144 Shares 3489 views

Dzhon Meydzhor – który zastąpił Margaret Thatcher

Dzhon Meydzhor został premierem w trudnym czasie dla Wielkiej Brytanii. Był tym, który udało się w swoim stanowisku lidera Konserwatywnej Margaret Thatcher.

W artykule oprócz informacji na temat Johna Majora można się nauczyć o współczesnym systemie politycznym Wielkiej Brytanii, czy raczej ze stron brytyjskich.

Początki kariery

Urodzony przyszłego premiera 29/05/1943 w Londynie. Jego ojciec był dawny cyrk wykonawca, który stał się managerem w sferze teatralnej.

Dzhon Meydzhor był zainteresowany w życiu politycznym od najmłodszych lat. Na początku, zrobił przemówienia na rynku w Brixton, gdzie znajduje soapbox. W 1964 roku młody człowiek został wybrany do zarządu jednej z dzielnic. Dostał stanowisko zastępcy przewodniczącego jednej z komisji. W 1971 roku został zastąpiony przez głównego regionu i wyniki wyborów, stracił miejsce w radzie.

Istotną rolę w karierze przyszłego premiera grał Kirens Gin. Była starsza niż miał trzynaście lat. Stała się jego mentorem, a później jego kochanką. Dzięki niej major stał się bardziej ambitny, nauczył się wielu sztuczek politycznych. Zależność między John i Jean udał się do 1963-1968 roku.

Przed wyborami do parlamentu Majora pracował w sektorze bankowym.

Praca w Parlamencie

Dzhon Meydzhor próbował dostać się do parlamentu w 1974 roku, ale nie powiodło się. Został wybrany w wyborach w 1979 roku, gdzie przeniósł się z konserwatystami. Był wspierany przez Huntingdonshire District. W tym samym został ponownie wybrany w 1987, 1992, 1997 r.

Pozycje w rządzie:

 • sekretarz parlamentarny;
 • Wiceminister Spraw Społecznych;
 • Minister Spraw Społecznych;
 • Wiceminister Finansów;
 • Minister Spraw Zagranicznych;
 • Kanclerz skarbu.

W 1990 roku konserwatyści zostały ponownie wybory lidera. Margaret Thatcher wygrał w pierwszej rundzie, ale z powodu ewentualnego rozłamu w partii, wycofał swoją kandydaturę w drugiej rundzie. Dzhon Meydzhor wygrał w tych wyborach i został mianowany premierem 27.11.1990 roku.

Premiership

Podczas postu premiera Majora musiał zmierzyć następujące wyzwania:

 • początek wojny w Zatoce Perskiej;
 • ostra sytuacja w Irlandii Północnej;
 • Spowolnienie w globalnej gospodarce;
 • „Czarna środa” – kryzys finansowy z powodu spekulacji walutowych i upadku brytyjskiego funta.

Praca rządu

rząd Johna Majora pracował od 1990 do 1997 roku. W tym czasie przedstawiciele parlamentu starał się osiągnąć ugodę sytuacji w Irlandii Północnej. Do wiosny 1992 roku rozpoczęły się negocjacje. One ciągnęły się przez wiele lat, dużo krwi została przelana z powodu działań organizacji terrorystycznych. W rezultacie, w 1996, negocjacje utknęły w martwym punkcie, utonął w sprawach proceduralnych.

Rząd kontynuował politykę prywatyzacji. Z powodu zamknięcia nierentownych kopalń zaczęli masowe protesty górników. W 1993 roku Parlament dał zielone światło dla prywatyzacji kolei.

Wielkie pojawiły się trudności w polityce europejskiej.

Według niektórych ekspertów, polityka Johna Majora różniły się niezdecydowanie. Było to szczególnie prawdziwe problem wyciągania funta z europejskiego systemu monetarnego. Jeśli premier dał funta na początku kryzysu nie musiałoby wydać miliardy funtów zmarnowane.

To nie uznałby jego działania innych polityk Główne udało się pozostać premierem do 1992 kampanii wyborczej. Konserwatyści przewidział klęskę Partii Pracy. Ale realizowane lider konserwatywnej kampanii przyniosła mu zwycięstwo. Znów został premierem.

Na stanowisku pozostał do wyborów 1997 roku, w których konserwatyści szczelnie dwuspadowym pracy. Nowy premier Toni BLER zaczęło.

To po prostu tak się historycznie, że w Wielkiej Brytanii główne partie były konserwatystów liberałów, a później Partię Pracy. Czy państwo ma inne partie?

Nowoczesny system partyjny

W całej swojej historii, system partyjny Wielkiej Brytanii nie poniósł większych zmian. Jednak z czasem partie stały się bardziej. Chociaż najbardziej popularne i wagi są dwa z nich. Walczą na stanowisko premiera.

Główne partie w Wielkiej Brytanii:

 • Konserwatywny.
 • Pracy.

Raczej uznać za duży Liberalnych Demokratów i PNSK. Zarejestrowany w kraju i są aktywne przez około dwadzieścia stron. Niektóre z nich są reprezentowane w parlamencie.

Partia Wielkiej Brytanii, których przedstawiciele są wybierani do parlamentu:

 • Konserwatywny – założony w 1870 roku. Jej rodzice byli torysów.
 • PNSK (Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa Party) – rok 1993. przodkowie założycieli stała się Unia Anti-Federaliści. Partia opowiada się wycofania z UE.
 • Liberalno – założony w 1988 roku w wyniku fuzji liberałów i socjaldemokratów.
 • Pracy – założona w 1900 roku. Jest u władzy od 1997 roku do dziś.
 • Szkocka Narodowa – to założona w 1928 roku. Na rzecz niepodległości Szkocji.
 • Walia (Plaid Cymru) – założona w 1925 roku. Zwolennicy, aby zapewnić poczucie Wales.
 • Ulster Unionist Party – pojawił się w 1905 roku.