442 Shares 4066 views

Menedżer urządzeń w „windose” 7 i 8. Jak uzyskać dostęp do Menedżera urządzeń?

Zastosowanie komputerów w ludzi pracy, nauki i życia codziennego zmusza do zdobywania nowej wiedzy i umiejętności w trakcie ich eksploatacji. Wiele z systemem operacyjnym Windows z użytkownikami Microsoft napotykają wiele problemów związanych ze zintegrowanymi urządzeniami peryferyjnymi i wyposażenia komputera / laptopa. Zdarza się, że niektóre z tych urządzeń po prostu „spadł” i odmawia pracy, lub po podłączeniu nowego urządzenia do komputera za pomocą kabla USB lub innych portów, nie jest rozpoznawany przez komputer i nie działa. Również wielu użytkowników do czynienia z taką rzeczywistością, że instalacja systemu operacyjnego na komputerze – to tylko połowa sukcesu, ale nadal trzeba umieścić sterowniki. Aby zrozumieć to wszystko, czego potrzebujesz, aby zrozumieć, co w Device Manager „windose” 7 albo 8, i za to, co to jest. Ta wiedza pozwoli się znaleźć problem i rozwiązać go selektywnie i punkt. Zanim nauczysz się, aby przejść do Menedżera urządzeń, należy rozumieć w sposób bardziej szczegółowy, co to jest.


Co to jest Menedżer urządzeń

Jest to lista wszystkich urządzeń zainstalowanych w komputerze, wskazując zasoby przydzielone do nich.

Co jest potrzebne w Menedżerze urządzeń „windose” 7, 8 lub XP? I musiał upewnić się, że użytkownik może zobaczyć całą listę urządzeń podłączonych do komputera i dokonać ich korekty.

W zależności od wersji interfejsu danych aplikacji systemu operacyjnego jest nieco inna, ale w zasadzie w sposób następujący:

 • To otwiera małe okienko, które mogą zostać wykorzystane.
 • W górnej części znajduje się pasek menu i dodatkowe klawisze funkcyjne, w tym: do przodu / do tyłu, w lewo, aby ukryć konsoli wyeksportować listę urządzeń i pomagają ukryć okienko po prawej stronie.
 • W lewym okienku listy standardowych narzędzi do zarządzania systemem operacyjnym.
 • Główne okno wyświetla nazwę komputera, a na liście hierarchicznej wyświetla samych urządzeń.
 • Wspomniane urządzenie może być dysk twardy na dysku, karta graficzna, karta dźwiękowa, karta sieciowa, mysz, klawiatura, konsole do gier, kamery internetowe, drukarki i skanery, zewnętrzne urządzenia pamięci masowej (zewnętrznego dysku twardego lub pamięci flash), a innymi urządzeniami.
 • Gdy kilka takich urządzeń, są one grupowane i wyświetlane jako ikony z założonymi treści.
 • Po wybraniu dowolnej ikony na liście wyposażenia dodatkowego należy nacisnąć przycisk „Szukaj urządzeń plug and play” pojawia się w menu (lub zaktualizować konfigurację sprzętową).

Otwórz Menedżer urządzeń w „windose” 7, 8, lub XP, użytkownik może skonfigurować wybrana maszyna. Aby to zrobić, kliknij dwukrotnie lewym przyciskiem myszy na urządzenie na liście. Następnie otwórz okno, można zmienić następujące ustawienia urządzenia:

 • Aktualizuj sterownik.
 • Przywrócić sterownik do wcześniejszej wersji.
 • Usuń sterownik (i samego urządzenia).
 • Lub po prostu wyłączyć urządzenie.

Również w otwartym oknie dialogowym można zobaczyć odpowiednie informacje na temat sprzętu, w tym numer identyfikacyjny, wersji sterownika i oprogramowania data wydania, producent i tak dalej.

Jak otworzyć Menedżera urządzeń

Jak przejść do Menedżera urządzeń? To bardzo proste. Aby to zrobić, przejdź do panelu sterowania i wyświetlacz przedmiotów z małych ikon, aby otworzyć sekcję „administracja”. Potrzeba znalezienia polu Element „Zarządzanie komputerem” dialogowe. Następnie w oknie, które pojawi się w lewym panelu, aby znaleźć i kliknij w „Menedżerze urządzeń”.

Możliwe jest również, aby zmniejszyć liczbę działań. Aby to zrobić, ikona „Mój komputer” (na pulpicie), kliknij raz prawym klawiszem myszy i wybierz „Zarządzaj”, który otworzy się wyżej okno „Zarządzanie komputerem”. No to jak w pierwszym przykładzie.

Urządzenia z systemem Windows 7

Menedżer urządzeń w „windose” 7 nie ma żadnych znaczących różnic w stosunku do innych wersji tej rodziny, poczynając od Windows XP i nowszych. Dlatego powyższy opis jest taka sama.

Jeśli to konieczne, Task Manager, użytkownik może wyłączyć urządzenie albo zmień jego kierowca zarówno automatycznie i ręcznie z konkretnym plikiem parametrów.

Menedżer urządzeń 7 „windose” – to bardzo ważny i niezbędny element do sterowania i konfiguracji całego systemu sprzętu komputerowego.

Urządzenia z systemem Windows 8

Wraz z pojawieniem się nowego systemu operacyjnego od amerykańskiej firmy Microsoft – Windows 8 – aby dodać nowe funkcje i zniknął niepotrzebny stary, ma też zmieniony interfejs systemowy. Warto zauważyć, że urządzenie kontroler 8 Windows nie uległ zmianie i ma w większości te same funkcje jak w powyższym 7 Windows.

Co zrobić, jeśli nie działają

W dobrze dostrojony system operacyjny, wszystko działa szybko i sprawnie. Ale co zrobić, jeśli Menedżer urządzeń nie wyświetla? Przyczyny i sposoby ich rozwiązania mogą być:

 1. Ograniczeniem w prawach konta Windows. W tym przypadku, administrator systemu obsługi komputera, a konkretnie ograniczony dostęp do niczego użytkownika mogło się zmienić. Zwykle towarzyszy wyskakującego informacji na temat korzystania z urządzenia administratora systemu. Tak powinno być zrobione.
 2. System operacyjny został zaatakowany przez złośliwe oprogramowanie i został uszkodzony elementu odpowiedzialnego za pracę Menedżerze zadań. Nie będzie przywrócić system do wcześniejszego punktu kontrolnego lub ręcznego odzyskiwania elementów systemu konstrukcji (tylko dla doświadczonych użytkowników, którzy wiedzą, jak pracować z rejestru).
 3. Tymczasowa awaria jednej z usług systemu Windows. Traktowane restart.
 4. Korzystanie pirackich wydanie systemu operacyjnego, użytkownicy muszą być przygotowani na to, że element taki jak Task Manager może być usunięty na początku, więc najlepiej korzystać z licencji.

pomocnych wskazówek

Windows 8, 7 lub XP urządzenie pozwala zobaczyć i zrozumieć, jak działa urządzenie, niepełnosprawne i kierowca nie jest zainstalowany.

Jeśli etykieta jest obecny na liście urządzeń „Nieznane urządzenie” , a jego ikona ma żółty wykrzyknik, to urządzenie należy zainstalować sterownik. Aby zrozumieć, jakiego rodzaju urządzenia, konieczne jest w „Informacji”, aby znaleźć numer identyfikacyjny urządzenia na nim oraz w Internecie w poszukiwaniu informacji. Kiedy dowiedział się, jakie urządzenia można też pobrać i zainstalować sterownik do niej z oficjalnej strony lub zainstalować z płyty.

Jeśli ikona jest szara i urządzenie posiada ikonę strzałki w dół, oznacza to pozycja jest wyłączona i może być obsługiwany ręcznie. Jeśli urządzenie ma normalną ikonę bez dodatkowych znaków, to działa i spełnia swoją funkcję.