321 Shares 9615 views

Intel GMA 3600: idealny dla netbooków kontroler grafiki

Kontroler wideo Intel GMA 3600 model ma dość skromną wydajność i jej głównym zakresem zastosowania – to jest niska wydajność netbooków. W takich urządzeń mobilnych do głosu wartości i autonomii. Jest z tych dwóch parametrów w tym kartę graficzną w porządku. Ale wydajność jest niska, co wystarcza jedynie do zaspokojenia najprostszych zadań.


wygląd tła. rozwiązania niszowe

Początkowo zintegrowane wideo były częścią chipsetu. Ale ciągłe doskonalenie urządzeń półprzewodnikowych doprowadziła do tego, że stopień integracji tych ostatnich stale rosła. W rezultacie, na podłożu z jednostką centralną wykonane ze stali i innych elementów systemu przetwarzania komputerowego. Raz taki los spotkał chip Northbridge zestawem płyty systemowej, a następnie wbudowaną kartę graficzną. Dlatego ta karta poprzednicy byli na płycie głównej, ale akcelerator Intel Graphics Media 3600 firma produkuje został już uwzględniony w jednostce przetwarzania. To zostało wykorzystane w połączeniu z „Atom” chip serii. Najczęściej można je znaleźć jako część netbook. Główny zakres stosowania badanego akceleratora – niskiej produktywności jest mobilne systemy obliczeniowe o wysokim stopniu autonomii.

Główne dane techniczne oraz częstotliwość

Chip Silicon Intel GMA 3600 powstał w oparciu o standardy technologiczne proces, co odpowiadało 32 tolerancji nm. Częstotliwość zegara w trybie pracy znamionowej wynosiła 400 MHz. Ponadto, producent stwierdził, że akcelerator może wyjście sygnału wideo bezpośrednio na monitorze 2. Ponownie oczekiwać wyższej format obrazu HD wsparcie w tym przypadku nie było konieczne. Jeden z monitorów była układowa, a drugi podłączony do portu zewnętrznego za pomocą portu miniHDMI.

pamięć wideo

Jak każda inna karta graficzna Intel, bohater tego artykułu nie ma własnej pamięci. A sytuacja ta jest typowa dla wszystkich zintegrowanych akceleratorów. Wyjątek w związku z tym są jedynie tylko karty graficzne nieciągłe, które są wyposażone w oddzielną buforze wideo. Więc musieli w tym celu korzystać z systemu RAM. W połączeniu z centralnego procesora, który znajduje się wewnątrz kontrolera wideo Intel GMA 3600 został użyty typ pamięci DDR3. Ostatnia liczba w najlepszym przypadku mogą być tak wysokie jak 4 GB i częstotliwości operacyjne chipów pamięci może wynosić 1333 MHz i 1600 MHz. Co do zasady, regulatory takich mobilnych systemów komputerowych może pracować w trybie dwukanałowym oraz ze wzrostu liczby zainstalowanych modułów, ich wydajność wzrasta. Maksymalna ilość buforu wideo w tym przypadku może sięgnąć 512 MB. Ta ostatnia wartość jest zawsze możliwe, aby dostosować proces rozruchu w systemie BIOS.

sterowniki

Główne systemy operacyjne były dla Intel GMA 3600 i XP „windose 7”. Ponadto, taki kontroler przy wsparciu poziomu sterownika i „Vista”. Ale później modyfikacja „windose” takie wsparcie z pewnością nie może się pochwalić, z tego powodu, że firma produkująca „Intel” spadło poparcie dla tych produktów już dawno temu. Właśnie z tego powodu zatrzymaliśmy zostawić aktualizację sterownika dla platformy. Teoretycznie jest to możliwe na podstawie takiego sprzętu, aby zainstalować nowszą wersję „windose” i zainstalować sterowniki w trybie zgodności, ale, jak pokazuje praktyka, jest to nie zawsze z powodzeniem uzyskuje się, aw niektórych przypadkach, mobilny system operacyjny nie jest dość stabilna.

Testy i Porównania Konkurenci

Ta karta graficzna Intel konkurować na równi mogą tylko wyłącznie z wbudowanym kontrolerem wideo. Jako przeciwnicy wybrać najbardziej GeForce 7000M z NVIDIA i ATI Radeon X1270 z. Te akceleratory zostały zwolnione znacznie wcześniej niż bohater tego artykułu, ale są one opracowane przez wiodących producentów w tym czasie, a oni dążyć do wykorzystania jako części systemów dekstopnyh. Dlatego nie mają żadnych ograniczeń w poborze mocy. Ale GMA 3600, wręcz przeciwnie, jest skierowany do mobilnych komputerów osobistych, a poziom zużycia energii była znacznie skorygowane w dół. W wyniku tych akceleratorów w testach 3DMark06 wykazały następujące wyniki:

  1. H1270 – 328.
  2. GMA3600 – 281.
  3. 7000m – 274.

Sam fakt, że bohater tego artykułu został pominięty w tej popularnej obecnie syntetycznego pakietu testowego do firmy NVIDIA, jest znaczącym osiągnięciem.

Mocne i słabe strony. Opinia właścicieli tego sterownika graficznego

Brak pełnego wsparcia dla nowych wersji systemów operacyjnych – to główny minus Intel GMA 3600. System Windows 10, na przykład, nie ma żadnych specjalnych sterowników dla tego akceleratora. W rezultacie może to prowadzić do różnych problemów z komputerem. Na plus, w tym przypadku zawierają umiarkowane zużycie energii i zrównoważony poziom wydajności. Wszystko to jest harmonijnie uzupełnione wartością Demokratycznej żetonów. W rezultacie coraz bardziej częścią netbooków tanich gospodarki można znaleźć właśnie taki mikroprocesorową.

streszczenie

Wysoka prędkość początkowo nie oczekuje od Intel GMA 3600. I to nie jest jego zadaniem. To jest bardziej odpowiedni dla najbardziej podstawowych aplikacji, które obejmują różne edytory tekstu, edytory tabelarycznych i przeglądarek internetowych. Ale na coś bardziej skromne tego oprogramowania na pewno nie wystarczy. Kolejny plus to – to doskonałe połączenie wydajności energetycznej i małej wielkości. Wynika to z kombinacji taki kontroler jest z powodzeniem stosowany w netbookach poziomie budżetu.