827 Shares 2307 views

Kilka receptur na potrawy z filety indyka

Mięso z Turcji nie jest oczywiście mięsem z kurczaka, ale jest też przetargiem i dietetycznie, co w porównaniu z gąska i kaczątka jest korzystne. Jest szybko smażony, a jeśli trzymasz go lekko w marynacie, staje się nawet bardziej miękka. Idealny wybór dla dzieci, żywienie dietetyczne, a także podstawy potraw dla osób starszych. Szczególnie popularna jest pierś tego ptaka – najdroższa, szczupła, oddzielona od kości. Poniżej rozważono kilka sposobów, które można gotować z filetu indyka.


Najprostszy przepis, wymagający minimalnego wysiłku i czasu, pieczenia w piecu. Wystarczy po prostu pobić trochę filety indyka, wymieszać z mieszaniną oleju roślinnego, posiekanego czosnku i soli, ułożyć w cienkim plasterku boczku i piec do piekarnika aż do momentu gotowości. To danie jest także bardzo smaczne, tylko chleb i dobre wino. Łatwiej jest zrobić pieczonego indyka: wtedy wędzoną miskę należy przygotować z sody mineralnej i majonezu przez pół godziny. W tej mieszaninie można dodać zioła, czosnek, różne ulubione przyprawy. Po marynowaniu smażyć kawałki z dwóch stron na czerwoną skórkę.

Jeśli chcesz ugotować filet z indyka w bardziej wyrafinowany sposób, oto niektóre przepisy kulinarne. Naleśniki z indyka pod "bechamel" lub sosem grzybowym – bardzo kosztowna potrawa. Mały kawałek mięsa można nakarmić dużą rodziną. Wytnij filety w małe kostki i smażyć tłuszcz ze wszystkich stron. Weź mięso z hałasem, włóż do miski. W tym samym patelni smażyć cebulę, trochę ziemniaków puree, zielonych i ulubionych przypraw. Dodać mięso i jajko gotowane na twardo. Mieszaj i mieszaj naleśniki z tą mieszaniną . Podawać z sosem bez dodatku lub sałatki warzywnej.

Ale wspaniała świąteczna potrawa. Roll filet z indyka z suszonymi morelami i suszonymi śliwkami. Dla niego, na kilogram mięsa, potrzebujemy 100 gramów suszonych owoców. Po pierwsze, musisz usunąć kamienie z suszonych moreli i śliwek, a następnie moczyć owoce, aby zmiękczyć. Suche i drobno posiekać. Ptak bije, aby uzyskać plasterki nie więcej niż pół centymetra grubości. Posypać mięso solą i rozmaitymi przyprawami na swój gust, położyć na wyschnięciu owoce na każdym kawałku. Zwiń bułki i owinąć je folią (aby uzyskać wierność, aby projekt nie odwrócił się, można powiązać go z nicią). Wyślij do dobrze ogrzewanego piekarnika przez 50 minut lub godzinę. Kiedy schłodzi się, zdejmij folię i przebij ją.

Na piknik, spróbuj gotować szaszłyk z filetu indyka. Wymieszaj szklankę majonezu, 100 g oleju roślinnego i 100 gramów musztardy Dijon (z pełnymi ziarnami). W tej marynacie pozostaw mięso cięte na kawałki przez 3 godziny. Przykręć się do szpikulców. Zaleca się alternatywne kawałki filetu z pierścieniami cebuli i papryką słodką. Fry jako zwykły kebab.

Można gotować schnitzel z filetu indyka. W przypadku posiekania kawałków, pokrojone płatki owsiane lub lezon z jajka i mąka zrobią. Jeśli nie jesteś zastraszany przez nieco skomplikowaną procedurę krojenia filetów w cienkich, cienkich paskach, spróbuj ugotować briol indyka. W tym celu w drobno pokrojonym mięsem należy jechać surowym jajkiem (1 kawałek za funt filetu), dodać sól i dodać mąkę. Smażyć w gorącym oleju roślinnym.