259 Shares 1606 views

Kwiaty bławatka – miły, pomocny i bezpretensjonalny

Według Pliniusza, kwiaty z chabrowy wypędzić złe duchy. I uzdrowiciele wierzyć, że gromadzenie tę roślinę, czytając mu zaklęcie jest nieodzowna. Według nich, to zwiększa jego magiczne właściwości.

My, współcześni ludzie nie będą dyskutować z nimi, ale biorąc pod uwagę fakt, że kwiaty chabrowy należą do rodziny botanicznej kentavrovyh lub Centaurea, niż utrwalać pamięć o mądry centaur Hironse – mityczny znawcą leczniczych flory sił. Ludzie są one nazywane Sinko, sinetsvetkami, Voloshko.

Undemanding na miejsce wzrostu, prawie wszędzie na europejskim terytorium naszego kraju rosną chabry kwiaty. Zdjęcie dobry przekazać ich piękno. Na polach pomiędzy uprawach zbożowych i pastewnych roślin, ogrodów, a nawet pojemnikach na balkonach można znaleźć te kwiaty.

Chaber ma korzeń. Oni łodyga pionowo, ma wiele oddziałów. Osiąga wysokość osiemdziesięciu centymetrów. Wartość ozdobna i leczniczy znajduje się w kolorach. Stanowią one jedną średnicę kosza do trzech centymetrów, rosnące na długo bez szypułek liści. Marginalne kwiaty chabrowy formularze bezpłciowe, średnich i mają pręcików i pylniki i słupek. Nasiona jego formie w sierpniu, są owłosione, podłużne.

W celach terapeutycznych, zbierać niebieskie brzegowe bezpłciowe kwiaty. Chaber łza w środku lata. Oni po prostu wyciągnąć palcami z koszy, a następnie suszy w zacienionym, dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Surowy, suszy światło zanika. Jest niezdatne do spożycia.

Preparaty z roślin mają gorzki smak cierpki. Mają one działanie przeciwzapalne oraz działanie diuretyczne, powoduje nadmierne pocenie, temperaturę obniża się. Ma żółciopędny i właściwości przeciwbakteryjne. Mogą być stosowane do znieczulenia i leczenia ran, łagodzi gorączkę. Niebieskie chabry pomoc ze skurczami mięśni gładkich narządów miednicy. Stosując je można usprawnić proces trawienny.

Przepisać leki z kwiatów bławatka, gdy zimno, kaszel, obrzęk wynikający z serca lub nerek dolegliwości. Są one skuteczne w zapaleniu nerek i pęcherza, ból żołądka i palpitacji. Chaber niszczy robaki, pomaga w żółtaczka, dna moczanowa.

Kiedy upośledzone widzenie, ślepota i spojówek pomocy balsam stosowany do oczu. W tym celu jedną lub dwie łyżeczki świeże lub suszone Tsvetkov Vasilka niebieskim naparu jeden kubek wrzącej wody i pozostawić pod zamkniętą pokrywą godzinę. Następnie zanurzyć wacikiem w naparze i stosować do oczu sześć do ośmiu razy dziennie. Aby wzmocnić efekt, konieczne jest, aby pić po dwudziestu minutach po jedzeniu pięćdziesiąt mililitrów.

W starym rany opyla się proszkiem z suszonych chaber arkusza. Ale na początku fuzji kości złamań w tygodniu wzięliśmy na czczo rano dwie łyżki kwiatów chaber mieszane z soku z tarniny.

Stosować leki na bazie tej rośliny powinien być ostrożny, ponieważ toksyczne składniki zawarte w nich. Jednak młodzi zieleni i kwiatów w rosyjskiej prowincji wciąż dodawane do zup, a także ekstrakt barwnika chaber dla wełny.