435 Shares 4718 views

Co jest niesplik: Charakterystyka wzrostu

Jak już wspomniano, niesplik podzielony jest na niemieckim i japońskim. Pierwszy typ uprawiano jeszcze w XX wieku pne. W tym samym czasie, to była uprawiana w starożytnym Babilonie.


o zakładzie

A jednak, co jest niesplik niemiecki? Jest to krzew lub niewielkie drzewo, osiągając wysokość 2-6 metrów, z gałęzi kolczastych. Medlar kwiaty pojedyncze kwiaty z czerwonymi pręcikami i białych płatków, które otwierają się pod koniec wiosny, można je podziwiać w ciągu całego maja.

Niemiecki niesplik – jedyny przedstawiciel w swoim rodzaju. Można go znaleźć w krymskich gór i otwarte lasy, a to jest uważane za żywność i rośliny ozdobne.

Teraz powinniśmy zrozumieć, co loquat. To wiecznie zielone drzewo lub krzew może osiągnąć wysokość nie więcej niż sześć metrów. Liście i kwiatostany, które są rozmieszczone w formie piramidy-wiechy na szczycie pędów są początkowo gęste owłosienie imbir, który później staje się czerwono-szary.

Japoński niesplik jest również nazywany „loquat”, a jej ojczyzną jest (wbrew nazwie) nie jest Japonia i Chiny. Dziś zakład jest najbardziej powszechne w Azji, choć można je znaleźć w prywatnych ogrodach i amatorów ogrodników.

krótko, że loquat, można zauważyć, że roślina (krzew lub drzewo) daje owoce miękkie, wewnątrz którego są dwa-trzy kości (takie jak śliwki lub brzoskwini) Odnosząc się. W świeżej postaci, często zawracany, ale jeśli są pozostawione w celu przechowywania, a następnie na surowo lub trawiona, a zwłaszcza wytwarza się syropy, dżemy, soki owocowe, dżemy, kompotĂłw, słodycze, dżem, itd. Ponadto loquat może być stosowany nie tylko w przemyśle spożywczym, ale również w medycynie. Jej owoce dobrze poprawia trawienie i wzmacnia jelita. Wytworzono z herbat niedojrzałe owoce i ich zastosowania jako środków, które pomagają w procesach zapalnych przewodu pokarmowego, w przypadku kamicy moczowej.

uprawa

uprawa Loquatobraz który, jak się okazało, nie tylko wykonane w celu uzyskania produktu jadalnego, a także jest przydatny dla jego liści. Kiedy idą do kwitną i gotowane bulion, który ma doskonały efekt hemostazy. Może być również stosowany do płukać gardło na przeziębienie.

Wspomnieliśmy wcześniej, że loquat – owoce, jak rozwijać to zostanie wyjaśnione później. Ta roślina jest w stanie przynosić co roku, nawet w pomieszczeniach zamkniętych. Pomieszczenie nie jest umieszczone z dala od okna, a zatem powinien być przechowywany w temperaturze umiarkowanej i wysokiej wilgotności. Podlewanie prowadzi się jako suchej gleby, czasami następuje przez spryskiwanie liści. Podczas cieplejszych miesięcy, w pokoju, który zawiera niesplik, powinny być nagłaśniane.

Podczas wzrostu, kwitnienia i wyglądu owocu jest konieczne top dressing nawóz mineralny.

reprodukcja

Roślin można rozmnażać przez szczepienie, nasiona i szczepienia. Jeśli pierwsza metoda powinna być stosowana dla tego zdrewniałych sadzonek, które mają liści. W hodowli nasion, powinniśmy pamiętać, że szybko tracą swoją żywotność, na przykład, jeśli zostały one podjęte na wiosnę, latem muszą być przechowywane w lodówce, a posadzone jesienią.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu pytanie określone informacje, które są niesplik, zniknie sama.