229 Shares 7653 views

Kim jest Atena? W mitologii greckiej Atena -boginya zorganizowana wojna, strategia wojskowa i mądrość

Dawno, dawno temu, wiele wieków temu żyliśmy w naszej pięknej planety starożytnych Greków. Byli zaangażowani w różnych rzeczy: ustawienie podstawowe prawa działalności gospodarczej, czczone piękno ciała, wymyślając standardy świata sztuki, aw wolnym czasie wystawił Igrzysk Olimpijskich, który był na pewno do wygrania jest najsilniejszy. Starożytni Grecy wierzyli w różne rzeczy, w dosłownym tego słowa znaczeniu – starożytny panteon jest tak zróżnicowane, że nie ma zbyt wielu ludzi na świecie, zdolną do bezceremonialny przeniesienia co najmniej połowy mitologicznych stworzeń.

Byli w ich obrazie tytanów światowych i bogów, herosów i nimfy, sfinksy i syren, nie wspominając o Cyclops i innych bardziej ekstrawaganckie stworzeń, których nazwy są wpisane w ludzką pamięć nie jest tak głębokie i trwałe.

W tym samym artykule dowiemy się, kim jest ten Athena.

Różnorodność zabiegów

Ponieważ do tej pory, niestety, nie żyją na którąkolwiek starożytnych Greków, naukowcy muszą budować swoje teorie na temat znalezisk archeologicznych, pisanych i innego mienia historii. Być może jest to związane z różnymi interpretacjami, kto Athena.

Najczęstszym punktem widzenia jest uważany za pozycjonowanie przedstawicieli greckiego panteonu jako bogini mądrości. Jest to zrozumienie bogini jesteśmy uczeni w szkołach i popularnych publikacjach, takich jak „Rozumiem świat.” W rzeczywistości, wszystko jest o wiele szerszy, bardziej zróżnicowane i ciekawe, co zostanie omówione w tym artykule. Tak więc, do rzeczy: kim jest Atena?

Tajemnicza bogini narodzin

W greckiej mitologii nigdy i nic nie jest proste – wszystko jest owiana pewną tajemnicą, tajemnicą i pełna niespodzianek. Narodziny tej greckiej bogini – nie wyjątkiem. Zacznijmy od tego, że konsensus w tej sprawie nie istnieje. W tym względzie zależy od przewodu czasie. Według wstępnych raportów, greckiej bogini Athena zwycięsko wyszedł z głowy Zeusa, zmuszając go w ten sposób po prostu nieznośny ból. Późniejsi historycy były nieco łagodniejszy, a według ich interpretacji, miejsce, z którego wyszło na jaw to przedstawiciel panteonu, miał brodę Gromowładca.

W każdym razie, narodziny bogini może być postrzegane jako kolejne potwierdzenie faktu, że starożytni Grecy korzystają wszystkie nietypowe: pianka bogini morza pojawił się potem wydostać się z mojej głowy …

Dlaczego tak jest

Według najczęściej interpretacji opowieści o bogini Athena zaczyna się od pragnienia najwyższego boga, aby utrzymać swoje pozycje i zapobiec obalenia tronu przez własnego syna. Dlatego, według mitu, Zeus połknął ciężarną Metis w tym czasie. I wszystko byłoby nic gdyby nie niespodziewana stało. Wkrótce Thunder zaczął odczuwać rozdzierający ból i złagodzić cierpienie, Hefajstos miał uderzyć głową z siekierą na czele panteonu. Z powstałego otworu w świetle triumf przyszedł bardzo Athena – starożytnej greckiej bogini mądrości, strategii wojennej, patronki miast i całych państw, umiejętności, pomysłowości i umiejętności.

Wartość w mitologicznego obrazu świata

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że przedstawiciel greckiego panteonu nie jest jedną z kluczowych postaci, jednak pogląd ten śmiało można nazwać błędem. Goddess of War to jedna z głównych przedstawicieli dwunastu olimpijczyk. Według niektórych mitów, to Athena pozostał w Grecji, kiedy wszyscy inni uciekli do Egiptu. Wielu badaczy połączyć tę nazwę, po której następuje kapitału na jej cześć.

wygląd

Ponieważ jest to bogini wojny, wygląda znacznie różni się od reszty. Przede wszystkim należy zauważyć fakt, że jest tradycyjnie przedstawiane w męskiej zbroi i tarczy nie można powiedzieć nawet Artemidy, te same atrybuty, które są uważane za łuk i kołczan ze strzałami.

Jak uzyskać więcej funkcji w zachowanych dowodów Athena nazwie „sovookoy” siarczek i jasnobrązowe włosy, tak, że możemy powiedzieć, że bogini miał coś wspólnego z dziewczynami słowiańskich.

Jeśli mówimy o symbolach przedstawicieli panteonie olimpijskiego, jest tradycyjnie przedstawiany w tym względzie sowa lub węża jako symbol starożytnej mądrości.

Jako stały atrybut bogini od czasów starożytnych jest uważany gałązką oliwną, która jest dzisiaj synonimem Grecji w świadomości światowej.

Bogini-feministką?

Pomimo faktu, że nie wszystkie zabytki pisane wzmianki o zachowanym udziałem Aten Gigantomachia, są one nadal istnieją i nie ma poruszanie się po nim. Teksty Huygens, obalenie Tytanów w Tartaru – częściowo zasługę tej bogini. Według tego mitu, Athena był w stanie osiągnąć ten wyczyn dzięki pomocy Zeusa, Artemidy i Apolla.

Pomimo faktu, że narodziny bogini wojny, zgodnie z podstawowych mitów, było już po walce tytanów, nie ma innych dowodów na jej udział w tym wydarzeniu jest dosłownie w skali globalnej. Jako przykład, posągi tarczy Ateny Parfenos, który przedstawia inne szczegóły bitwy.

Komunikacja z koniem trojańskim

Co dziwne, ta wojna jest również związane imię Igrzysk Warriors. W ogóle, Atena – bogini mity, które różnią się dość duży wybór. Tak więc, według istniejących pomników piśmie, to idea stworzenia konia trojańskiego. Ponadto, istnieją dowody na to, że ta manipulacja została wykonana na jej cześć.

Kim jest Atena w tej historii? Jest nie tylko autorem pomysłu konia trojańskiego. To również jest boginią, która była w stanie uratować Achajów z głodu w czasie, kiedy trzeba siedzieć czekając na działania. W tej historii, mitu, Atena przyniosła im pokarm bogów, aby nie umrzeć z głodu.

Ona potajemnie pomagał przeciągnij konia do oblężonego miasta i służył jako oznaki węży i trzęsienia ziemi, gdy ktoś wyrażonych zastrzeżeń w tym względzie.

wynalazek

Nie tylko tam, gdzie jest mowa, ale to przedstawiciel greckiego panteonu należy sobie ideę państwa, rydwany wynalazku, a nawet statki kosmiczne. Większość przedmiotów gospodarstwa domowego, takich jak garnki, lub pługa zostały wymyślone właśnie Athena. Powszechnie uważa się, patronki rzemieślników. Według niektórych mitów, to jest to bogini w jednym czasie przeszkolony finikiyanok firmę tekstylną i kołowrotek w wielu źródłach wspomina się jako dar Athena.

jest także patronem wielu bohaterów, a jedynie tylko wojna i ta różniła się od Aresa, których własna walka była celem i ochrona dali mu wyjątkową przyjemność.