710 Shares 9410 views

Sadzenie w jesieni gruszek na przedmieściach, dbając o gruszek

W regionie moskiewskim mogą i powinny rosnąć gruszki. Najważniejsze – aby wiedzieć, które odmiany najlepiej nadaje się do tego, w dowolnym miejscu, a preferuje gleby rośnie tej uprawy. Sadzenie jesienią gruszek w Moskwie ma kilka niuansów. Są one ważne, aby wziąć pod uwagę przy przeprowadzaniu tego typu pracy.

sortuje

Sadzenie w gruszki jesieni w Moskwie rozpoczyna się od wyboru odmian. Powinny one być dostosowane do warunków naturalnych środkowym paśmie. Ważne jest, aby określić i kiedy chcesz otrzymywać upraw, ponieważ odmian letnich, jesiennych i zimowych. Oczywiście, te ostatnie w ten sposób nie dlatego, że owoce dojrzewają w zimie, pojawiają się znacznie wcześniej – w okresie od początku do połowy jesieni, ale osiągnął dojrzałość techniczną później, dzięki czemu dobrze zaopatrzony aż środku zimy.

Zbiorów z drzew odmian letnich otrzymasz pod koniec lipca – sierpnia. Zastrzel go w środku – do końca sierpnia, dzięki czemu owoce dojrzewają dobrze. We wrześniu, owoce zbiera się jesienią, a pod koniec września, początek października – odmian zimowych.

Jeśli chcesz skosztować słodkich owoców, zasadzić „deser”, „harmonia”, „Calineczka”. Te letnie rodzaje gruszek. „Dzieci” zachwyci pachnące soczyste niezbyt duże owoce w lipcu. „Harmonia” – w połowie sierpnia. Ten typ ma wysoki zimotrwalosc, owoce mają także doskonały smak, drzewo zaczyna owocować już w wieku 4 lat. Odporność na parcha – kolejny wysoką jakość tej odmiany.

„Calineczka” zaleca się rozwijać w południowych przedmieściach. Nadąża ze zbiorów w połowie jesieni i przechowywane aż do listopada. Owoce "Memory P. N. Yakovleva" jest również prolezhat do listopada, a "pamięć Zhegalova" – aż do lutego.

Wybór lokalizacji

Młode drzewa można sadzić wiosną i jesienią. W pierwszym przypadku, trzeba mieć czas, aby zrobić to przed gorących dni i pełnego otwarcia liści pod koniec kwietnia – na początku maja. W drugim okresie, plantatorzy więcej czasu – od początku września do końca października. Sadzenie w jesieni gruszek na przedmieściach raczej drzewa będzie dużo czasu, aby się zakorzenić i zimować.

Ważne jest, aby umieścić rośliny, gdzie będą dobrze rosną i owoc przynosili. Te drzewa nie lubią nizyny i miejscach o wysokim poziomie wód gruntowych. Dlatego lepiej jest, aby umieścić je na niewielkim wzgórzu. Ale wysokie wzgórze smagane wiatrem, nie mogą być umieszczone. Lepiej usytuowane, gdzie wiatry z północnego gruszki zamknie, strukturę ściany ogrodzenia.

Prace sadzenia technika

Sadzenie w gruszki jesieni w Moskwie rozpoczyna kopanie dziur o średnicy 80-1000 i głębokości 70 cm. W razie wysokiego poziomu wód gruntowych, zrobić płytkich otworów, 40 cm jest wystarczająca. W tym miejscu posadzić drzewko na sztucznie utworzonym wzgórzu. Dern ustawić go na bok, to nadal jest przydatna.

Napełnić dołki z nawozów mineralnych i organicznych. Wymieszać 2-3 wiadra kompost lub dojrzały kompost wiadra piasku i torfu, położyć darń. Jeżeli gleba jest piaszczysta lub torfu na dnie otworu należy umieścić kawałek gliny, tak, że zatrzymuje wodę. Dodać 4 łyżki nitrofosfatu, wymieszać z organicznych. Mówiąc o tym, jak prawidłowo sadzić drzewa gruszy jesienią, należy zauważyć, że ziemia w zagłębieniu muszą być w kształcie kopca, to umieścić drzewko, rozkładając korzenie. Umieść następny kołek, związać go na drzewko.

Wypełnić dziurę z żyznej gleby, ubić go nogą, co czyni to miejsce mała forma szczyty gór. Sadzenie jesienią gruszek w Moskwie obejmuje obfitego podlewania. Jedna sadzonka będzie potrzebował 3 wiadra. Pierwszy wlać aby woda w wodzie, po czym następuje.

Jeśli posadzić gruszka z zamkniętym systemem korzeniowym, wstępnie zwilżoną ziem com, opuść ją do otworu bardzo starannie, tak, że gleba nie kruszy od korzeni.

Obchodzi gruszka jesień

Nowy mieszkaniec ogrodu trzeba odpowiednio przygotować do zimy. Blanch jego pień i gałęzie sąsiedztwie. Pomoże to drzewko przetrwać zmiany temperatury rozmrażania i wiosną. Tak co roku, lub kory drzewa crack, gdy w marcu, noc będzie zamrożenie, a po południu – temperatura zera.

Aby lepiej gruszki zimował w październiku, powinny być dobrze nawilżyć strefy korzeniowej, polewanie młodym 3, i na podstawie starych 5-6 łyżek wody. Lepiej Zimotrwałość i promuje wprowadzanie nawozów fosforowych i potasowych. Są one podawane 2-3 roku po posadzeniu. Rozpuszcza się w 3 litrach wrzącej wody 2 łyżki. l. dwukrotnie superfosfat i popiół szkło. Dodać roztwór 5 litrów wody, wlać na zwilżonych pni drzew. Jednym z takich nawóz produkowany jest w połowie sierpnia, a drugi – w połowie września.

Jak uratować młodego drzewa przed mrozem i gryzoni

Sadzonkę chronić przed mrozem, prosty odbiór. Tie bagażnik kilka oddziałów lapnika, układając je blisko siebie. Metoda ta będzie kolejnym punktem zajęcie się problemem, jak prawidłowo sadzić żarówkę na jesieni. Dla sadzonek w zimie są niebezpieczne nie tylko zimno, ale także gryzonie, że miłość do uczty na korze młodych drzew. Może to być mysz mieszka w danym obszarze lub w pobliżu. Jeśli ogród położony jest w pobliżu lasu, w chłodnej porze roku może być uruchomiony także i zające, które również nie odmawia sobie przyjemności żucia kory. Jeśli nie jesteś w stanie zapiąć bagażnik gałęzi świerkowych, użyj starej pończochy nylonowe lub rajstopy.

Jak utworzyć drzewo

Po zebraniu następna ważna rzecz – cięcie gruszki w upadku. Jazdy prosił zadanie, ale bez niego łatwo zrozumieć zasady tej operacji. Oczywiście, lepiej jest usunąć nadmiar wiosna, przed przeplyw sokow, bo to jest koniec marca – początek kwietnia. Ale upadek gałęzi może zostać skrócony, o ile były one za małe. Następnie drzewo mniej bolesne przetrwać cięcie. I pamiętaj, że musi być delikatne przycinanie gruszka jesień.

Schemat pokazuje, że w pierwszym roku należy skrócić lufę, odcinając jego czwarty. Pomoże to powstawanie rozgałęzionych korony. Boczne pędy, wyciąć trochę, trzeba ostrym sekatora do usunięcia ich końce do pierwszego silnego zarodku.

W następnym roku, skrócić łodygi na 25 cm, a pędy boczne – 5-7. Tworzą wieniec tak że dolne rozgałęzienia mają większą górną i pod kątem rozwartym. W kolejnych latach można usunąć nowych oddziałów, które są stare rywale, pierwsze cięcie bliżej pnia, ale ta operacja powinna być przeprowadzona na wiosnę.

Oto jak umieścić żarówkę jesienią i tworzą silne drzewo, które jest obfity owoc niemal co roku.