799 Shares 9790 views

Moskwa – Taszkent: niezapomniana podróż

Z Azji Środkowej Rosji tradycyjnie silna iw większości przypadków przyjaznych stosunków. Ogromny przepływ pasażerów, ze względu na istniejące silne powiązania gospodarcze, zapewnia wiele różnych sposobów dostania się do któregokolwiek z państw w centrum Azji.


To może być długa i kosztowna

Pomiędzy Moskwa a Taszkent prowadzi kilka pociągów, z których żadna nie jest obsługiwany przez rosyjską koleją. Wszystkie pociągi są własnością przewoźników, a ostatecznym celem jest albo Taszkent lub Andijan. Częściej niż nie, idąc do Azji Środkowej, pasażerowie pociągów do wyboru dużo bagażu, na którym samolot musiałby zapłacić dużo pieniędzy. Podczas podróży koleją są inne standardy, które umożliwiają transport chcąc dużych urządzeń gospodarstwa domowego lub dużych worków z darami.

turystow europejskiej trasy

Druga grupa podróżujących koleją i znaczna natomiast są turyści i miłośnicy egzotycznych sposobów poruszania się, ponieważ pociąg Moskwa – Taszkent jest w drodze sześćdziesiąt osiem godzin, i przechodzi na jego drodze najbardziej różnych regionach Rosji i Kazachstanu, a to pozwala na zapoznanie się z różnych krajobrazów, nawet przez okno samochodu.

W tym przypadku, pociągiem, nawet w najtańszym drugiej klasy samochodu, wart więcej niż lot samolotem. Wiele konkurencji wśród przewoźników lotniczych pasażerowie mogli korzystać z ich usług w rozsądnych cenach.

Moskwa – Taszkent. Samolot zabierze cztery godziny

Bezpośredni lot samolotem Taszkent, wcześniejszej rezerwacji iw zależności od wahań sezonowych z, kosztuje około 20% mniej niż podróż w tym samym kierunku, w pociągu.

Istnieje duża gama możliwości loty do Uzbekistanu, a nie zawsze bezpośredni i podróżujący wybrać najszybszą trasę do lotów z transferów, które często kosztują mniej prosto, niech zobaczyć drogę innym mieście.

Wybierz bezpośredni lot lub przelew?

Na przykład, kazachskie przewoźnicy oferują loty z długim i często dziennymi zmianami Ałma-Acie. W tym przypadku konieczne jest, aby zaopatrzyć się przewodnik do południowej stolicy i największego miasta w Kazachstanie, przebudowany w ostatnich latach, z europejskim smakiem i najnowszej mody architektonicznej.

Turkish Airlines otworzył bardzo kuszącą okazję w jednej podróży jest nie tylko do odwiedzenia stolicy Uzbekistanu, ale także wpaść na jeden dzień w Stambule, to miasto, które zasługuje na osobny i bardzo szczegółową historię i że mówi dużo przewodnikach dla każdego smaku.

Dokładne badanie wyników wyszukiwania w agregatorów lotów można znaleźć nawet dwa przeszczepy w Turcji – jeden w Stambule i Ankarze, jeden w stolicy. Warto jednak zauważyć, że jest to dość żmudne przedsięwzięcie, wymagające pewnego wysiłku przez podróżnego, a przede wszystkim silne pragnienie, by zobaczyć to miasto.

Jak jeździć na trasie Moskwa – Taszkent samochodem?

Kierowca na drodze z Moskwy do Taszkientu będą przechodzić przez terytorium trzech państw: Rosji, Kazachstanu i Uzbekistanu. Wszystkie kraje WNP uczestniczą i zapewniają obywatelom innych państw – członków stowarzyszenia prawo do bezwizowego wjazdu na jej terytorium, ale ważne jest, aby pamiętać, że przejście graniczne jest możliwe tylko w specjalnie wyznaczonych miejscach – przejściach na granicach obu państw.

Na terytorium Rosji do Kazachstanu, istnieją dwa główne i popularny wśród kierowców trasie. Na trasie Moskwa – Taszkent będzie musiał przekroczyć Wołgi. Idąc z Moskwy na wschodzie i przechodzącej przez Niżnym Nowogrodzie, podróżny przejdzie wielkiego rosyjskiego rzeki w Samarze. Idąc na południe przez Tambov, musiałby przejść Wołgi w Saratowie. Na wschodnim szlaku jest miasto Orenburg i przekroczyć granicę z Kazachstanem będzie musiał w okolicy.

W obszarze kazachskiego miasta Aktobe trasy łączą się i przechodzą na autostradzie M-32, która biegnie przez rozległe stepy wielki aż do punktu kontrolnego na granicy kazachsko-uzbeckiej w pobliżu miasta Żybek Żoły. Tutaj jest szansa, aby spędzić trochę czasu w kolejce, jak straż graniczna i zwyczaje są bardzo uprzejmy do bagażu osób przekraczających granicę.

Jak długo samochód trasa Moskwa – Taszkent? Odległości około 3400 km, w zależności od wykonania.

Przytulny i ciepły miasto

Glory w Taszkiencie jako stolica historycznego i kulturowego regionu od dawna nie tylko przekroczyła byłego Związku Radzieckiego, ale także przeniknął do zachodnich turystów środę. Ogromna liczba cudzoziemców przybywających do Uzbekistanu, aby skosztować orientalnych słodyczy, smak autentycznego pilaw i spacer po wąskich średniowiecznych uliczkach starego miasta.

Starożytne mauzolea muzułmańskich świętych są również popularne wśród turystów i pielgrzymów z innych krajów islamskich.

I miłośnicy sztuki będą mogli dostać to, czego chcesz, w galeriach sztuki i grzywny muzeum miasta, która posiada bogaty zbiór nie tylko Zachodniej, ale także mało znany sztuki lokalnej. Należy zwrócić szczególną uwagę na dzieła lokalnych artystów, którzy pisemnej w okresie radzieckim, w rzeczywistości na obrzeżach radzieckiej cenzury nie było tak dotkliwe, a malarze mogli sobie pozwolić na trochę więcej swobody w wyborze tematów i narzędzi graficznych.

Niezależnie od sposobu samotnie ani dostał w Taszkiencie, miasto spotka go z uśmiechem i słońce ogrzeje i hojny pasz.