784 Shares 6367 views

Jak gotować panierowane udko z kurczaka

Kurczak jest bardzo popularny w świecie kulinarnym. Jest on używany do gotowania różnych potraw różnych kuchni narodowych. Zatem smaczne podudzie kurczak – Pieczony lub rusztu – mogą być uważane za najbardziej typowe przykłady tego typu gotowania mięsa.

składniki

Aby przygotować potrzebne są:

– Podudzie kurczaka – 12 szt;.

– Pietruszka – 1 pęczek;

– Olej roślinny – 100 ml;

– majonez – 1 opakowanie;

– kolendra;

– czosnek – 4 ząbki;

– koper – 1 pęczek;

– jajka – 3 szt.;

– mąka pszenna – 5, art. L.;

– soli;

– bułka tarta;

– papryka.

Przygotowanie kurczaka

Uda powinny być traktowane na otwartym ogniu. Pozwoli to usunąć resztki piór. Następnie przemyto je i przetarto ręczników papierowych z wilgocią. Do nogi kurczaka panierowany okazało się, soczysty, musi prawidłowo marynować. Aby to zrobić, roll jej skórę i natrzeć solą. Więc ptak powinien wynosić pół godziny. Następnie mięso traktowane pieprz i pocięte czosnku. Następnie skóra powraca do miejsca i zalewy na godzinę.

przygotowanie

Następnym etapem jest przygotowanie ciasta. Dlatego starannie ubić jajka z odrobiną soli i pieprzu. Dalsze zapada każdy podudzia w mące, a następnie umieścić go w cieście, a następnie – w bułce tartej.

Postawić patelnię na ogniu i to jest dobrze ogrzewane. W następnej chwili wlewa olej roślinny, a także pozwalają na ogrzanie. Ma to zapewnić, że panierowany kurczak noga nie przywiera do metalu. To właśnie pod takim ogniu i smażyć kurczaka powinno być. Kiedy to danie nie jest doprowadzana do gotowości, ale tylko stworzyć rumiane skorupę z panierki.

Mięso umieszcza się następnie na patelni, który jest umieszczany w piecu podgrzanym do 200 ° C. Jest kurczaka panierowany noga powinna być dwadzieścia minut. Ptak został wyjęty z pieca i rozprowadza się na płytce. Jeśli mięso gotuje się przez, a następnie mogą być zwracane do pieca, który jest w trakcie chłodzenia jest wystarczająca temperatura, z wytworzeniem naczynie jest gotowy.

sos

Zwykle w fotografii „Przepis nogi kurczaka” nie jest jasne, co sos jest używany. Jednak w tej postaci, preparat jest najlepszy do specjalnego napełniania, który nada potrawie wyjątkowy smak.

Aby ją stworzyć, trzeba najpierw drobno posiekać wszystkie zioła (koperek, pietruszka i cilantro). Następnie trzeba nóż do zgnieść ząbek czosnku i posiekać. Następnie wszystkie te składniki miesza się z majonezem i nadać mu warzenia przez pół godziny. Ponieważ wszystkie elementy są ze sobą połączone, tworząc prawdziwą harmonię smaku.

karmić

Do nogi kurczaka w panierce serwowane tabeli na dużym półmisku z przygotowanym sosem. Jako dodatek można użyć pieczone lub gotowane warzywa, ryż. A także mięso łączy się z ziemniaków, lub różnego rodzaju puree. Do niego można złożyć czerwone wytrawne wino lub mocne trunki. Jako bezalkoholowe koktajle można stosować mieszaninę różnych soków i herbat. Podawać dolnej części nogi do stołu może być zarówno na ciepło i zimno. Należy jednak pamiętać, że w zależności od temperatury żywności smaku mogą być różne.