236 Shares 6320 views

Tort wiśniowy: eksperymenty kulinarne!

Czy zawsze chcesz, aby Twoja rodzina cieszyła się kulinarnymi przysmakami? – Następnie przeczytaj i dowiedz się, jak prawidłowo przygotować pyszne ciasta z wiśniami, jakie subtelności i tajemnice należy wziąć pod uwagę. Jeśli zdecydujesz się zrobić wiśniowe ciasto po raz pierwszy , to wskazane jest, aby wybrać najprostszy przepis, ponieważ wszystkie kulinarne przysmaki muszą być opanowane stopniowo. Oferujemy Państwu dwa przepisy pieprzu wiśni, które pasują do opisu "proste i smaczne". Więc pierwszy tort, który możesz ugotować, to ciasto z wiśni.

Aby przygotować ten przysmak, potrzebujesz następującego zestawu produktów: przy przygotowywaniu krótkiego ciasta przyjmujemy wszystko standardowo: 1 jajko, 250 gramów mąki, 150 gramów cukru, 150 gramów masła, jedno żółtko i proszek cukrowy będzie potrzebny do napełniania i zdobienia ciasta, 0,5 kg bezzbrysych wiśni, waniliny, 5 białek.

Po tym wszystkim produkty trafiły bezpośrednio do kuchni, można zacząć gotować. Placek z wiśniami jest robiony w ten sposób: najpierw trzeba ugnieść ciasto. W tym celu należy zmiażdżyć 150 gramów masła, dodać cukier, dokładnie wymieszać. W takim przypadku bardziej zrozumiałe byłoby powiedzenie "grind". W uzyskanej konsystencji dodaj żółtko i jajko, według własnego uznania możesz dodać wanilinę, ale nie jest to konieczne. W tej masie dodajemy mąkę – tyle, że ciasto stało się lepkie. Następnie rozpocznij ugniatanie ciasta. Aby ciasto nie trzymało się rąk, najlepiej smarować ręce mąką. Ciasto jest zwijane w kwadrat w kształcie i rozmiarze jego blachy do pieczenia. Pożądane jest, aby warstwa ciasta była cienka.

Następnie ostrożnie smaruj zasobnik do pieczenia olejem i podgrzej go w piecu, a następnie – wysuń tackę do wypieku z podgrzewanego piekarnika i układaj ciasto. Wiśnia będzie bardziej smaczna, jeśli ciasto ma grubość nie większą niż 1 cm.

Następnie wyłożyć na ciasto warstwę wiśni bez wgłębień. Jeśli są kości, musisz wyczyścić jagody. Potem trzeba umieścić ciasto w piekarniku. Lepiej umieścić na średnim ogniu, a następnie wiślane ciasto nie pali się. I dopiero po 45 minutach musisz otworzyć kuchenkę i wyjąć arkusz do pieczenia – podstawa tortu jest gotowa.

Następnym krokiem jest udekorowanie naczynia. Tort z wiśni urządzony jest w formie gorącej, pokrojonej w porcje. Najpierw trzeba posypać ciasto sproszkowanym cukrem i wanilią, a następnie bić białka w piankę, wlać piankę na ciasto i wsunąć do piekarnika tak, aby pianka usztywniała. Placek jest gotowy!

Innym prostym przepisem jest tort z ciasta wiśniowego. Aby go przygotować, potrzebujesz prawie tych samych produktów, co w pierwszej recepturze – różnica jest tylko w teście. Więc dostajemy 500 gramów wiśni, możesz i nie dojrzałe, potrzebujesz 170 gramów mąki, proszek cukru jest przydatny w ilości 17 gramów, masło w takiej samej ilości jak proszek, trzy jaja, wanilia do smaku.

Gotowanie tego typu ciasta jest również bardzo łatwe i szybkie. Konieczne jest stopienie masła, następnie wymieszaj je z żółtkami i proszkiem cukru 0, 5. Wszystko to jest dokładnie mieszane, aż masa jest jednorodna.

Następnym krokiem jest bicie białek w stromą pianę. Następnie łączymy tę pianę z płynem, który właśnie się rozdrabnia. I dopiero po tym stopniowo dodać mąkę (przesiać przed wysłaniem mąki do naczynia – to pomoże uniknąć grudek w teście).

Następnie przechodzimy na schemat włożony: wstępnie podgrzejmy najpierw piec i wkładamy naczynie do blachy do wypieku, a także układamy wiśnie bez wgłębień.

Zazwyczaj trwa pół godziny, aby przygotować ten wypieku. Wystarczy udekorować wiśniowe ciasto po wyjściu z piekarnika. Jak widać, oba przepisy są bardzo proste, dlaczego nie spróbować?