882 Shares 4502 views

Transformator toroidalny – jego struktury i korzyści

Istnieją pewne bardzo podstawowe typy magnetycznego transformatorów – rdzeń, pancerz i toroidalne. Jeśli porównamy ich cech użytkowych oraz zakres zastosowań, byłoby wyraźną przewagę mieć transformator toroidalny.

Takie urządzenie charakteryzuje się szerokim spektrum zastosowań w wielu gałęziach nowoczesnego przemysłu. Wśród kluczowych obszarów są zaangażowane w urządzeniu takim jak transformator toroidalny musi być wywołana stabilizatory napięcia, sprzętu oświetleniowego, sprzętu radiowego, UPS (zasilacze bezprzerwowe), diagnostycznych urządzeń, sprzętu medycznego.

Należy powiedzieć o funkcjonalnych cech tego typu urządzenia. Transformator toroidalny – jednofazowy wyłączania lub transformator podwyższający ma toroidalny rdzeń z więcej niż dwoma uzwojeniami. Zgodnie z zasadą działania nie różnią się od modeli z pręta lub pancerza rany. Każdy transformator – jest przede wszystkim urządzenie do konwersji energii z wartością napięcia na inną wartość. Jednakże, cechy przykładu wykonania, w takim urządzeniu elektrycznym, jak w przypadku transformatora toroidalnego mówić o jego rdzenia, można znacznie zmniejszyć ciężar i wymiary urządzenia elektrycznego. W konsekwencji, parametry techniczne i ekonomiczne i wydajność wzrośnie.

Jest mała objętość i waga są jedną z głównych funkcji urządzenia, takich jak transformatory toroidalne. Z elastycznymi wolne wnioski zapisywanie wskaźnik może osiągnąć naprawdę imponujące wartości sześćdziesięciu procent (w porównaniu z urządzeniami w sterach rdzeni). Ponadto, transformator toroidalny jest o wiele łatwiejsze do łączenia się z wewnętrznymi montażu urządzeń elektronicznych.

Jedną z najważniejszych cech tych maszyn elektrycznych jest kształt rdzenia. Wielu uważa, że niemal doskonały kształt kolisty. Uzwojenie transformatora toroidalnego zatem będzie bardziej ekonomiczne, ponieważ ze względu na równomierne rozłożenie symetrycznie na powierzchni rdzenia będzie mieć znacznie mniejszą długość. Pozwoli to zmniejszyć opór cewki, ale wzrost wydajności (efektywności).

Stosując bieżące wyższe gęstości – jako oczywistej przewagi. Jest to możliwe, ponieważ cewka jest chłodzony wokół rdzenia. Minimalna utrata żelaza zapewniają niski poziom prądu magnesowania. Zwiększa to również cieplne i elektryczne charakterystyki ładowania takich urządzeń jak transformator toroidalny.

Maszyny te zapewniają dobre oszczędności energii. Pod obciążeniem, jej wydajność osiągnie trzydzieści procent osiemdziesiąt – podczas pracy na biegu jałowym. Było to takie niskie parametry rozproszenia to kolejna zaleta tego rodzaju urządzenia. Ten czynnik jest niezwykle ważne podczas pracy z sieciami elektrycznymi nadwrażliwości.