900 Shares 6840 views

Co jest użyteczne i gdzie cynk zawarty?

Ciało ludzkie jest bardzo skomplikowane i wielofunkcyjny układ do normalnego działania, które są niezbędne witaminy i minerały. Wiele osób często zastanawiam się, gdzie cynk zawarty. W których produkty przedstawić najważniejszy składnik, dowiesz się z tego artykułu.


Jak przydatne cynk?

Jest niezbędna dla organizmu człowieka, ponieważ jest jednym z katalizatorów do odnowy komórkowej. Około 98% całkowitej ilości pierwiastka śladowego zawarte w samych i tylko 2% komórek – w surowicy. Również mniejsze stężenia cynku obecnego w siatkówce oczy, włosy, skórę, nerki, wątroby, mięśni i kości. Dlatego organizm ludzki potrzebuje regularne uzupełnianie składnika rezerwowej.

Ci, którzy nie wiedzą, który zawiera cynk, będzie z pewnością interesująca, że bierze udział w większości procesów biochemicznych, a mianowicie:

 • Przyspieszenia regeneracji tkanek.
 • W syntezie testosteronu.
 • Tworzenia kości.
 • W syntezie hormonu wzrostu i insuliny.
 • Przy tworzeniu urządzenia genetycznej.
 • W procesach, które zapewniają normalną aktywność mózgu.

Ponadto, jest to konieczne dla regulacji funkcji układu oddechowego i krwiotwórczego. Ten pierwiastek śladowy udział w rozwoju kwasy nukleinowe, węglowodany, tłuszcze i białka. Jest to niezbędne dla pełnego dostaw paznokci, włosów i skóry.

Co powoduje, że ten niedobór mikroelementów?

Zainteresowani, który zawiera cynk, że będzie użyteczny, aby dowiedzieć się, co jest obarczona jej niedoboru. Brak tej ważnej materii bardzo szybko wpływa na stan całego organizmu. Przede wszystkim, to cierpi układy rozrodcze i immunologiczne. Ponadto u tych pacjentów oznaczone spowolnienia procesu gojenia się rany. U dzieci niedobór cynku może spowodować zahamowanie wzrostu i dojrzewania.

Według naukowców, ten pierwiastek śladowy spowalnia proces starzenia. W konsekwencji brak może spowodować ich rozproszyć. Dlatego kobiety powinni monitorować bilans tej substancji. Główne negatywne skutki niedoboru cynku można uznać:

 • Wzrost poziomu cholesterolu.
 • Trądzik i łamliwe paznokcie.
 • Słabe gojenie się ran.
 • Niepłodność i impotencja.
 • Utrata apetytu, zapach i smak wrażeń.
 • Drażliwość i utrata pamięci.

Także ludzie, którzy są z rozpoznaniem braku tego komponentu jest niejednolity wypadanie włosów, zwiększona podatność na infekcje i zaburzenia wchłaniania niezbędnych witamin. Jedną z najbardziej uderzających objawów zewnętrznych niedoboru cynku jest pojawienie się białych plam na płytce paznokcia.

dziennego spożycia

Ci, którzy są zainteresowani, który zawiera cynk, muszą zrozumieć, że wszelkie niezbędne działania. Ważne jest, aby nie przekraczać zalecanego dziennego zapotrzebowania na ten pierwiastek, ponieważ jest to niebezpieczne nadpodaż nie mniej niż niekorzyść. Dzieci w wieku poniżej trzech wystarczy wziąć trzy miligramów dziennie. Dziecko cztery – osiem lat musi być maksymalnie pięć miligramów dziennie, a od dziewięciu do trzynastu lat zaleca się pić około ośmiu miligramów cynku.

Dorosłe kobiety powinny otrzymać do dwunastu miligramów cynku dziennie, mężczyźni – do piętnastu. U matek karmiących piersią znacznie zwiększa zapotrzebowanie na minerały. Muszą dziewiętnastu miligramów.

Który zawiera cynk? Które produkty?

Lista jest dość obszerna. W tym artykule omówimy najczęstsze i niedrogich produktów spożywczych zawierających tę substancję.

Jednym z najlepszych naturalnych źródeł cynku są uważane za orzechy i nasiona. Można je dodawać do sałatek lub wykorzystania jako przekąskę. Szczególnie przydatny w tym zakresie, orzeszkami pinii, nasiona sezamu, orzeszki ziemne, nasiona słonecznika i dyni.

Bogaty w tym mikroelementów sercach kurczak, indyk, cielęcina i języka wołowiny. Produkty mięsne tłuszczowych zawierają mało cynku.

Również w dużych ilościach jest on obecny w żółtku jaja, drożdże i mąka, mąka. Są one bogate i rośliny strączkowe. Zainteresowani, który zawiera cynk, nie zaszkodzi wiedzieć, że jest on obecny w rybach. Szczególnie wiele z nich w łososia, tuńczyka i sardynek.

Dobrze wiedzieć

Rozumiejąc, zawierający cynk i selen, konieczne jest, aby wspomnieć tylko kilka odcienie. Tak więc, w dawkach powyżej 150 mg na dzień, substancja staje się toksyczny. Ludzie, u których zdiagnozowano problemy jelitowe, potrzebują więcej cynku. Sól, cukier, kofeina i alkohol przyczynia się do usunięcia tego elementu z ludzkiego ciała. Również na jej strawności słabo rozpoznane produkty mleczne.

Dla lepszej absorpcji cynku można zróżnicować dietę protein, w tym śrub i rośliny strączkowe. W przybliżeniu taką samą funkcję pełni fermentowanych produktów sojowych i proszku do pieczenia stosowanych w procesie wypieku chleba.