134 Shares 1753 views

Prawidłowa pielęgnacja mieczyków po kwitnieniu i przed nim

Mieczyki – to kwiaty, które należą do rodziny Iridaceae. Ich ojczyzną jest uważana za kontynent Afryki i basenu Morza Śródziemnego. Rośliny te mają wąski klin w kształcie liści i uderzające różnych kształtach, kolorach i odmianach.


Kwiaty mieczyk: sadzenie i pielęgnacja

Te przedstawicieli flory jest bardzo wymagający w stosunku do ilości światła. ich lądowiska powinny być dobrze oświetlone przez cały dzień. Nawet we wczesnych godzinach porannych z cienia nie powinno być, w przeciwnym razie roślina zakwitnie za 2-3 tygodnie później niż zwykle czasu. Mieczyki nie można umieścić wiele lat w tym samym miejscu. Działki ich sadzenia powinna zostać zmieniona.

Najlepiej gleby tej flory jest jasny lub glebie piaszczysto-gliniastej gliniasta o odczyn lekko kwaśny. Preparat do sadzenia powinny rozpocząć w upadku. Za 1 metr kwadratowy. m. próchnicy potrzebne do 1-1,5 wiadra 100 g popiołu lotnego, 50 g superfosfatu i 20-30 g siarczanu potasu. Witryna musi być dokładnie i głęboko wykopane.

Roślin żarówki przed sadzeniem jest lepiej znosić trzeciej w roztworze czosnkowym. Dezynfekuje i stymuluje ich wzrost jest dobry. Sadzenia powinny być wykonane na wiosnę, gdy gleba ogrzewa się do + 10 ° C do uzyskania wystarczającej głębokości. Aż do stabilizacji najlepiej jest pokryć temperaturę roślin. Cebulki są sadzone w odstępach na głębokość 8-15 cm (w zależności od ich rozmiaru). Na luźnych glebach mieczyki posadzone głębiej, a na glebach ciężkich bliżej powierzchni. Odległość między rzędami wynosi około 25 cm. Duże i małe cebulki posadzono lepiej w oddzielnych miejsc.

Pielęgnacja mieczyków jest nawadnianie obfite (dwa razy w tygodniu), pielenie i rozluźnienia gleby (po każdym zwilżania). Rośliny wymagają doprowadzania azotu w fazie drugiego arkusza. Następnym razem, gdy zapłodnienia (potas + azot, fosfor +) wraz z pojawieniem się pąków kwiatowych. Potasu i fosforu są również, gdy pojawiają kwiatostany, a następnie, gdy kwiaty roślin. Mieczyk po kwitnieniu doprowadza się ten sam skład. Możliwe jest również użycie nawozów organicznych.

Troska po kwitnieniu mieczyków

Bardzo ważnym wydarzeniem dla tych roślin jest troska sprzątanie. Troska po kwitnieniu mieczyków jest mu właściwe przechowywanie cebul. Muszą kopać po 40-50 dni po rośliny są uschnięte. Dokręcić z tej procedury nie powinno być, bo gleba nie jest zbyt wilgotny jest dobre dla żarówek. Troska po kwitnieniu mieczyków bardzo ważne. Pierwszy stopień czyszczone, które zwiędły wcześniej. Te przedstawicieli flory, które były uprawiane klubnepochkami są pozostawione na koniec.

Żarówki są lepiej osłabić widelce, aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia, a następnie wyciągnąć ręce z ziemi przez łodygi. Są one następnie oczyszcza się z pozostałości gleby i umieszczano na plandeki lub polietylenu. Pacjenci przypadki odrzucone i spalone. Łodyga należy wyciąć u podstawy. Zostaw może być tylko krótki kikut. – Nie więcej niż 0,7 cm Pielęgnacja po kwitnieniu mieczyków jest wciąż w prawidłowym przechowywaniu żarówek. Po pierwsze, ich trzeci dzień suszone na słońcu. kłącza zastąpienie powinna być oddzielona od głównej, jasne klubnepochek i korzeni. W ten sposób unika Fusarium. Po upływie około godziny, materiał jest wytrawiany w roztworze nadmanganianu potasu, a następnie całkowicie wysuszone w nylonu lub gazę woreczki do około 3 tygodni, wiszące w cieple. Kolejne żarówki utrzymywane przez około miesiąc w temperaturze pokojowej. muszą być one przechowywane w suchym miejscu w temperaturze + 5-7 ° C, wilgotności względnej 70% (lodówka może być stosowane do tego celu). Raz w miesiącu, materiał powinien zostać sprawdzony w celu usunięcia chorych osobników i wilgotne do wyschnięcia.