213 Shares 1854 views

Jak wyciągnąć drzazgę z oka sejfie

Każda osoba zna uczucie, które pojawia się, gdy uderzył w oka ciała obcego. Natychmiast pojawia się uczucie dyskomfortu, bólu, trudności miga, łzawienie. Się takie uciążliwe może w dowolnym momencie. Oczy mogą nagle dostać Mote, muszek ani rzęs. Podczas pracy z metalu, drewna, bez użycia sprzętu ochrony wzroku mogą uszkodzić małe wióry.


W tej sytuacji nie można wahać się, aby nie uszkodzić oko i uniemożliwić proces zapalny. Ten artykuł jest do rozważenia, jak uzyskać źdźbło z ludzkich oczu.

Operacje, które nie mogą być wykonane

  • Pocieranie oczu. Kiedy nieprzyjemne odczucie osoby instynktownie zaczyna pocierać powiekę, odruchowo próbując pozbyć się pyłek. Jest to konieczne, aby utrzymać go w tej sprawie, ponieważ przez niemytych rąk można łatwo zakażenie, zapalenie błony śluzowej i przez pocieranie nieuchronnie pojawiają.
  • Płukanie wodą wodociągową. Ciecz z kranu, które zużywają się większość mieszkańców rosyjskich ma dość niski wynik. Może ona zawierać drobnoustroje, mikroskopijne lub piasek źdźbło. Traktując oko z takiej wody może spowodować wielkie szkody dla oczu.
  • Używanie ostrych przedmiotów. Próby usunięcia ciała obcego, niektórzy ludzie uciekają się do stosowania pincety, wykałaczki, mecze z linka wacikiem. Wątpliwe jest, że takie działania przyniosą ulgę, ale może przynieść nieodwracalne szkody.
  • Przymusowe migać. Próbuje pozbyć się nadmiaru cząstek w oku, człowiek zaczyna migać podwyżki stóp. W efekcie, dyskomfort i ból może tylko pogorszyć.
  • Stosowanie środków ludowej. Nie ma konieczności uciekania się do metod takich jak wątpliwych zakropleniu oczu miodu lub soku z aloesu. Również niedopuszczalne usunięcie ciała obcego z użyciem języka. Takie działania są mało prawdopodobne, aby pomóc, ale przynieść obcego białka, a tym samym powodować ciężkie zapalenie jest jeszcze możliwe.

Co zrobić pierwszy

Przede wszystkim, trzeba ciągnąć się razem i nie panikuj. Następnie umyć ręce wodą z mydłem. Jeśli nie jest to możliwe, a następnie oczyścić je za pomocą wilgotnej chusteczki antybakteryjne lub wody pitnej z butelki.

Jak wyciągnąć drzazgę z oka? Delikatnie pociągając powiekę, rozpocząć powolny obrót z gałek ocznych wokół w różnych kierunkach. W rezultacie, mote przeniesie do wewnętrznego kącika oka, a to będzie możliwe, aby usunąć obszar papierowe ręczniki lub czystą chusteczką. Jest to wygodne, aby to zrobić, jeśli ręka jest lustrem.

Jeśli wykonanie powyższych czynności nie pomoże, to powstaje pytanie, w jaki sposób dostać się źdźbło z własnymi oczami inny sposób. Można wybierać w szerokiej misce z ciepłą wodą i zanurzyć twarz. Oczy otwarcia podwodny, to może przenieść je w różnych kierunkach. Drobne cząstki muszą wychodzić.

Jak zdobyć źdźbło z oka za pomocą zlewki? Kit do domu wiele osób z pewnością istnieją specjalne pojemniki do przemywania oczu. Istnieje kilka przydatnych narzędzi i każdy kierowca. Z ich pomocą przeprowadzić procedurę bardziej komfortowe.

Napełnianie zlewki z wodą, mocno przycisnął do okolic oczu i rzucić z powrotem głowę. Choć w tej pozycji kilka razy szeroko otwarte i zamknij oczy.

Ostrzeżenie! Woda do przemywania powinna być stosowana tylko gotowane lub oczyszczony.

Co jeśli drzazgę w oku uderzył dziecko

Dzieci są w podobnej sytuacji działać trochę mocniej. Małe dziecko może zacząć płakać, przecierając oczy, a tym samym spowodować dodatkowe szkody dla siebie.
Jak wyciągnąć drzazgę z oka dziecka bezpiecznie? Musimy starać się go uspokoić i wilgotne opuszki kosmetyk delikatnie przetrzeć oko pacjenta w kierunku od zewnętrznego narożnika do wewnątrz. Tampon może również być wykonane z gazy, bandaż do nosa.

Dobrze, jeśli ręka byłaby wywar z kwiatów rumianku – jest w stanie szybko łagodzi ból i zmniejszyć stan zapalny. Można także zwilżyć szmatkę ciepłą herbatą lub czystą wodą.

Jeśli te proste środki nie pomogą, to nie wahaj się, należy natychmiast skontaktować się ze szpitalem.

Jak usunąć żetony z oka

Nie jest konieczne, aby pomyśleć nad tym, jak wyciągnąć drzazgę z oka, jeśli tam w wyniku nieostrożnego obchodzenia się z metalu odchodzenia drzewa. W tym przypadku, pilna potrzeba, aby szukać opieki medycznej.

Twarde cząstki o ostrych kątach są niebezpieczne, że mogą łatwo spowodować rysy na gałki ocznej lub przebić go. Próbując niezależnie wydobyć ciało obce, może tylko pogorszyć szkody.

W jakich przypadkach należy skierować do lekarza

Sytuacja się dzieje, gdy kawałek bezpiecznie usunąć z oka i poczucie jej obecności nadal pozostaje. Jak usunąć drzazgę z oczu, jeśli nie jest już tam? Najprawdopodobniej było uczucie dyskomfortu spowodowane otarcia lub podrażnienie wieku. Jeśli w ciągu kilku godzin od nieprzyjemnych objawów utrzymują się, lepiej iść z wizytą do okulisty.

Jeśli nie jesteś w stanie na własną rękę bezpiecznie pozbyć się ciało obce w oku, można dodatkowo zabezpieczyć się przed ewentualnym zapaleniem. Aby to zrobić, kroplówka oko specjalne krople do oczu, ma właściwości antybakteryjne.