736 Shares 7718 views

Zamieszkałych przez Rhino (chrząszcz)

W naturze można spotkać różne ciekawe stworzenia. Jednym z nich jest to wyszukane nosorożec chrząszcz, należący do rodziny, podrodziny lamellicorn rohatyńcowate. Nie ma w przyrodzie wiele podgatunków tego owada. Ta nazwa została nadana, ponieważ ich larwy można znaleźć w dziuplach starych. Jednakże ich zdolność do życia odbywa się zgniłe drewna na gnicie resztki roślin w glebie próchnicy w zgniłych nawozu. Są to wszystkie miejsca, w których nosorożec życia. Chrząszcze, które zyskały otwarcie żyć.

rozpiętość

Zamieszkana przez nosorożca, który strefy? Gatunek ten jest rozprowadzany w całej europejskiej części Rosji. Można zauważyć, na Krymie i południowej Syberii. Ten żuk nie jest rzadkością w centralnej części stanu.

Rezultatem jest obszar dystrybucji, zamieszkany przez Rhino – kontynent Eurazję.

wygląd

Niezwykły wygląd ma mężczyzna, to naprawdę wygląda jak prawdziwy nosorożca. Na głowie duży zwis – ten ostry róg, zakrzywione do tyłu. Ma kanciaste krawędzie. Można przyjąć dla innych małych owadów, jest nosorożec. Istnieją przypadki, w których to owad może osiągnąć duże rozmiary do czterech centymetrów, ale nie ogranicza wzrost ich.

Niezwykły wygląd chrząszcz przyciąga ludzkie oko w dawnych czasach. W związku z tym, że zawsze wystarczająco dobrze znane. Nie wiele zwierząt stosowane są w folklorze. Ale Rhinoceros beetle przyznano ten zaszczyt, więc można powiedzieć, że jest to kolejny życie nosorożec miejsce.

chrząszcze kolor ciemny kasztanowy lub brązowym, może być do czerwono-brązowy. Kobiety mają bardziej skromny wygląd. Na przedplecze ledwie zauważalnej wypukłości. Z tyłu jest gładka, ale brzuch i nogi pokryte są czerwonymi włosami. Larwy tych owadów są dużych rozmiarów. Rozwój chrząszczy jest bardzo powolne tempo, w ich własnym podłoże pasza może wynosić do 4 lat.

Ciało owadów masywne, podłużne, wypukłe, o silnych nogach. Tylne i przednie beetle spoczywa wykopów. W organizmie kobiety jest nieco szerszy. Kończyny i brzuch nieco jaśniejsze.

Charakterystyka życia

W środku lata na stosach obornika można często zobaczyć te chrząszcze, to życie nosorożec miejscem. Jeśli wykopać kilka, a potem niemal staprotsentnoy prawdopodobnie w głębi larw. Dorośli latać w nocy. Oni nie muszą jeść, istnieją one kosztem nagromadzonych substancji podczas dojrzewania larw. Na ten rodzaj owadów głównej misji – aby znaleźć partnera i pozostawić potomstwo.

Naturalną rolą

Przejrzałe odchody – to ulubione miejsce gdzie nosorożec chrząszcz życie. Jest z tym produktem, chrząszcze dostać się do szklarni i szklarnie, w których właściciele są często zaskoczeni przez ich wykrywania. W strefie południowej, wpadają w szklarni, gdzie trzon jest uprawiana. Winogrona z tych owadów wiele cierpieć, bo zjadają swoje młode korzenie. Ponadto, nosorożce może uszkodzić korzenie cytryny, róży i inne rośliny.

W dawnych czasach, kiedy jest stosowany w produkcji opalania jak kory dębu, nosorożce żył wygodnie w swoich zapasów, ich rujnuje.

Rozwój owada

Rhino – Hetero owad. Jeżeli zostały popełnione zapłodnieniu samica składa jaja w starych pniach, w obornika, pni drzew, a następnie umiera. Pozostawiając potomka, ona kończy cykl życia. Larwy wylęgowych występuje po trzydziestu dniach, nadal są tam w gnieździe przez okres trzech lat. Jako żywności mają organiczne środki rozsadzające. wielkość larwy wystarczająco duże – dziewięciokrotnie cm długości, w kształcie litery C, pokryte włosami.

Po akumulacji dobrej larwy przechowywania składników odżywczych staje się lalka, przenosząc go do trzech molts. W tym etapie, owad może wynosić od dwunastu do trzydziestu dni. Po raz pierwszy światło-brązowy kolor, a następnie odcień ciemniejszy. Wiosna z poczwarek pojawia Rhinoceros beetle. Działka – miejsce zamieszkiwane przez nosorożca, wypływa na powierzchnię tylko w nocy.

Jesteśmy wrogami chrząszcza. Żywią się roztoczy gamasid i ptaków.

Rhinoceros beetle nie jest tak powszechne, jak, na przykład, w maju. Jednak dotarcie do pola widzenia od razu zwraca na siebie uwagę. Po tym wszystkim, spojrzeć na to jest naprawdę niezwykła i oryginalna. Niewielki cud natury. Pomimo groźnego wyglądu, ich pokojowego charakteru. Nie gryzą i nie krzywdzić innych.