631 Shares 4339 views

Jak wybrać lampę LED? Charakterystyka, rodzaje i producentów

Każdy przyszedł do sklepu chce uzyskać wysokiej jakości sprzęt, który będzie służył przez długi czas. Więc powstaje pytanie: jak wybrać lampę LED? Z reguły ludzie polegać na opinii w internecie. Ale dane nie zawsze jest lampa jest w sklepie. Można je wymienić i inne rodzaje urządzeń. Aby rozwiązać ten problem, należy zbadać właściwości techniczne części. Każdy z nich można znaleźć na opakowaniu. Uważają, że te cechy w szczegółach.


cokół

Opublikowała dziś wiele lamp LED w różnych wersjach.

Wszystkie rodzaje lamp LED mają różne oznaczenia, które wskazują, w jakim obszarze mogą być użyte. Na przykład, oznaczenie E40 oznacza, że jest ona wykorzystywana do oświetlania dużych obszarów lub ulice.

moc

Odgrywa ważną rolę w ukazywaniu pomieszczeń. Moc jest większa, tym jaśniejszy pokój. Jednak ta wpływa na stopień jasności strumienia świetlnego. Wszystkie urządzenia tego typu są dostępne o pojemności od 3 do 25 V. W przypadku salonu lampy LED 12 są optymalne V.

Źródło zasilania dla urządzenia

Ponieważ moc jest zmienny i prąd stały. Jeśli używasz stałej, dla tych celów najlepiej nadają się lampy LED 12 woltów. Jednak warunkiem ich działania jest stosowanie specjalnych sterowników. To ich systemy prowadzić do lampy pracy. Kierowcy są również używane do łączenia się z siecią domową z prądu zmiennego.

Ważne! Zanim kupisz lampę, trzeba wiedzieć, co będzie ona używana przez obecnego – AC lub DC.

W złym wyborem LED nie będą działać lub spalić przy pierwszym włączeniu. Jeśli lampa LED sterownik jest zainstalowany, to łatwo tolerują wahania napięcia. Jednak to będzie działać jak zwykle.

strumień świetlny

To jest najważniejsze wskaźniki techniczne. To zależy od niego jasność światła emisji i efektywności. Jednostką miary jest prześwit. To pokazuje stosunek mocy wyjściowej do napięcia używany, te najbardziej wykazuje swoją skuteczność. Na przykład, w przypadku konwencjonalnych produktów, ta 15 lm / W, podczas gdy dioda – 90 lm / wat. Można stwierdzić, że każda o mocy lampy dioda emituje dziesięciokrotnie strumień świetlny w porównaniu z konwencjonalnymi produktami. Jak wybrać podświetlenie tego wskaźnika? Przy zakupie należy uznać za wzór. Przy mocy 40 W topnika 400 lumenów, 60 W – 600 lm, itp …

kolor emitowanego

Wskaźnik ten różni się od LED żarówek. Można go odebrać w dość szerokim zakresie, w przeciwieństwie do lamp żarowych zdominowanych przez jedynego kolorze żółtym. Aby ułatwić ustalenie tych wartości, specjalna skala została wynaleziona.

Został on utworzony dzięki ogrzewaniu metalu do pewnej temperatury. Tak więc, żółty oznacza, że temperatura wiązki promieniowania wynosi 2700 K. Daylight charakteryzuje się biały kolor. W tym przypadku temperatura wynosi 6000 K. co powyżej tej figurze ma niebieski odcień.

Jak wybrać lampę LED do barwy światła? Powinien on być wybrany na podstawie osobistych preferencji. Oznacza to, że wszystko zależy od tego, obiekt zostanie pokazane.

regulacja jasności

Inną możliwością lampy LED – dostosować jasność. Aby to zrobić, należy zakupić specjalne urządzenie. Ten opornik, który steruje diodę impulsu. Im mniejsza, tym mniejszy będzie jasność lampy, i vice versa. Gdy przełącznik ten nie jest widoczny, ponieważ częstotliwość jest większa niż 200 kHz. W związku z tym, że ludzkie oko nie zauważy to migotać. Jednak nie wszystkie lampy LED są narażone na ustawienie 12 woltów. To nie jest możliwe ze względu na wbudowany sterownik, który ustawia produkt do określonej częstotliwości.

kierunek przepływu

Przy użyciu światła diody Należy zauważyć, że światło jest skierowana tylko w jednym kierunku. Problem ten pozostaje niezauważone, jeśli używasz produkt za niewielką lampę. Inną rzeczą, jeśli chcesz, aby objąć wystarczająco dużą powierzchnię pomieszczenia.

Dla tych celów, urządzenie jest ustawione na obiektywie.

zasięg działania

Dioda LED może pracować przy temperaturach od -45 do + 45 ° C To pozwala na stosowanie ich w określonych warunkach temperaturowych.

inne cechy

Ponadto dioda LED emituje niewielkie ilości ciepła, które są odczuwalne. Jedyną wadą jest to, że ciepło nie jest światłem, a w przeciwnym kierunku, to znaczy do diody. Gdy przegrzewa znacząco urządzenie może nie działać prawidłowo.

lampy LED z baterii

Urządzenie to jest napędzane za pomocą konwencjonalnego domowego gniazdka elektrycznego o napięciu 220 woltów. Co do zasady, lampy te mają specjalną konfigurację w panelu sterowania. Jest on stosowany, aby włączyć lub wyłączyć światło. Dzięki wbudowanej baterii, produkt może być obsługiwany bez prądu przez prawie dobę. Wielu użytkowników uważa, że lampy LED z baterią jest przydatnym urządzeniem.

Teraz nie jest to konieczne w nocy, aby spojrzeć na przełączniku. Trzeba tylko nacisnąć przycisk na pilocie. Koszt tego modelu wynosi około 600 rubli.

lamp Philips LED

Najczęstszym modelem tego typu lamp jest „Phillips”. Po włączeniu, emitują miękkie ciepłe światło, które daje każdemu pomieszczeniu przytulności. Ponadto, mają długą żywotność, a także znaczne oszczędności energii. Jego istotną zaletą jest sterowanie oświetleniem. Emitowane światło pomaga lepiej rozważyć elementy dekoracyjne pomieszczenia stworzyć przytulną i domową atmosferę.

Wśród wielu rodzajów do wyboru takiego produktu, jak lampa-świecy. Że idealnie pasuje do każdego wnętrza. Koszt tych produktów wynosi 400 rubli. Wielu użytkowników są zadowoleni z tego zastosowania lamp LED firmy Philips. Ten sprzęt wysokiej jakości, które są dostępne w niskich cenach.

wniosek

Produkty LED to urządzenie wysokiej jakości do oświetlenia w pomieszczeniu i innych elementów wnętrza. W porównaniu do lamp żarowych, mają wiele zalet. Z głównych zalet jest to, aby zapewnić regulację jasności, zasięg działania i moc światła. Jeśli chodzi o pytanie, jak wybrać lampę LED, należy najpierw zbadać wszystkie specyfikacje techniczne. Dopiero wtedy można przejść do sklepu i nabyć odpowiednią opcję.

Tak, zorientowaliśmy się, jak wybrać odpowiednią lampę LED.