542 Shares 3198 views

Jak mogę przenieść kontakty z Androida na Windows Phone: porady i wskazówki

Każdy ma swoje własne oprogramowanie smartfonu. Z nim jest zarządzanie urządzeniem. Do tej pory, popularnego na świecie systemu operacyjnego Android i Windows Phone. Ponadto, niektórzy wolą pracować z ekskluzywnym typu oprogramowania iOS.


Niemniej, pierwsze dwa systemy częściej zdobyć serca klientów. Wielu ludzi zmieniają zwykle „Android” na „windose tło”. Przejście z jednego telefonu do drugiego, w takim przypadku nie spowoduje masy kłopotów. Ale dokładnie tak długo, jak będzie to kwestia skopiowanie książki telefonicznej. Następnie weźmiemy pod uwagę, jak przenieść kontakty z Androida na Windows Phone. Co trzeba wiedzieć każdy dzisiaj o procedurze?

Metody kopiowania

Przenoszenie kontaktów z mobilnego systemu operacyjnego na inny – to jest prawdziwa idea. Nawet początkujący i niedoświadczonym użytkownikom, aby poradzić sobie z zadaniem. Najważniejsze – aby wiedzieć, jak skopiować informacje.

Kontakt Transfer z Androidem Windows Phone w jeden z następujących sposobów:

 • poprzez synchronizację z usługami w chmurze;
 • programy specjalne;
 • przy użyciu karty SIM;
 • poprzez korzystanie z usług firmy Microsoft.

Właściciel sam telefon może wybrać sposób obsługi. Najczęściej zastosowanie specjalistycznego oprogramowania powoduje wiele problemów i wyboru wniosków do przetłumaczenia pomysłów w praktyce jest obszerna. Dlatego będziemy badać wszystkie proponowane rozwiązania, z wyjątkiem szczególnych pracy. programy. Jak to proces przenoszenia kontaktów z „Android” na „windose tle”?

Które mogą być wymagane?

Pierwszym krokiem trzeba przygotować do procesu. Niezależnie od metody kopiowania książki telefonicznej, osoba może się przydać następujące pozycje:

 • telefony (jeden – "Android", drugi – „windose Tło„);
 • komputer;
 • Połączenie z Internetem (na wszystkich urządzeniach);
 • Rachunki dotyczące usług w chmurze (będziemy pracować z Google);
 • Profile firmy Microsoft;
 • Karta SIM.

Co do zasady, obecność wszystkich tych składników znacznie ułatwia realizację zadania. Synchronizacja kontaktów i przenieść je zrealizowane w ciągu kilku minut. Najważniejsze – dokładnie wiedzieć, jak się zachować.

Karty SIM

Jak przenieść książkę telefoniczną z jednego urządzenia do drugiego? Ta rada jest odpowiednia tylko dla tych, którzy nie mają zbyt wiele kontaktu. Chodzi o to, że można korzystać z staromodny sposób – przez kopiowanie abonentów do karty SIM.

„Simca” posiadają specjalnie wyznaczone miejsca pod numerami telefonów. Ponieważ książka telefoniczna będzie wędrować z jednego urządzenia do drugiego. Wystarczy włożyć kartę SIM do telefonu inteligentnego. Ale ta metoda nie nadaje się dla dużej liczby kontaktów. Ponadto, większość ludzi rekordy książka telefoniczna nie znajdują się na karcie SIM, a mianowicie komórkowego. Więc musimy myśleć o tym, jak można przenieść kontakty z Androida na Windows Phone.

Praca z „Android”

Więc teraz możemy przystąpić do bardziej zdecydowanych i uniwersalny sposób. Transfer danych z jednego telefonu do drugiego jest możliwe dzięki korzystaniu z usług w chmurze. Najczęściej mówimy o Google. Dzięki niemu mamy pracować.

Przed kopiowaniem książki telefonicznej abonent musi zapewnić, że jest on włączony, aby zsynchronizować kontakty. Ta opcja umożliwia połączenie urządzenia z Androidem. Bez niej nie będzie szybko skopiować książkę telefoniczną.

Aby zweryfikować, czy włączyć synchronizację, należy:

 1. Włączeniu telefonu opartego na systemie Android. Przejdź do menu głównego gadżetu.
 2. Otwórz „Ustawienia”.
 3. Przejdź do sekcji, który jest odpowiedzialny za synchronizację kont użytkowników. Zazwyczaj, odpowiednia linia jest podpisany jako „Konta”.
 4. Kliknij na Google.
 5. Kliknij żądany profil. Jeżeli abonent nie wcześniej podłączone do Google-konta, nadszedł czas, aby to zrobić. Musisz podać swój adres i hasło logowania się zalogować.
 6. W menu, które się pojawi, należy sprawdzić obecność zaznaczenia w opcji „Kontakt”. Jeśli nie, trzeba umieścić go i zapisać zmiany.

OS начнет синхронизацию с Google. Po przeprowadzonej operacji c smartphone Android OS rozpocznie synchronizację z Google. Na to trzeba mieć połączenie z internetem. Bez tego etapu transferu kontaktów „windose tła” będzie znacznie utrudnione.

Współpracujemy z chmurą

Co będzie dalej? Teraz jest to możliwe do rozważenia przeniesienia książki telefonicznej przy użyciu usług w chmurze. Głównym etapem jest kompletna – synchronizacja, bez których nie da się zignorować. Ponadto, abonent będzie musiał smartphone z Windows Phone oraz dostęp do internetu na nim.

Jak mogę przenieść moje kontakty? Aby to zrobić, należy:

 1. Włącz smartfonie. Aktywuj go z opcją połączenia internetowego. Inaczej, kopia zapasowa nie zostanie wykonana.
 2. Idź do „Menu” – „Mail i kont”
 3. W oknie, które się pojawi, kliknij na etykiecie „Dodaj”.
 4. Spójrz na Google. Kliknij na tej linii, a następnie zalogować się na swoje konto przy użyciu adresu e-mail i hasło na jej temat.
 5. Zgadzam się ze wszystkimi ostrzeżeniami i zakończyć operację naciskając kontrolę zaakceptować.

Gotowe! Kontakt Transfer z Androida na Windows Phone nie jest trudne! Po wykonaniu powyższych czynności użytkownik musi czekać na jakiś czas. Czas kopiowania zależy od liczby kontaktów.

tylko Microsoft

Proponowana metoda człowieka wiąże się z usługami „Google”. Co zrobić, jeśli chcemy zrezygnować z korzystania z tego adresu?

Kontakt Transfer z Androidem Windows Phone jest oferowany w jakikolwiek inny sposób. To nie wymaga żadnego telefonu. Wszystkie zabiegi wykonywane są na komputerze.

Tak więc, aby uzupełnić książkę telefoniczną z „Android”, trzeba:

 1. Ustaw synchronizacji kontaktów z Google-mail. Jak to zrobić, to zostało powiedziane wcześniej.
 2. Na komputerze, wejść w mailu, „Google”. Gmail otwarte, wybierz sekcję „Kontakt” z menu, które się pojawi.
 3. Kliknij na „Zaawansowane” – „Export”. W tym momencie można zauważyć punkty „All” i „CSV-Format Google”. Potwierdź operację.
 4. Idź do people.live.com internetowej. Zalogować się do systemu za pośrednictwem profilu „Microsoft”.
 5. Otwórz „Importuj kontakty”. Wybierz eksportowane z Google książce telefonicznej.
 6. Kliknij „Wyślij”.

W ten sposób migracji ze spisu telefonów z Androidem na Windows Phone. W rzeczywistości, wszystko jest o wiele łatwiejsze niż się wydaje. Podejścia te są najbardziej pożądane wśród ludności.