882 Shares 9645 views

Aorta jest uszczelniony – co to znaczy? Leczenie aorty uszczelką

Najczęściej, wymawiając diagnozę „aorta serca jest uszczelniony”, mamy na myśli obecność miażdżycy u pacjenta, związane z wiekiem zmiany statków lub nadciśnienie. Ale ostatnio, podobna diagnoza jest nie tylko dla osób starszych, ale dla młodszych. Te alarmujące lekarze Trend ściśle związane z uzależnieniem od palenia.

Diagnoza „aorta uszczelniony” – co to znaczy?

Zanim zajmiemy się szczegółowo w wyżej wymienionych chorób, warto przypomnieć zasadę ludzkiego serca. Nawet ludzie, daleko od medycyny, są obecnie główną funkcją mięśnia sercowego – pompowanie krwi.

Składa się z tym sercem z dwóch komór, która odchodzi od tętnicy. Po prawej – tętnica płucna, przez które odtlenionej krwi do płuc. Lewy komory bogata w tlen krwi tętniczej jest wpychana do największej tętnicy organizmu – aorty, z którego wypływa wszystkie narządy ciała.

Ścianę aorty na całej długości sytuacji idealnej powinien mieć taką samą grubość, i gdzie zagęszczona. Ale wiele chorób, a także w procesie starzenia, warunek ten jest naruszone.

Przyczyny aorty pieczęci

Tak, aorta jest uszczelniony – co to znaczy? I często za tym skłonności pacjenta do okresowych wzrostów ciśnienia tętniczego krwi, co z kolei powoduje, że napięcie DC ścian aorty, aw konsekwencji utratę elastyczności w czasie. Na ścianach tych statków powstają gęste struktur włóknistych, które czynią je bardziej sztywna. I zmieniając grubość ścianki – są uszczelnione.

Ale te same procesy zachodzą wraz z wiekiem. Jednakże, starzenie zazwyczaj wpływa głównie na wewnętrznej powierzchni ściany aorty, przez co są mniej elastyczne i ich uszczelnienie.

Procesy te są często zmuszone poruszać się komórek mięśniowych w wewnętrznej warstwie środkowej, przez co uszczelnienie wokół nich powstaje stopniowo. Prowadzi to do tego, że ściana naczynia nie może rozciągać się prawidłowo, jest jego niestabilność, a wewnętrzna strumienia zwęża.

Czym jest miażdżyca

Chociaż procesy zachodzące w aorcie w miażdżycy, różnią się od tych, które można zaobserwować w trakcie starzenia się, wciąż nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, dlaczego rozwój miażdżycy zaczyna.

W tej patologii ściany aorty jest zamknięty, to znaczy jest stopniowo powstaje wewnątrz puste wystające do formacji strumienia świetlnego zawierającego tylko tłuszcze (tłuszcze) – tak zwane płytki miażdżycowej.

Kto może być miażdżyca

W niektórych przypadkach pierwsze oznaki tych blaszek można znaleźć nawet u dzieci. Jednak potem rozwój choroby zostaną zawieszone do osób starszych. Zjawisko to występuje u osób z dziedziczną predyspozycją do uszczelnienia ściany aorty. Odgrywa istotną rolę w tym, i zaburzenia metabolizmu tłuszczów, co prowadzi ostatecznie do zwiększenia poziomu substancji zawierających tłuszcz we krwi.

Jeśli serce jest uszczelniony aortę i rozszerzony – chorobę zwaną tętniak. Jest to niebezpieczne okazja do zerwania, że 75% z nich śmiertelne. Nawiasem mówiąc, mężczyźni mają to patologia występuje częściej niż kobiety.

Seal aorta stratyfikacja ryzyka niebezpieczne

Na całe życie jest niebezpieczne nie fakt, że aorta szczelnej. Co to znaczy?

Seal, zazwyczaj niezauważone i występuje tylko w badaniu losowo. Ale w momencie, gdy pacjent czyni wielki wysiłek fizyczny, czy to jest oznaczone w skoku ciśnienia krwi w miejscu tworzenia się płytki miażdżycowej może być niebezpieczne wiązka. Tutaj jest to zagrożenie dla życia.

Takie szczęście, nie zdarza się często, czasem tworzy się pomiędzy warstwami w ścianie zbiornika przepływa do krwi, co prowadzi do jego pęknięcia i ogromnej utraty krwi.

Ta patologia jest traktowany wyłącznie chirurgicznie, ale nawet terminowe interwencja nie można zapisać 90% cierpiącego jej śmierci.

Jak jest uszczelnienie ścian aorty: Kryteria medyczne

Jeśli aorta jest uszczelniony, leczenie jest głównie w celu wyjaśnienia przyczyn tej choroby. Może to być nadciśnienie, miażdżycę, niektóre wcześniej przesłane, chorób zapalnych (włącznie z drogą płciową). Aby to zrobić, należy wykonać dodatkowe badanie pacjenta. A jeśli przyczyna zostanie znaleziony, traktować go w pierwszej kolejności.

W przypadku, gdy nie zostaną wykryte inne choroby, pacjent powinien przejść na dietę, unikać stresu i częste chodzenie na powietrzu.

Leczenie ściany aorty uszczelniającego środków ludowej

Jeśli ściana aorty są uszczelnione, leczenie tego problemu mogą być wykonywane i środki folk. Najczęstszym z nich jest stosowanie oleju czosnkowym.

Aby to zrobić, główka czosnku do czyszczenia, zacier i wlać szklankę oleju roślinnego. W ciągu dnia, wlew powinien być okresowo wymieszać, a następnie dodać sok z cytryny i ponownie wymieszać, odstawić na tydzień w chłodnym miejscu.

Środki do podjęcia łyżeczki trzy razy dziennie na 30 minut przed posiłkiem. Jeden kurs tego zabiegu trwa trzy miesiące, a następnie za miesiąc trzeba być przerwana, a następnie powtórzyć leczenie.

Uprzedzony – jest uzbrojony

Mamy nadzieję, że w przyszłości nie trzeba dowiedzieć się diagnozę „aorta zamknięte”, co to znaczy. Do tej pory, można jasno zrozumieć, co dzieje się z głównego naczynia krwionośnego, a poza tym staramy się uniknąć poważnych konsekwencji. Bądź zdrowy!