346 Shares 3138 views

MI-26: największy helikopter na świecie

Największe helikoptery świata różnią się przede wszystkim w ich masy, a nie długości, szerokości lub średnicy wkrętu. Sądząc po tym kryterium pozycji lidera w tym zakresie należy do przedstawiciela krajowego – MI-26. Urządzenie jest jednym z niewielu na świecie, który jest w stanie unieść ciężkie ładunki równe sobie. Model jest dostępny w handlu, a teraz, pomimo faktu, że gigant rozwój prowadzone już w połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Największy helikopter na świecie jest powszechnie stosowany w celach transportu cywilnego transportu medycznego i wojskowego oraz. Przez cały czas, że został zbudowany ponad trzystu sztuk tego modelu, które są używane dzisiaj w wielu krajach we wszystkich częściach świata.


Historia powstania

Konieczność opracowania nowego modelu był podyktowany potrzebami nie tylko armii sowieckiej, ale również gospodarce narodowej. Rząd przedstawił wymóg dla programistów nowość powinien mieć zdolność do transportu ładunków o wadze do 20 ton na odległość 500 km, oraz wykonywanie innych zadań na odległość do 1000 km. Kiedy ten model został zastąpiony przez największy helikopter na świecie w tym czasie, który był MI6. Układ został przyjęty przez Komisję w 1975 roku państwa. Dwa lata później, pierwsza instancja modelu odbyła się w powietrze, gdzie spędził około trzech minut. Wybudowany wojskowego modyfikacji, a kilka lat później zaczął również stworzenie wersji cywilnej.

moc

Największy Mi-26 z zespołem napędowym, który w sposób składa się z dwóch silników turbinowych D-136. Całkowita jego pojemności – 22 000 KM. Silniki zostały zaprojektowane i stworzone specjalnie dla tego modelu Zaporożu przedsiębiorstwie „Silnik Sicz”. Silniki są tak silne, że są w stanie razem z maszyną 40-ton (w tym 12 m paliwa) podnieść więcej i wadze 20 ton i przewieźć go na odległość do 2350 km. Silnikowy zużycie paliwa wynosi nieco ponad 3 tony na godzinę paliwa, podczas gdy koszt jednej godziny lotu jest oceniana 600 000. Największy helikopter na świecie ma ładunek długości kabiny 12 m, a szerokość nieco ponad 3 m. Jest to użyteczna powierzchnia pozwala transportować niemal każdy sprzęt wojskowy, załadunek, która występuje przez tylną klapę na własną rękę. Maszyna może równocześnie posiadać 68 lub 82 spadochroniarzy i żołnierzy specjalny sprzęt pozwala szybko konwertować go do helikoptera medycznego, który może pomieścić do 60 rannych na noszach i trzech pracowników medycznych.

modyfikacja cywilnego

Cywilna wersja modelu nazywa Mi-26T. Jego produkcja rozpoczęła się na początku 1985 roku. W przeciwieństwie do wersji wojskowej, samochód zmienił system nawigacji, i nie istnieją instalacje do rozmieszczenia broni małokalibrowej. Ponadto cywilnego śmigłowca w największym na świecie obzavolsya zewnętrznego układu zawieszenia, główną funkcją jest możliwość transportu kontenerów morskich o standardowym rozmiarze bez udziału linek. Między innymi modyfikacja ma również automatyczne przechwytywanie, umożliwiając łatwe przenoszenie rur o dużej średnicy i drewno transportu, produkowane w Highlands.