430 Shares 1085 views

Plan analiza narracyjna. Kluczowe aspekty

W celu wyjaśnienia główne punkty produktu, musi być dokładnie przeanalizowane. Niestety, nie każdy wie, gdzie zacząć pracę. Plan analiza historia pomoże uporządkować myśli czytelnika i dokładnie ujawnić wszystkie aspekty pracy.


Od czego zacząć?

Każdy student przed zadaniem analiza tekstu. Co do zasady, lekcja literatury jest produktem zawarte w programie nauczania. Ale co zrobić, gdy szczegółowa analiza planu opowieści trzeba zrobić samemu? Należy zacząć od wyznaczania celów.

Jeśli głównym celem jest analiza epizodu w historii, to jest konieczne, aby określić swoją rolę w nim. Z reguły badania oferowane jedną z najważniejszych scen w powieści. Na przykład, jak pokazano na samej lub na innej figurze, w którym znajduje swój otwarty czasu.

Ale często, nauczyciel ma obowiązek przeanalizować całą historię, ale musi zbadać produkt w szczegółach.

Kluczowe aspekty

Uważnie przeczytać tekst, to jest teraz konieczne jest planowanie analizy narracyjnej.

Zacznij od określenia swoich tematów. Zazwyczaj są one w tekście trochę: motyw przyjaźni, lojalności, obowiązku, miłości. Jest to niezbędne do określenia najbardziej podstawowe.

Następnie należy określić, co autor napisał ten kawałek. Zazwyczaj historia jest jakiś przewodnik, wzywa do refleksji na temat tego, co się dzieje. Innymi słowy, konieczne jest zdefiniowanie pojęcia (lub jego pomysł).

Teraz konieczne jest, aby przejść do opisu głównych bohaterów. Jest to nie tylko wygląd, który też jest ważne, ale także główne cechy bohaterów. Po przejściu do roli znaków w kwestii ujawniania narracja. Ich związek jest również ważnym aspektem planu.

Drobne postacie często odgrywają ważną rolę w pracy. Analiza literacka narracja powinna obejmować ich opis i charakterystykę.

Kompozycja i jej komponenty

Następnie przejdź do historii konstrukcji. Każdy produkt posiada unikalne cechy konstrukcyjne. Na początek definiujemy prolog, czyli czas, uprzedzając główne działania. Po komplikacji i przejść do opisania początku konfliktu lub produktów problemów.

Teraz trzeba zidentyfikować rozwój akcji w historii. Ta część kompozycji jest zwykle najdłużej. W nim widzimy bohaterów, ich opis, główne wydarzenia. Jednak najbardziej wzruszający moment w historii zwany punkt kulminacyjny. To wydarzenie, które ujawnia wszystkie sekrety pracy, istnieją działania najbardziej uciążliwy. Teraz pozostaje tylko, aby zakończyć analizę pojedynczych kompozycji. Jest to element, który usuwa tzw stres po kulminacji, opisuje to, co stało się z bohaterami po wydarzeniach.

analiza narracyjna Plan

Kończenie pracy badawczej, pozostaje do ustalenia jego artystyczną oryginalność. Musisz określić twórcza jakiegokolwiek pisarza, który odróżnia go od innych autorów. Środki stosowane wyraz artystyczny znaleźć w tekście, sprawiają, że analiza bardziej wszechstronne i głębokie. Nie zapomnij o epitet, uosobienie, metafor i innych tropów.

Po tym, przejdź do wniosku, który zawierać będzie stosunek autora do problemu, jak również swoje własne opinie i doświadczenia.

Podajemy główne punkty, które zawiera plan analizy historii literatury:

  1. Tematem tej historii.
  2. Pomysł.
  3. Bohaterami Analysis.
  4. Drobnych znaków.
  5. Cechy kompozycji.
  6. Środki wyrazu w tekście.
  7. Stanowisko autora.
  8. Wrażenie czytelnika.

Teraz można łatwo analizować każdą historię, korzystając z naszego artykułu. Kluczowe aspekty planu przedłożonego przez nas, aby pomóc Ci wykonać głęboki i wysokiej jakości pracy.