzenia mobilne, chwytając go, można uzyskać dostęp do sieci, aby niepotrzebnie używać kable i przewody. Jednak do tego niezbędne jest uzyskanie uchwałę autoryzacji sieci (jeśli jest on chroniony). Krótko mówiąc, jeśli internet jest zamknięty, aby wejść do niej na tablecie, telefonie lub jakikolwiek inny gadżet, który chcesz połączyć się z Internetem, należy wprowadzić hasło (klucz sieciowy). Po tym, system rozpozna Cię i pozwoli na dostęp.

W związku z tym oczywiste trzy element łączący całym następującym schematem: źródła sygnału internetowego (przewód ze specjalnego gniazda do podłączenia on-line); routera, sygnał dystrybucji; i, w rzeczywistości, sam telefon. W niektórych przypadkach, zamiast rozdzielacza sygnału służy innego laptopa (jeśli jest dostępny dla tej funkcji). Gdy jest to, że nie może zrozumieć, dlaczego iPhone nie może połączyć się z laptopem Wi-Fi, sprawa może być w jednym z tych linków łączących. Naszym zadaniem jest rozwiązanie problemu jest zidentyfikowanie przyczyny problemu i rozwiązać go.

Sprawdź sieć

Pierwszym krokiem jest dokonanie diagnozy naszej sieci WIFI. Określić, co działa tam wszystko na odpowiednim poziomie, a dlaczego iPhone nie jest podłączony do Wi-Fi, bardzo proste. Spróbuj przejść do trybu online przy użyciu innego urządzenia. Na przykład, spróbuj połączyć się za pośrednictwem komputera. Jeśli wszystko poszło dobrze, a dostęp do Internetu jest zatem problemem w telefonie komórkowym oraz w interakcji iPhone i routera.

Sprawdź routera

Jeśli nie można połączyć za pośrednictwem telefonu lub za pośrednictwem komputera (lub innego urządzenia), oznacza to, że w tej sprawie albo w przypadku braku internetu, czy w ustawieniach routera. Spróbuj przejść do przeglądarki z urządzenia podłączonego do sieci i przejdź do menu Ustawienia modemu – 192.168.0.1 (lub inny adres e-mail – w zależności od producenta routera). Nie wskaże stan połączenia. Zgodnie z nią, stanie się jasne, co może być przyczyną problemu.

Ale zacznijmy od tego, że nasza sieć jest w porządku, a sprawa była w rzeczywistości, w telefonie (lub dokładniej – w ustawieniach).

weryfikacji telefonicznej

Co warto wiedzieć dlaczego iPhone nie może połączyć się z komputera domowego Wi-Fi, pierwszą rzeczą, aby przejść ustawień sieci bezprzewodowej. Określ, czy maszyna widzi swoją sieć? Jeśli tak – spróbuj się połączyć. Najczęściej WiFi chroniony hasłem. Dowiedzieć się, czy podałeś prawidłowo? Być może gdzieś popełnił błąd – i, oczywiście, że nie łączy się z siecią.

Jeśli hasło jest takie samo, ale nie jesteś w stanie połączyć się, spróbuj przejść do sieci i otwórz element menu wyszukiwania „Inne”. Jest on odpowiedzialny za tworzenie nowych sieci do zestawu danych. Tutaj można podać nazwę i hasło do połączenia. Pozwala to urządzenie do automatycznego logowania do sieci, gdy pojawi się w zasięgu wzroku.

Trzecia opcja – jest to sytuacja, w której widać sieć, połączyć, ale nie Internet. Może to występuje z powodu pewnych ograniczeń po stronie dostawcy – sprawdzić informacje.

Reboot, zresetować i naprawa

Są chwile, kiedy wszystko inne zawiedzie, i dlaczego iPhone nie może połączyć się z Wi-Fi w domu (lub w pracy tylko), trudno powiedzieć. Centrum konsultacja firmy Apple twierdzą, że w tym przypadku należy spróbować zresetować lub uruchom ponownie telefon.

Są bardziej poważne powody, dlaczego nie można przejść do sieci WIFI. Na przykład, jeśli telefon nie widzi sieci – oznacza to, że może być problem z modułem odpowiedzialnym za połączenie Wi-Fi. Jest to poważna awaria i, oczywiście, aby wyeliminować to będzie musiał skontaktować się z najbliższym punktem serwisowym, że naprawy iPhone.

Zrobić bez dostępu do Internetu na telefonie komórkowym, oczywiście, możliwe. Ale w praktyce, aby pracować nad WiFi z telefonu iPhone szybko i łatwo. Ponadto, nie ma potrzeby, aby zapłacić za 4G Wireless-Internet, oszczędzając w ten sposób fundusze dostępne. Dlatego też, jeśli wystąpi problem i rozwiązać go i zapomnij!