855 Shares 3431 views

Jak pozbyć się potu

Ciężkie pocenie powoduje wiele nieprzyjemnych uczuć. Może to być ostry zapach, lub wilgotne ubranie przyklejające się do ciała.

Jeśli martwisz się o pocenie się pachami, wtedy głównym środkiem walki w tym przypadku jest wiele antyperspiracyjnych dezodorantów. Mogą być żelami, kremem, sprayem, piłką itp. Ale ważne jest, aby pamiętać, że skuteczność takich leków bezpośrednio zależy od czystości organizmu. Dlatego muszą być nakładane na czystą skórę. Kobiety, w tym przypadku, można zalecić wymianę słabego dezodorantu z samcem. Musisz po prostu odebrać neutralny zapach. Różnica będzie namacalna. Dezodorant męski skuteczniej wpływa na pocenie się.

Jeśli martwisz się nadmiernym poceniem się, musisz zacząć regularnie natryskiwać, lub lepiej – kontrast. Mężczyźni o podobnym problemie są nieco łatwiej. Wystarczy zrobić krótką fryzurę, a tym samym znacznie ułatwić opiekę nad sobą. A w walce z poceniem wizyta w łaźni lub w saunie jest dobra.

Oprócz prysznica, leki uzupełniające i multiwitaminy są potrzebne. W celu umocnienia można przynieść walerian, żelazo, fosfor, napary różnych ziół leczniczych. Nie tylko spodziewaj się efektu błyskawicznego. Najważniejszą rzeczą jest poznanie i przekonanie, że tak będzie.

Jak pozbyć się potu?

W rozwiązywaniu tego problemu pomogą nam środki ludowe, a także odpowiednia dbałość o ciało.

Zwykły wlew rumianku, który chustuje pocenie się, pomaga pozbyć się potu. Aby zwiększyć efekt, można dodać trochę sody do naparu. Podobnie można używać nalewki nagietka.

Wanna z zimną herbatą – dobrym środkiem do pocenia się dłoni.

Jeśli masz nadmierne pocenie się pachy, należy je wyczyścić dwa razy dziennie z infuzją skrzypu. Wstrzykiwanie przygotowywane jest w następujący sposób: weź 10 gramów skrzypu i 100 gramów wódki, nalegaj na dzień i można użyć infuzji.

Jeśli nie możesz wziąć prysznic, na chwilę, pozbądź się problemu wilgotnych chusteczek.

Jak pozbyć się potu, krwawych potów na ubrania, towarzyszy mu zapach? Można wycierać czystą skórę kawałkiem cytryny. Prysznic najlepiej rano i wieczorem, użyj produktów higieny. Konieczne jest monitorowanie czystości odzieży. Nadmierne mycie tutaj nie boli. Staraj się pozbyć włosów w pachach.

Jak pozbyć się potu na nogi? Przede wszystkim musisz wybrać odpowiednie buty. Powinno być wygodne i wykonane z naturalnych materiałów. To samo można przypisać do wyboru odzieży. Następnie skóra nie traci zdolności do oddychania i pocenia się znacznie mniej. W tym przypadku odpowiednie są również środki ludowe, kąpiele, proszek. W aptekach można kupić formidron, jod, alkohol salicylowy, spalony ałun, pasta Teimurov, mangan, talk. Leki te są badane w czasie i były używane przez więcej niż jedno pokolenie.

Oprócz bulionów, naparów, pocierania, otworzymy prosty tajemnicę, jak pozbyć się potu w krótkim czasie. Musisz umyć nogi w gorącej wodzie, używając zwykłego mydła do prania. Zwróć uwagę na stopę, obszar między palcami. Następnie użyj kamienia pumeksowego, aby usunąć martwe komórki skóry nóg. Następnie ponownie umyj je, wytrzyj do sucha i wytrzyj normalny ocet. W takiej sytuacji nie będzie bolało dezynfekowanie obuwia w jakikolwiek sposób dostępny dla Ciebie. Czasami kilka dni wystarczy, aby poradzić sobie z poceniem stóp.

Więc zapach ciała, zapach potu nie musi być zamaskowany dezodorantami, perfumami. Musisz zwrócić szczególną uwagę na higienę osobistą. Wszyscy się pocili. Ten proces jest naturalny. Ale w twojej mocy, aby inni nie zauważyli, że się pocisz … Jak pozbyć się potu, każdy dla siebie wybiera indywidualnie.