659 Shares 6381 views

Jaki jest demobilizacji i czym różni się od przeniesienia do rezerwy?

Artykuł wyjaśnia, że ta demobilizacji, gdy jest ona wykonywana, jakie jest jego znaczenie. Jak dobrze zorientowani przykłady niewłaściwego użycia terminu.


początek

To słowo słychać, prawdopodobnie każdemu dorosłemu, i jest to związane przede wszystkim z żołnierzy powracających z powszechnej służby wojskowej wojskowy. Jeśli jednak zrozumieć naturę tego terminu, to jest jasne – słowo używane często mylone i zniekształcony jej znaczenie w czasie. Więc co jest demobilizacji, gdy jest wykonywane i co to znaczy? W ten będziemy rozumieć.

definicja

Słowo to pochodzi od francuskiego démobilisation, DE – odwołania, mobiliser – Położony w ruchu. W rzeczywistości, to proces przenoszenia sił wojskowych w zacisznym miejscu, ogólnym wycofaniem wojsk z linii kolizji i rozpadzie żołnierzy. Ale mylić z kapitulacji nie jest konieczne, ponieważ demobilizacji przeprowadza się po zwycięskim zakończeniu wojny lub jej końcu, w wyniku którego siły zbrojne nie zostały pokonane.

Ponadto, odpowiadając na pytanie, co jest demobilizacji, warto wspomnieć o tym, że jest zaangażowany nie tylko w wojsku, ale również całego państwa jako całości, ponieważ nie jest tłumaczeniem gospodarki i innych dziedzin w spokojnym położeniu.

błędne użycie

Obecnie termin ten jest często mylony ze zwolnienia rezerwy, ale po kolei.

Co się zdemobilizowany? To rozwiązanie wojsk, tłumaczenie Armia i gospodarka stopie czasie pokoju po mobilizacji powszechnej. Ale jeśli tak nie jest przeprowadzane, użycie terminu „demobilizacji” jest błędne. Na przykład, w Imperium Rosyjskim, ZSRR i rosyjski demobilizacji przeprowadzono tylko trzy razy: po zakończeniu wojny rosyjsko-japońskiej, wojny domowej i Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Ale we wszystkich innych przypadkach, prawo mówić o odwołaniu rezerwie, jak to ma miejsce w przypadku poborowych.

Niemniej jednak zwolnienie rezerwy nazywa demobilizacji we wszystkich latach. Proces przygotowania do powrotu z służby wojskowej zrodził całe rytuały, które są przekazywane przez żołnierzy starszych odwołanie do młodych, a „zrzut” albumy, różne modyfikacje i dekoracji pozaregulaminowe formy, nieformalne pamiętne daty, itd.

zamówienie

Być może najbardziej znanym i znaczące zamówienie na demobilizacji został wydany Komisariat Obrony ZSRR po zakończeniu II wojny światowej. W związku z tym w pierwszej kolejności od sił zbrojnych oddalił osób w pewnym wieku, oni przepisać zadośćuczynienia i zapewniają dostawę do miejsca zamieszkania.