433 Shares 4995 views

Co można zobaczyć we Florencji: zabytki i zdjęcia

Każdy, kto idzie na ekscytującą podróż po północnych Włoszech, należy do odwiedzenia jednego z najpiękniejszych miast w pięknym regionie Toskanii. Pogląd pobliżu Florencji, a wewnątrz niej, opiszemy w tym artykule.


Małe miasteczko, wąskie uliczki tętniące życiem tłum których cudzoziemcy mogą zawieść brak zasięgu, ale cichy klejnot Włoch z niewypowiedzianą atmosferze, zanurzanie wszystkich gości w głębi wieków, zakochać się od pierwszego wejrzenia.

Tworzą trasy do odkrywania cele

Co można zobaczyć we Florencji, przepełnione wspaniałą architekturą, podczas niezapomniane wakacje? Dla zapoznania się z najbardziej ukrytych klejnotów wymagać więcej niż jeden dzień, i że nic nie brakowało podczas spacerów w starej części miasta, będzie musiał tworzyć trasy.

Postaramy się stworzyć rodzaj przewodnika po najciekawszych miejscach włoskiej skansen, a najbardziej szczegółowo opisać, co warto zobaczyć w mieście Florencja, jeśli zwiedzać miasto przyznane nie więcej niż trzy dni.

sezon turystyczny

W mieście, z bogatym dziedzictwem historycznym i kulturowym obcokrajowców pochodzą od marca do końca października, bo sezon turystyczny trwa prawie przez cały rok i odkryte zabytki architektoniczne są dostępne dla każdego gościa. Oczywiście, najlepiej jest odwiedzić tu w lecie, kiedy słońce świeci ponad dziesięć godzin dziennie, ale w późnej jesieni, a maksymalna temperatura wynosi 20 ° C, chociaż w nocy jest już wystarczająco cool.

W deszczowej pogody, nikt nie będzie miał pytanie na temat tego co zobaczyć we Florencji w październiku. Kiedy nie bez parasola, to można dokonać drobnych korekt do trasy i zajrzeć do muzeów lub RAID lokalnych sklepów, które często odbywają sezonowych wyprzedaży.

Zabytkowe centrum miasta

Więc, co zobaczyć we Florencji w pierwszej kolejności, aby zostawić tutaj z najlepszych wrażeń? Rozpocząć spacer jest zalecany do historycznego centrum miasta, na niewielkim obszarze, który koncentruje się niesamowitą liczbę rzeźb i pomników, powoli mówić o najważniejszych okresów w życiu wspaniałej części.

Piazza della Signoria jest często nazywany sercem włoskim mieście: ośrodkiem życia politycznego i kulturalnego w czasach stanu florenckim sprawia niezatarte wrażenie. Muszę powiedzieć, że w XV-VI stulecia Republika Włoska uważany za centrum życia Europejskiej, a tu nie jest na próżno szukać najbardziej utalentowanych i ambitnych ludzi. Historycy nawet porównać Florencję z tego okresu z energicznym Nowym Jorku, mieszka w zawrotnym tempie.

Harmonijny zespół architektoniczny

Otoczony zabytków architektonicznych obszaru – jest żywym ucieleśnieniem historii. Tutaj ważne jest, aby administrować i egzekwowania wyroków sprawy polityczne: spalone sprzeciw skazany Świętej Inkwizycji.

Piękny obszar zbiorów fotografii, uznawany za arcydzieło sztuki światowej. To tu tłumy turystów, aby cieszyć się jego zabytków z pierwszej ręki.

Miłośnicy antyków i historii jasno wiedzieć, co warto zobaczyć w Florencji, i natychmiast wysłał do harmonijnego zespołu architektonicznego, którego utworzenie miało stuleci.

Palazzo Vecchio

Tutaj można zobaczyć wspaniały średniowieczny zamek, w którym nie można przegapić podczas informacyjnych spacery w okolicy. Prosty i elegancki, Palazzo Vecchio to prawdziwa rozkosz tylko w wyglądzie, a kiedy turyści dostać się do luksusowego budynku, a następnie zamrażać ze zdziwieniem: ozdoba wielu pomieszczeń składa się z oryginalnych dzieł malarskich i żywe freski, aby zobaczyć, które będzie trwać kilka godzin.

Podziemne ruiny teatru

Schodząc w głąb ziemi, każdy gość będzie podziwiać ruiny miasta, które pozostały po czasach starożytnego Rzymu. Natomiast centralny plac był na obrzeżach miasta, i to jest tutaj, że mieszkańcy wznieśli teatrów. Aby osiągnąć efekt zanurzenia w największej historii w ruinach kamień na wyświetlaczu światła i cienia. Sylwetki tańczyć lub grać na instrumentach muzycznych aktorów na tle płyt kamiennych przypominający tajemniczego działania, w którym wzięło udział każdego zwiedzającego.

sala pięćset

Po inspekcji starożytnych ruin można dotrzeć w sali Five Hundred, aby podróż od czasów starożytnych w XV wieku. Pomieszczenie, w którym rząd wziął wskazówki od 500 osób, co powoduje uczucia zachwytu i podziwu myśli architektonicznej.

Urządzone z wysokim dachem hali pozwala przenikać światło dzienne w małym okienku, a gigant fototapety entuzjastycznie rozważyć Palace Guest. Wcześniej tutaj ozdobione dziełami Leonarda da Vinci i Michał Anioł, ale po przebudowie hali ulubionego architekta Medici – D. Vasari – one wszystkie zostały wymienione.

Co jeszcze warto zobaczyć w pałacu?

Każdy, kto szuka, co zobaczyć we Florencji w ciągu jednego dnia, zaleca się, aby przejść do starego pałacu i na spacer po jego wspaniałych salach. Prawie wszystkie z nich są przeznaczone do rodziny Medyceuszy, a także liczne malowidła, zmienia się jak w kalejdoskopie, jest najlepszym pokaż wszystkie główne kamienie milowe w historii władców miasta.

W jednej z sal uwagę przyciąga maski śmierci, odlew z twarzy Dantego. Ktoś boi się, ale wiele z nich ma poczucie melancholii i smutku, bo wiemy, że utalentowany poeta, który stał się wpływowym politykiem, wydalony z Florencji i zaledwie 700 lat później, wielki włoski uniewinniony.

Pięknie kompletne wycieczka jednodniowa z zabytku pozwoli zwiedzanie wieży pałacu, który oferuje zapierające dech w piersiach widoki na malownicze miasta z lotu ptaka. Główną wadą jest to, że bieg w górę w małych grupach turystów, a chcąc dostać się wystarczająco. Więc być przygotowany do obrony przyzwoite miejsce, ale wierzę, że to, co widział panorama warto.

fontanna Neptuna

Co można zobaczyć we Florencji koniecznością, ponieważ kolory pobliżu Pałacu Fontanna Neptuna, który jest rzeźbiarski i architektoniczny zespół, na czele której stoi posąg rzymskiego boga wody. Uważa się, że rysy twarzy posągu, symbolizujące siłę florenckim republiki, przypominający wyglądu Kozimo Medichi, był zaangażowany w patronatem artystów w okresie renesansu.

Chariot majestatyczny bóstwo składa się z czterech koni marmuru i RV można zobaczyć wizerunki znaków zodiaku, jakby symbolizujący przemijanie czasu. Najbardziej popularnym miejscem turystycznym został zaatakowany przez wandali, a nawet wykorzystywane jako miejsce do prania ubrań.

Teraz nikt nie pozostawia bez rzuca monetę do fontanny, aby wrócić tu ponownie.

Loggia dei Lanzi

Nasz plan odwiedzić włoskie miasto rozplanowane tak, że przepojona specjalnej atmosfery i nie zapominać o wszelkich ważnych zabytków. Można podróżować przez kilka dni przez uroczym zakątku Włoch i umieścić swoje zdanie na temat tego co zobaczyć we Florencji w pierwszej kolejności.

Mały rozmiar miasto często nazywane jest kolebką włoskiego renesansu: humanizm tu renesansowy rozkwit i zaczął promować sztukę. Kolejnym zabytkiem architektury, położony na Piazza della Signoria, przyciąga tłumy turystów. Loggia dei Lanzi – cała plenerowa wystawa rzeźb mitologicznych bohaterów. elegancka konstrukcja jest główną atrakcją, która jest dumna z Florencji zaprojektowane do lokalnych władców okolicznościowe spotkania.

Na co zwrócić uwagę 1 dzień, jeśli jesteś tu w interesach i nie mają czasu na podróż dookoła miasta, które na zawsze pozostanie w renesansie? Pospiesz się do głównego placu i uzyskać prawdziwą przyjemność z kontemplacji delikatnie zawartej posągi loggię utworzonego inspirować dynastii Medyceuszy. Centralny otwór pomnika architektury, otoczony figurami dwóch lwów, z których jedna jest okaz sztuki starożytnej, a druga jest wykonana na początku XVII wieku, zachwyci każdą konesera arcydzieł architektonicznych.

Najstarsza baptysterium

Planując urlop w takim cudownym miejscu, uprzejmie zająć się co warto zobaczyć we Florencji przez 1 dzień. Jeśli są do Państwa dyspozycji przez cały dzień na zwiedzanie miasta, może być wskazane, aby przejść do starego budynku, wykonane w formie ośmiokąta. Baptysterium San Giovanni został zbudowany na cześć patrona – św. Dawno, dawno temu to miejsce było świątynia poświęcona boga Marsa, ale przekształcenie zabytkowego budynku rozpoczęła się w IX wieku, w którym ochrzczony wszystkich mieszkańców Florencji.

Zewnętrzne wykończenia biały i zielony marmur został opłacony przez kupców miejskich, i dużo pieniędzy cechu sukienników zdobione ściany baptysterium. Każdy chciał budynek ten był najpiękniejszy na świecie i nie szczędzili.

Jest podziwiany dekoracje

Potrząsa luksusowy Marble Arch kopuły, ozdobione bizantyjskich mozaik motywów biblijnych, takich jak Ostatecznego z majestatyczną postać Jezusa w centrum kompozycji. Po kontakcie z sufitu światła słonecznego, złote światło napełniania jasny obraz, nie ma poczucia magii. Jaśniejszy niż wszystko stoi obraz Chrystusa, otoczone ze wszystkich stron przez aniołów.

Oprócz czcionki w którym chrzcić niemowlęta, budynek jest kompleks grobowy – cztery-metrowy marmurowy grobowiec anty-papieża Jana XXIII.

Ozdobione wygrawerowanym bramy powodując zachwyt i podziw dla umiejętności pomysłowych jubilerów, dołącz do powstania ręku. Ilustrowane historie ze Starego Testamentu brązu liści chwalony przez samego Michała Anioła, uderzony przez ich wyjątkowe piękno.

Na dekorację baptysterium może być długa historia, ale najlepiej jest zbadać firsthand ogromną atrakcją, która jest znana na całym świecie Florencji.

Na co zwrócić uwagę jeszcze 1 dzień?

Bardini ogród, usytuowany nad brzegiem rzeki Arno, nie jest wliczone w pierwszej dziesiątce najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych. Zachować atmosferę średniowiecznego dworu Mozzi w związku z nowymi trendami europejskimi po XVI zamienił się w parku z pięknym fontanny, tajemniczymi jaskiniami i licznymi rzeźbami.

W dzisiejszych czasach, miejski, który rozciąga się na czterech hektarów, niezbyt dobrze znanych publicznie, więc każdy, kto marzy o samotności może bezpiecznie przejść do pięknego ogrodu.

Oryginalny schody obserwacja, która rozciąga się wspaniały widok na powierzchni wody rzeki i całego miasta, zaskoczy zielone łuki kwiatów. Relaksującej atmosferze zielonej oazie i niepowtarzalna okazja, aby być sam na sam z naturą pozwoli turystom porzucić wszystkie problemy i przenieść się kilka wieków temu.

Kościół Santa Maria Novella we Florencji

Jeśli masz możliwość pozostania w mieście i nie wiesz, co warto zobaczyć we Florencji przez 2 dni, a następnie należy odwiedzić bazylikę i przyległe starą aptekę, która pozostawi niezatarte wrażenie. Kościół Santa Maria Novella, który został zbudowany przez dominikanów, łączy w sobie elementy gotyku i wczesnego renesansu.

Zdobione nagrobkowe i piękne freski, to prawdziwy majstersztyk miejskich. Badając każdy szczegół wnętrza, gdzie można spędzić cały dzień. I nawet ci, którzy nie są zorientowani w trendach rozwoju religii, dostać prawdziwy estetycznej przyjemności.

Duże zainteresowanie są kolorowe witraże, przez który promień słońca, rewitalizujące obrazy o tematyce biblijnej.

nietypowe apteka

Obok bazyliki jest stara apteka, o których niewiele osób wie. Magiczne miejsce, gdzie sklepienia i stropy ozdobione są freskami z kościoła, zasługuje, aby spędzić cały dzień tutaj. Niespodziewanie, w tym samym obszarze zbierane i lecznicze leków i perfumy, ale nikt tu nie będzie sprzedawać antybiotyków i innych leków. Turyści będą oferowane pyszne pachnące mydła, balsamy, żele pod prysznic i kremów, przygotowane według starych receptur.

Ponte Vecchio

W starożytnym miastem, które z radością odkrywać turystów, bez wątpienia, co zobaczyć sam w Florence, ponieważ atrakcje bród tutaj.

Możesz przejść do Ponte Vecchio, który jest uważany za główną ozdobą miasta. Wzniesiony ponad pięć wieków temu, dotarł do potomków niezmienione. Oryginalny design, z którego obie strony komfortowo osiadł w domu, to także interesująca, architekt Vasari, który zajmuje się przywrócenia sali pięćset, zbudował tajne przejście dla pieszych na łuku. Dziś to przejście jest zamknięte dla zwiedzających.

Most rozciąga się wspaniały widok na rzekę Arno, w ciemności tutaj w pośpiechu wszystkie pary w miłości, podziwiali występ nocy znajduje odzwierciedlenie w wodzie struktur architektonicznych. W świetle migotliwy światła najbardziej rozpoznawalnych konstrukcji Florencji wygląda jak bajka się do życia.

Punkty orientacyjne w Florencja Co zobaczyć?

W pobliżu miasta są godne uwagi turystów rogach, zaskakujący lokalnym smakiem. Na przykład pójść na wycieczkę do Fiesole znajduje się na wzgórzu, gdzie można zobaczyć ruiny archeologiczne, Pretoria luksusowy pałac, majestatyczny struktur religijnych.

Starożytne miasto Vinci jest nierozerwalnie związana z nazwą wielki włoski. Oto dom, w którym urodził się Leonardo i kościół, gdzie został ochrzczony. W słynnym zamku Guidi jest geniuszem muzeum, jak również wszyscy cudzoziemcy z ciekawością wobec ekspozycji Człowiek witruwiański.

Sprawdzić wszystkie arcydzieła – zadaniem niewykonalnym

Gdy pozostawione tam przez kilka dni, wykaz ciekawych miejsc do odwiedzenia obowiązkowe, może zostać przedłużony. Więc jeśli jesteś miłośnikiem długich trasach, jest precyzyjnie określone tak, że wygląd we Florencji przez 3 dni lub dłużej. I nasz przewodnik po najciekawszych miejscach włoskich pereł może być znacznie zwiększona.

Cokolwiek buduje swoją drogą, nie starają się odwiedzić wszystkich głównych atrakcji miasta, bo to jak niemożliwe. Niech wszyscy powodując dotyczą arcydzieła architektoniczne będzie okazją, aby powrócić ponownie do uroczego Florencji.