390 Shares 9058 views

Dostosuj plastikowe okna niezależnie od instrukcji. Dostosować okno z tworzywa sztucznego na zimę

okno Self regulacja plastik może być wymagane w różnych przypadkach. Zdarza się, że okno zostało pierwotnie zainstalowane prawidłowo, a czasami wypacza się w czasie. Ponadto, wiele czynników może wpływać na ich stan. Po zainstalowaniu okna pcv, okucia regulowane wykonane instalatorów w parametrach otworu. Jeśli wykonane prawidłowo, problem nie powinien pojawić się w przyszłości. Okna plastikowe może służyć wiernie przez czterdzieści lat, a nawet dłużej. Jednak z upływem czasu, prawdopodobnie pojawienie się nieprzyjemnych sytuacjach często z działań zewnętrznych.

Możliwe błędy i ich konsekwencje

Najczęstsze problemy, które obniżają jakość budowy, – odkształcenia okna lub pogorszenie jego izolacji cieplnej i właściwości ochronne, które występuje w wyniku zużycia uszczelnienia. Jeżeli dom jest nowy, regulowane zawiasy okien plastikowych potrzeba może już pół roku po ich instalacji, ponieważ budynek może spaść. Czynniki zewnętrzne często doprowadzić do tego, że sprzęt zaczyna chwytać w górę, przy czym ruch klapy trudnych powstają projekty konsekwentnie utrudniała izolację.

Wszystko to pomoże uniknąć okno plastikową regulacji. Niezależnie zrobić powinno być mniej więcej raz na rok. Oczywiście, można wynająć z usług specjalistów, ale po co wydawać dużo pieniędzy, gdy struktura ołowiu w stanie roboczym może być ich własne ręce, kosztem zaledwie dziesięć czy dwadzieścia minut? Regulacja okien plastikowych Rehau, Veka, KBE i większość innych marek jest stosunkowo łatwe, ponieważ są wyposażone w dość wygodnym mechanizmem.

Główne elementy konstrukcyjne

 • Frame – stałą część okna z tworzywa sztucznego. Przymocowany do ramy skrzydła.
 • Fold – aby otworzyć okno.
 • Ramą – szczelnie połączone specjalnie szkła. Pakiety w zależności od liczby okien są jednokomorowe (jedną komorę i dwie szklanki) i Duplex (dwie kamery i trzy kieliszki).
 • Hardware – okno zawiasy, urządzeń, uchwyty, zamki i inne ustalenia konieczne do blokowania otwarcia zaworów i zablokować je w tym położeniu.
 • Wzmacnianie profilu – element wzmacniający stali, który znajduje się wewnątrz profilu z PCW. Jest to konieczne, aby sztywność konstrukcji okna.
 • Impost – przeznaczony na profilu polu ganek, okiennice. Konieczne jest również, że do montażu zaworów w trójdrożnych okien.
 • Filet – specjalny stojak z tworzywa sztucznego, która posiada szyby w oknie.
 • Odpływ – szeroki i płaski profil, instalowane na zewnątrz. Jest przeznaczony do drenażu z dala od okna wody deszczowej.
 • Nachylenie – profil, który jest używany do dekoracji starannie powierzchnią boczną otworu okiennego.

rodzaje usterek

Dostosuj okna pcv niezależnie może być dokonane w przypadku gdy:

 • Klapa stuk podczas zamykania ramy od dołu lub z boku;
 • skrzydło przylega do ramy luźno;
 • Gdy pokrętło znajduje się w pozycji „zamknięte” nie jest okno jest zamknięte;
 • gdy skrzydło jest zamknięte i nie można przekręcić uchwyt okna nie zamyka;
 • nastąpił podział uchwycie;
 • otworzyć skrzydło okienne może być tylko z wielkim wysiłkiem, trzymać się twardych zakrętach.

Naprawy Narzędzia

Rozwiązywanie problemów w konstrukcji, jak również regulacja okien plastikowych na zimę będzie trudne, jeśli nie trzeba mieć pewne narzędzia. Jednak warto zauważyć, że konieczność naprawy tylko najbardziej podstawowe narzędzia, a mianowicie:

 • 4 średnicy sześciokąta w milimetrach;
 • szczypce;
 • zestaw „gwiazdy”;
 • Phillips i płaskie wkrętaków.

Ogólne zasady regulacji

Większość nowoczesnych okien zaprojektowany tak, aby można było dokonać korekt skrzydła raz w 3 płaszczyznach. W związku z tym możliwe jest, aby osiągnąć najbardziej właściwą pozycję w ramy i skrzydła optymalnych uszczelki zaciskowe poziom na całym obwodzie otworu okiennego. W zależności od producenta sprzętu poszczególnych elementów pracy może się różnić, ale generalnie regulacja okien plastikowych, które mogą samodzielnie produkować każdy obejmuje regulację poziomą i pionową, a także prasy optymalizacja skrzydła. Następnie powiedzieć o jakie działania powinny być wykonywane w każdym przypadku, aby rozwiązać ten problem.

stuk zaworu podczas zamykania ramy od dołu lub z boku

Powinno to doprowadzić stronie klapy lub górnej części górnej przegubu. Aby to zrobić, otwórz go i włącz sześciokątną śrubę regulacji znajdujący się na końcu skrzydła, w pobliżu górnego zawiasu, trzy do pięciu obroty w prawo. Następnie należy zamknąć pokrywę i zdjąć pokrywę od dołu pętli, a następnie obrócić dolny zawias sześciokątną na trzy do pięciu obrotów wskazówek zegara. To wszystko jest sprawdzenie wolny bieg skrzydła. Jeśli problem nie ustąpi, należy powtórzyć wszystkie powyższe czynności.

Klapka jest dopasowana do ramy

Na skrzydle, na boku od strony uchwytu, istnieje system ekscentryków. To pozwala na dostosowanie gęstości zacisku do ramy. W zależności od producenta zewnętrznie struktury te mogą być różne, ale zasada działania, są one identyczne. Allen lub szczypce należy obrócić krzywki, aż do stworzenia niezbędnego stopnia dopasowania do ramy skrzydła okiennego.

Regulacja ciśnienia

Jeżeli obwód skrzydła czuł podduvanie stąd istnieje problem z zaciskami, i muszą zostać skorygowane. Otwarcie klapkà widać owalne klamry, jeśli włączyć każdy z nich przychodzi do swojego miejsca na ramie. Zapewnienia maksymalnego przylegania do ramy za pomocą mechanizmu obrotowego szczypce i wydawania go prostopadle do skrzydła. Jeśli umieścić równolegle zaciskowy do liści, zostanie ona wyposażona w minimum dopasowanie. Regulacja okien plastikowych w zimie jest właśnie położenie zacisk tak, aby zablokować przedostawaniu się powietrza przez szczeliny.

Regulacja pętli

Podduvanie może być od strony zawiasów. Jeśli zdjąć pokrywę od dołu pętli, widać dziurę w formie gwiazdką. Znajduje się otwór do wstawienia odpowiedniego wkrętaka i włączyć go do końca. Więc po naciśnięciu jak najwięcej do liści ramki. Jeśli przekręcić śrubokręt w przeciwnym kierunku, maksymalna oddalają się od obwodu ramy.

Co do górnego zawiasu, należy zwrócić uwagę na specjalnej zakładce na nim. Ten zamek, innymi słowy, ogranicznik. Często jest ona dostępna dla modeli okien uchylno-rozwierane. Jeśli blokada jest wciśnięty, obrócić uchwyt w górę lub w dół, nie można. Regulacja pętlowej struktury tego typu jest zrealizowane poprzez umieszczenie wypustu klapę równolegle i podnoszenia uchwytu pochylenia. W wyniku takich działań na górnym haku od wewnątrz widać otwór do sześciokąta. Im bliżej krawędzi mechanizmu będzie tym większa zacisk, im dalej od krawędzi – mniejsza. Po regulacji konieczne jest, aby powrócić klapę do swojej pierwotnej pozycji, klikając na zakładkę i przekręcając pokrętło.

Wyregulować okna plastikowe: lato / zima

Jak wiecie, zima zaleca się stworzenie silnej szarfę zacisk do ramy, a latem – jest słaby. Jeżeli nie ma potrzeby regulowania dociskanie strony zawiasów jest to konieczne do wykonywania czynności przy pomocy śruby regulacyjnej, która znajduje się w dolnej części pętli. Jeżeli konstrukcja ma obrotowy skrzydełkami docisku skrzydła musi ponadto dostosowanie górnej pętli. Aby dostać się do śrub, należy otworzyć migawkę, kliknij na zamek i przełączy się w tryb „wentylacja” pokrętło. Obrócić pokrętło przepustnicy, można wcisnąć do ramy skrzydła, a podczas blokady obrót w lewo – przełożony.

Łączniki kilka gatunków jest regulowany za pomocą specjalnych śrubokrętów, rozmieszczonych na boku uchwytu ramy okiennej. Korzystanie z sześciokąta, można zmienić pozycję śrubokręta. Okna plastikowe, regulacja zimie, która jest wykonywana przez mnie, chroni przed wnikaniem zimnego powietrza, jeśli przesunąć śrubokrętem w pobliżu ulicy. W ten sposób można zapewnić mocniejsze naciśnięcie skrzydła do ramy.

Gdy pokrętło znajduje się w pozycji „zamknięte” okno nie zamyka

Nie łamać mechanizmów okuć, klamka okienna powinna być obracane tylko w momencie, gdy klapka jest zamknięta. W celu uniknięcia przypadkowego obrót rączki przewiduje pewne blokerów, które nie dają się zrobić to z otwartą klapką. Ograniczniki mogą być niejednorodne w zależności od producenta armatury, ale są one zawsze znajduje się pod uchwytem na końcu liścia. Aby odblokować uchwyt i zamknąć okno, wystarczy kliknąć na zamek.

Gdy skrzydło jest zamknięte i nie można przekręcić uchwyt okna nie zamyka

Jeżeli uchwyt nie obraca się, gdy skrzydło okienne jest zamknięte, a środek sprzęgłowy element odpowiedzi ogranicznika na ramie nie działało. Rozwiązać ten problem na dwa sposoby:

 1. Za pomocą śruby nastawczej, znajduje się pod dolną pętlę mogą się nieco w kierunku klapki blokującej, w którym położenie elementu odpowiedzi.
 2. Poluzować kilka, a następnie włożyć między zderzakiem i współpracującej ramy okiennej cienkiej płyty stałej i wytrzymałego materiału.

Złamał dół rączkę

Delikatnie pociągnij uchwyt pokrywę, a następnie włącz ją prostopadle. Poluzować śruby i zdjąć uszkodzony pióro. Kiedy nowy element sprzętu, pad powrót do pozycji wyjściowej zostanie zainstalowany. klamki okienne są sprzedawane w wielu sklepach sprzętu i konstrukcji. Mechanizm wymiany może wymagać nie tylko w razie awarii, ale jeśli chcesz zainstalować zmodyfikowaną pióro, na przykład, z dodatkowym zamkiem.

Uchwyt trudnych zakrętów

Najczęstszą przyczyną takich problemów jest brak smarowania. Nasmarować mechanizmy powinny być przynajmniej raz w roku, a nawet częściej. W tym celu, w odpowiednim smarem aerozolu lub oleju maszynowego. Pamiętaj: kontrola stanu technicznego konstrukcji nawet w przypadku braku wyraźnych wad trzeba regularnie wykonywać.

Konkludując

Zatem regulacja okien plastikowych niezależnie – jest to dość proste, można nawet powiedzieć, elementarny proces. Jednak pomimo prostoty powyższych metod rozwiązywania problemów, start manipulacja jest konieczne tylko wtedy, gdy w pełni zrozumieć, co i jak to zrobić. Jeśli obawiasz się, że istniejące umiejętności nie są wystarczające, a regulacja okno z tworzywa sztucznego z rąk nie można sobie pozwolić lepiej skonsultować się z ekspertem w tej dziedzinie.