665 Shares 2692 views

Szczelina odbytu: przyczyny, objawy i leczenie podstawowe zasady

Anal szczelina jest jedną z najczęstszych chorób w dziedzinie medycyny, takich jak proktologii. Ta choroba jest defekt śluzówki odbytnicy.

przyczyny

Szczelina odbytu najczęściej występuje w targach połowa ludzkości. Jest to spowodowane przede wszystkim do budowy anatomicznej regionu odbytu.

Prawdopodobnie główną przyczyną choroby jest uszkodzenie niepotrzebnie stały stolec śluzówkę odbytu. W tym przypadku, łza występuje zwykle na odwrocie jego ściany. Ponadto, często uszkodzeniu, a przednia powierzchnia błony śluzowej odbytnicy. Co do ścian bocznych, prawie nigdy nie pojawia się szczelina odbytu.

Inną przyczyną tej choroby jest seks analny. Ponadto obce mogą uszkodzić błony śluzowej odbytnicy. W niektórych przypadkach, pęknięcie odbytu jest wynikiem procedur medycznych w tej dziedzinie.

Główne objawy

Pierwszym objawem choroby jest ból ostry, który pojawia się natychmiast po rozdarcie błony śluzowej. W przyszłości, wybór pewnej liczby czerwonych krwinek zaobserwowano. Po kilku minutach, ból jest zwykle nieco stępione, a człowiek swędzenie i pieczenie w okolicy odbytu. W odniesieniu do alokacji krwi po wypróżnieniu to można znaleźć w kale, a także papier toaletowy.

postacie chorób

Do tej pory, są 2 postacie choroby. Po pierwsze, człowiek ma tzw ostrej szczeliny odbytu. Choroba ta kuracja nie jest tak trudne. Jest to dość łatwo dać się do konserwatywnego wpływów. W tym przypadku, jeśli leczona choroba staje się przewlekły. W tym patologicznego procesu obejmuje nie tylko błony śluzowej, ale również sięga do warstwy mięśniowej. tylko pogarsza i jest prawie zawsze wynikiem takiej szkody w ludzkim bólu po wypróżnieniu. W tym przypadku często ma charakter tępy.

leczenie

Choroba ta nie powinna działać. Jeżeli osoba opracowała analny leczenie szczeliny jest lepiej spędzić w jak najkrótszym czasie. W takim przypadku lekarz określi, jaki powinien być wpływ na zdrowie. W takim przypadku, jeśli pacjent jest skierowana we wczesnych stadiach choroby i jest nadal ostra forma szczeliny odbytu, jest on przypisany leczenie zachowawcze.

W tym przypadku jest on oferowany diety z włączeniem wystarczającej ilości żywności, która może zmniejszyć gęstość stolce (na przykład, kapusta) i zalecamy stosowanie czopków odbytu, które składają się głównie z olejów roślinnych lub zwierzęcych, ułatwiając aktu defekacji. Ponadto, pacjenci powinni zrobić kąpiel z rumianku. Jeśli chodzi o przewlekłe wersją choroby, nie może tylko pomóc operacji. Jednocześnie szczelina odbytu jest po prostu wycięto i chirurgiczne brzegi rany są zszywane.