304 Shares 3706 views

Jak włączyć napisy w serwisie YouTube: zmienić ustawienia i język

"Youtube" to największy hosting wideo, w którym można znaleźć filmy z dowolnego tematu: od edukacji po śmieszne. Niektóre filmy nagrane są na profesjonalnym sprzęcie, dźwięk jest wyraźny i wyraźny, obraz nie skacze. Ale czasami jakość filmu pozostawia wiele do życzenia. Ale nadal chcę to zobaczyć.


Co należy zrobić, jeśli pilnie potrzebuję obejrzeć film, a głośniki nie działają? Jak być ludźmi, którzy mają problemy z słuchem? Jeszcze trudniej jest oglądać filmy w nieznanym języku.

Twórcy serwisu zadbali, aby każda osoba mogła komfortowo oglądać dowolny film, dodając napisy do filmów.

Jak umieścić napisy w "Youtube"?

Ale jak aktywować tę użyteczną funkcję? Proces jest dość prosty. Na pasku stanu odtwarzacza wideo kliknij ikonę "CC". Czasami ikona napisów może nieznacznie się różnić, wszystko zależy od kraju, w którym film jest oglądany. Oto prosty sposób na umieszczenie napisów w YouTube. Aby je wyłączyć, musisz ponownie kliknąć tę samą ikonę.

Do niektórych plików dołączony jest utwór w kilku językach. Następnie, jak w "Youtube" zawierają napisy w języku rosyjskim? Wystarczy kliknąć ikonę "Ustawienia", a następnie "Napisy" i wybrać odpowiedni język z listy.

Automatyczne napisy

Jeśli chodzi o umieszczanie napisów w YouTube, łatwo jest odpowiedzieć. Zanim jednak połączysz je, musisz zrozumieć, jakie napisy są dołączone do klipu.

Niektórzy autorzy filmu idą na spotkanie dla subskrybentów i widzów, dołączając do nich filmy tworzą napisy. Takie "sabie" dokładnie przekazują tekst dźwiękowy w filmie, a także doskonałe ustawienia czasowe.

Ale większość "sabs" w witrynie jest tworzona automatycznie. W takich przypadkach programiści nie gwarantują, że cały tekst będzie poprawny, że nie będzie żadnych błędów itp. Właściciele kanałów zawsze mogą je naprawić.

Dlaczego w filmie nie ma napisów dialogowych?

Funkcja automatycznego tworzenia napisów znacznie ułatwia przeglądanie plików w językach obcych. Teraz możesz oglądać nagranie nawet bez dźwięku. Ale niektórzy użytkownicy zauważają, że nie wszystkie filmy z "Youtube" mają "sabas".

Są chwile, gdy osoba, która przesłała ten rekord, nie może ich utworzyć, a wtedy taka możliwość włączenia napisów do "Youtube" staje się niedostępna. Dzieje się tak z kilku powodów:

  • Rozmiar klipu jest za duży.
  • Język używany w filmie nie jest obsługiwany przez funkcję automatycznego dodawania napisów.
  • Początek klipu jest cichy.
  • Dźwięk jest nagrany w złej jakości.
  • Hałasy i polifonia w tle.

Niektórzy użytkownicy, którzy oglądają film nie z komputerów osobistych, są zainteresowani dodaniem napisów do "Youtube" w telefonie. Proces nie jest inny. Na pasku stanu należy również znaleźć ikonę napisów dialogowych i wybrać odpowiedni język.

Przesyłanie tekstu wideo i napisów

Oprócz możliwości oglądania filmu z napisami, twórcy dodali jeszcze dwie przydatne funkcje do serwisu:

  • Wyświetl tekst napisów. Klikając ikonę "Więcej" pod odtwarzaczem, a następnie "Tekst wideo", użytkownik będzie widział cały tekst filmu, ściśle określony.
  • Prześlij plik napisów. Autorzy pobranych filmów mają możliwość pobierania napisów w formacie .sbv, które można łatwo otworzyć w Notatniku lub innym edytorze tekstowym.

"Youtube" stale się zmienia. Deweloperzy dodają do serwisu wszystkie nowe funkcje i komponenty. Problem napisów został rozwiązany niemal całkowicie.

Witryna jest łatwa do zrozumienia, jak umieścić w napisach "Youtube". Autorom filmu są dostarczane podstawowy zestaw narzędzi do ich dostosowywania. Witryna obsługuje automatyczne tworzenie napisów w kilku językach. Do pliku wideo można dołączyć dodatkowy plik, a także pobrać tylko napisy.