488 Shares 5150 views

Standardowe wymiary boiska do siatkówki

Wśród gier różne sportowych w Rosji cieszy się dużą popularnością w siatkówkę. Jest to zespół gra z piłką, której istotą jest przekazanie stemple wylądował mu na boku wroga. Odbywa się w siłowni z syntetycznego lub drewnianą pokrywą lub w otwartej przestrzeni pokryte sztuczną trawą, cegły Okruchy „tenis” lub każdy inny, nie jest zbyt twarde materiały. Pole gry jest podzielone siatką, która jest zainstalowana na pewnej wysokości.


Trochę historii

Obecnie wymiary boisko do siatkówki z wolnego obszaru stanowią 24-34 m długości i 15-19 m szerokości. To zależy od powierzchni hali sportowej. Natychmiast pole gry ma wartość 18 x 9 m. Wartość ta została zatwierdzona przez Międzynarodową Federację siatkówkę. Jednak zmieniło się kilka razy w drodze do współczesnych wartości. W 1897 roku średnia wielkość sąd siatkówka były 15,1 x 7,6 m. W 1912 roku norma ta uległa zmianie, a równe było 18,2 x 10,6 m. Następnie, dziesięć lat później, wartość ta zostanie ponownie zmieniona. boisko do siatkówki się 18,2 m do 9,1 m szerokości. Dopiero w 1925 roku, po ostatniej zmianie, rozmiary pól doszli do wielkości, że jesteśmy przyzwyczajeni do dzisiaj.

Pole gry

Wymiary boiska do siatkówki jest przeznaczona nie tylko gra, ale także strefa wolnocłowa. Wartość tę ostatnią, która ma również pewną wartość. Odległość od linii koniec powinien być 5-8 m, a od strony – .. 3-5 m wolnej przestrzeni nad polem gry powinna być równa 12,5 m Sama Nawierzchnia jest poziome, płaskie, równomierne i jasne. pola w otwartej gry są dozwolone mały stok dla odwodnienia (1 m do 5 mm).

cechowanie

Należy zauważyć, że wielkość siatkówki – nie jest jedyną rzeczą, która wyznacza pewne standardy. Z nie mniej rygorystycznie podchodzić do układu. Wszystkie linie, w której szerokość wynosi co najmniej 5 cm, powinny być lekkie, ale różni się od koloru podłogi i innych oznaczeń. Zabaw dla ograniczone dwiema bocznymi i kresek na skórze twarzy, które są ujęte w zakresie wysokości. Oś środkową linii łączącej po stronie dzieli przestrzeń grę na dwie równe części 9 x 9 m. Jest to przeprowadzane w obszarze siatki i ogranicza wrogów. Zespół atak jest stosowana do każdego pola za środkowej trzech metrów od niego.

Ulica playfield

Podczas cieplejszych porach siatkówka jest często wykonywane na zewnątrz. Wymiary boiska do siatkówki na ulicy jest prawie taka sama jak w siłowni. Sama wkładka rozmieszczone północ-południe szerokości 14 m i długości 23 m, gdy boisko pozostaje standardową. – 9 x 18 m pozostawione out podkładka (2,5 m szerokości) z każdej strony .. Gdzie musi leżeć środkowa linia digged słupy w odległości 5 m od pola gry. Zazwyczaj są one umieszczone w podłożu w odległości 1,5 m, 2,6 M musi pozostać na powierzchni. Na szczycie słupków ma dwie szczeliny. Nie są wstawiane bloki lina przechodzi i wyciągnął z siatki. Pole powierzchni wylewa 10-15 centymetrów żużel lub żwiru, a następnie kolejne 5 cm glinopeschanym lub płaszczyzny podłoża. Po tych wszystkich przygotowaniach, ona będzie gotowy do gry.