584 Shares 3018 views

Jak gotować własne napar jęczmienia?

Naparu rodzaju whisky, który destyluje się z nad zboża lub cukru, i upraw owocowych. Destylacja jest jedynym sposobem, aby bimbru i destylacji w specjalnych kostek – najbardziej popularna metoda. Proces ten odbywa się po warzone piwo ogrzewa się w dużym pojemniku lub zbiorniku. Oparów wzrośnie do skraplacza, gdzie są przekształcane w etanol.

Konsystencja zacieru wpłynie na produkcję etanolu. Inny stosunek produkt w zacierze gotowania przepis może dramatycznie zmienić smak i jakość naparu. Pozostały czas fermentacji i temperatury podczas gotowania może również zmienić smak gotowego produktu. Dlatego ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami i zgodne ze wszystkimi wymogami przygotowania napoju.

Napar z jęczmienia

Aby przygotować dobry produkt najlepiej nadaje upraw – jęczmień, pszenica, żyto, i tak dalej. Od jeden kilogram jęczmienia można otrzymać maksymalnie 0,34 litra gotowego wywaru. Jeśli trzeba przygotować 10 litrów, powinno być jasno obliczyć wymaganą ilość produktu.

Tutaj na przykład, patrz, w jaki sposób w celu przygotowania naparu jęczmienia z dodatkiem cukru, przy czym 1 kg wyjście się 0,51 litra alkoholu. To jest tylko 50 gramów. W związku z tym konieczne jest stosowanie stu gramów 2 kg cukru i otrzymywać wydajność zaparzania 10 litrów przemyciu użyciu 20 kg.

Tak więc, zanim ugotować wywar jęczmienia z domu, należy zaopatrzyć się w wszystkich składników. Jeśli jako główny składnik jest wzięty jęczmień, natomiast surowiec musi przejść etap wstępnego przetwarzania. Co to znaczy? Oznacza to, że trzeba być przygotowane ze słodu jęczmiennego.

Kolejny krok – Przygotowanie surowców

Aby przygotować napar z jęczmienia, pierwszą rzeczą, którą trzeba kiełkują ziarna, to znaczy, aby utworzyć słodu. Co to jest? Jak i dlaczego to robisz? W jaki sposób przygotowaną słodu, ponieważ jakość, jakość napoju zależy. słód żywności obejmuje kilka zasad:

surowców wtórnych. To może pomóc dużą sito. Następnie ziarno musi przejść przez drobne sito. Dalsze ziarna płucze się w gorącej wodzie, ogrzewa się do temperatury 60 °.

Po przesianiu i przemycie surowiec jest moczony. Lepiej jest, jeśli robisz to w drewnianym lub emaliowanym pojemniku. Podczas moczenia zanieczyszczenia i plewy wyjść, wówczas można łatwo zebrać i usunąć. Tylko nie zasypiaj całe zboże na raz, ponieważ będzie to skomplikować proces usuwania pozostałych zanieczyszczeń. Jest to o wiele łatwiejsze do czyszczenia całego żużla, jeśli jest on umieszczony w pojemniku do moczenia małe porcje i pozostawić na kilka dni. W ten sposób systematyczny powinien zmieniać wodę w zbiorniku. Aby zrozumieć, że ziarna są gotowe, trzeba wziąć kilka nasion i usunąć swoje łuski. Jeżeli ziarno jest łatwo wygina i nie rozbić, więc jest gotowy do następnego kroku – Obróć słodu.

wzrastamy słodu

Słód z pełnego ziarna gotuje się w specjalnym pomieszczeniu, w którym temperatura nie może być mniejszy niż 18 stopni, a wilgotność powietrza nie powinna przekraczać 40%. Pamiętaj, że do przygotowania tego składnika zajmuje dużo czasu. Czasami trwa to kilka tygodni. Wszystko zależy od odmiany ziarna, temperatury i wilgotności. Szczególnie ważne w uprawie uważany pierwsze siedem dni.

Etapy przygotowujące słodu

Kiełkujących ziaren wylewa się na warstwę wypieku 3 cm, i są pokryte miękką wilgotną ściereczką. Po tym, wszystkie siedem dni warstwa ziarna powinny być regularnie wietrzyć i obracać. Lepiej zrobić to co 6-8 godzin. W tym przypadku należy pamiętać, że materiał, który jest objęty zboża, powinno być zawsze wilgotne. Oznacza to, że nie jest niezbędne, żeby zwilżyć ciepłą wodą.

Gdy pędy rosną do 5-6 centymetrów, a korzenie wzrośnie do 15 milimetrów i stać się przeplatają się ze sobą, z przygotowaniem słodu powinien kończyć.

suszenie ziaren

Suszenie odbywa się również czas. Od tego procesu zależy od jakości wódki. Ziarno powinno być umieszczone na blasze w celu uczynienia go wysuszyć. Lepiej zrobić to w kuchni lub w którym ciepło. Po 3-4 godzinach pieczenia jest konieczne do poniesienia w słońcu. Podczas przygotowywania do zaparzenia w sezonie zimowym, gdy paleta z ziarna powinny być umieszczone w piecu, w temperaturze nie wyższej niż 40 ° C.

Jak można ustalić, ile ziarna powinny być w piecu? Musimy podjąć kilka pipsów i ocierają się o siebie. Jeżeli po takich manipulacji korzenie łatwo odpadają z nasion, więc jest gotowy, a on musi wyciągnąć. Następnie ziarno może być przekazywany przez cedzidło oraz dostępność surowców wprowadzanych do zbiornika, która musi być uszczelniona i umieścić w odosobnionym miejscu, lecz przygotowuje słodu.

Nawiasem mówiąc, słód uprzednio należy wypełnić wodą o około 65 stopni. Tutaj surowiec jest utrzymywany przez 10-12 minut, po czym ciecz jest odprowadzana. Ponadto, ziarna musi być frezowany z zastosowaniem młynka i otrzymaną masę dodano wodę tylko ma temperaturę 50-55 ° C. Wszystko trzeba dokładnie wymieszać i wygładzić pokonać z mieszadłem jest zalecane. Powinien pojawić się, przypominający śmietany konsystencji.

fermentacja

Cały proces od pierwszego etapu rozpoczyna się od przygotowania wszystkich elementów, które są z kolei w wyniku fermentacji w Braga. Jak okaże się, wysokiej jakości, i tak będzie jakość napar. To zależy wszystko: smak, i siłę, i zapach. Fermentacja oznacza również dość ważny proces reakcji chemicznej, która jest całkowicie zależne od temperatury i stężenia produktów dostarczanych. Jeśli to opisano bardziej oczywiste, należy stwierdzić, że w czasie fermentacji do rozpuszczenia się cukru, tworząc zamiast alkoholu etylowego i dwutlenku węgla, który powoduje, że proces fermentacji. W tym przypadku, temperatura odgrywa ważną rolę. A jeśli nawet wyraźniejsze, dobre warzone piwo jest uzyskane wyłącznie w przypadku, gdy w pomieszczeniu, gdy w procesie fermentacji, temperatura wynosi od 18 do 24 stopni.

FAQ: Nie można dokonać samogon cukru jęczmienia za darmo!

Przygotowana mieszanina wprowadzana jest do pojemnika i pozostaje w ciepłym pomieszczeniu w 14-15 dni. Braga należy regularnie wytrząsa z codziennego usuwania osadów. Nie trafić na komary i śmieci do pojemnika z cieczą, w czasie fermentacji nie jest konieczne, aby przykryć segmentu gazy tak, że wszystkie krawędzie mocno do powierzchni naczynia.

Pomoc: Można przygotować napar z jęczmienia bez drożdży. Mogą być łatwo zastąpiony przez Braga zbóż utworzonej na kiełkowanie ziarna.

Skąd mam wiedzieć, że proces fermentacji jest kompletny?

Sprawdź, czy proces fermentacji jest zakończony? bardzo proste. Aby to zrobić, zapalić zapałkę i trzymać nad powierzchnią Braga. Jeśli wychodzi mecz, oznacza to, że proces fermentacji nie jest skończona, i będzie musiał czekać.

Ale jeśli świeci mecz nie gaśnie, oznacza to, że piwo warzone na jęczmień napar jest gotowy. Lepiej jest w ciągu dnia, aby wypełnić bimbru do ostatniego etapu, czyli do ciągnięcia. Ta metoda może dostać gotowy alkohol zwany bimber, lub jak mówią, do domu ogień z wodą, czyli wódka. Sprawdzić, ile stopni można użyć Spirytusomierz. Można także wziąć kilka kropel produktu gotowego do dołu łyżką i światła. Jeżeli otrzymany alkohol jest wystarczająca substancja, zawartość łyżką odwraca.

Ale tylko profesjonaliści mogą uciekać się do tej metody pomiaru stopnia uzyskanego naparu. Jeśli jesteś nowy w tej branży, to najlepiej skorzystać z tej Spirytusomierz. Raz przeszły obróbkę Braga i zamienił się napar jęczmienia i cukru, musi być schłodzone i oczyszczone z substancji smolistych i zmętnienia.

Numer referencyjny: aby samogon wykonany z jęczmienia w piwnicy, jeśli wykonasz wszystko ściśle według instrukcji.

Czyszczenie bimber ze smoły i osadów mlekiem

Pojemnik naparu trzeba wlać litr mleka otrzymanego alkoholu mętny. Ale nie martw się, bo w trzecim dniu ścieków będzie wpaść w osadzie, a ciecz staje się przejrzysty jak łza. Co najważniejsze, starannie osuszyć czystą bimbru, a osad po prostu wyrzucić.

Czyszczenie Moonshine węgiel i wełny

Trzeba będzie dużo wełną i sproszkowanym węglem drzewnym. Wełna musi być zwinięte, a pomiędzy jej warstwami rozsypać proszek węglowy. Następnie ostrożnie walcowanej blachy mocno sprasowana w konewki z domowej filtru, który umieszcza się w czystym naczyniu, który powoli wlewa gotowego wódki. filtr bawełna może być zmieniana kilkakrotnie. Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju samogon, aby uzyskać wyjście? i ile bawełna filtr jest zabrudzony.

Po czyszczeniu, domowe wódki jest gotowy. Może on służyć. Jeśli gotowanie napar jęczmienia do prawidłowego leczenia, wynik przekracza wszelkie oczekiwania. Więc pić przyjemny smak, czysta jak łza, nie wstydzi się bawić honorowego gościa.