887 Shares 4526 views

Nóż „Smersh”: doświadczenie przy użyciu

Nóż tematem jest dość popularne w ostatnim czasie. Producenci starają się sprostać wymaganiom coraz większej armii fanów broni białej, dosłownie zalane rynku z wszelkiego rodzaju swoich próbek. Jednocześnie ostrza domowe często są mniej popularne niż zagranicznych marek. Jednak celem tego artykułu nie jest porównanie różnych marek, ale tylko do przedstawienia wrażenie, że jest nóż „Smersh-3” JSC „Melita-K.” Myślę, że ten artykuł będzie przydatny dla fanów broni białej.


charakterystyka

Parametry nóż są publicznie dostępne i je opisać w szczegółach nie widzę sensu, poza stwierdzeniem, że jego wymiary są nieco inne od tych, podana przez producenta. Ostrze jest wykonany w formie i Puukko pokryta matową powłokę. Garda jest nieobecny. Ricas na części ostrza wykonane szeryfami, nie pozwalając, aby przesunąć palec na nim. Rączka wykonana z termoplastycznego elastomeru: dotyk – gęste gumy.

Doświadczenia aplikacji

Nóż „Smersh” użyte przeze mnie osobiście jako maszerującego (turystyka). Jednocześnie chcę zwrócić uwagę, że nie chodzę w góry raz w roku w czasie wakacji. Mieszkam w regionie karpackim, a dla mnie wędrówki w górach – to jak wizyty na siłowni: co najmniej trzy lub cztery dni w miesiącu, niezależnie od pory roku. W związku z tym, nóż był używany dość często. Pierwsze wrażenia nóż pozostawia pozytywne. Po pierwsze, dzięki wspaniałej skórzanej pochwie z doskonałym rzep turystyczny nóż łatwo i bezpiecznie przymocować do paska lub narzędzi, a także szybko i łatwo można usunąć. W górach, to wygoda jest bardzo przydatne, ze względu na ciągłe zmiany pogody często zmienić ubranie (w podróży), a każdy inny nóż byłby pod płaszczem, co nie zawsze jest wygodne. Nóż „Smersh” może być łatwo bez rozpinać pasa, windy i zabezpieczyć gdzie indziej. Po drugie, nie mniej przyjemne wrażenie pozostawia uchwyt. Nie poślizg na mokrej lub spoconej dłoni, jest doskonale nawet w rękawicach. Zimno nie traci plastyczność i nie zamrażać. Ale jego głównym celem (jako uniwersalne narzędzie) nie uzasadnia nóż. Zbyt gruba styk (około 6 mm), co utrudnia manipulowanie przy pracach w gospodarstwie domowym. Oni nie skaleczyć cienki boczek i ziemniaki mogą być planowane tylko. Treść otwarte puszki z nim, częściowo przekształcony owsianki. A myagkovata stalowe ostrze do tego. Wszelkie nieostrożny uderzenie w kamień, na przykład, podczas nastrugivaniya chipy ognisku i RK załamując natychmiast. Oczywiście, to ostrze nie jest przeznaczone do cięcia gwoździ, ale chciałby mieć większą twardość. Jednak jest to dość łatwe do tochitsya. I ostatnie, ale nie najmniej – cena. Na nożu, które wymagają ostrzenia po każdej puszce, 80-100 dolarów USA – najwyraźniej dużo.

odkrycia

Nóż „Smersh” nie może być zalecana jako turysta, w przeciwieństwie do tego, co jest napisane na etykiecie. To samo «Finn Wilk» Cold Steel, choć nie jako efektów zewnętrznych i nie mają piękny pochwę, ale tańsze, lżejsze, znacznie wygodniejsze w codziennym życiu, a to nie jest konieczne, aby stale ostrzyć. „Smersh” – piękny nóż z silnym funkcjonalności bojowej. Trzymając go w ręku, to naprawdę czuć zdolność do rozkładania czegokolwiek. Ponadto, brak ochronnej (która zawiera, na przykład, noża „SMERSH5”) nie koliduje z powodu bardzo skutecznego rękojeści. Na przykład książka 450 arkuszy ostrze przebija przez to zimno nóż ze stali jest – niemożliwe. Ale w sumie, to ciekawe „zabawka”.