799 Shares 1248 views

Dlaczego jest to konieczne, aby chronić przyrodę i zwierzęta?

Dlaczego jest to konieczne , aby chronić przyrodę? Pytanie wydaje się trywialne, nawet głupie. Być może nie ma osoby, która by pomyślał, że do tego nie jest konieczne. Pomimo jasnego zrozumienia, jak traktować przyrodę, dla niektórych ludzi powód często zachowują się tak, jakby żyć ostatni dzień na Ziemi, ale jutro nigdy nie nadejdzie.


Przyroda – źródło życia

Dawno temu, kiedy Ziemia była młoda, a ludzkość jest niewielka grupa ludzi, natura ma dla wszystkich ludzkich. Lasy zapewniają schronienie, polowania ludzie zdobyć pożywienie. Czyste rzeki zostały wykorzystane do picia i wędkowania. Populacja Ziemi wzrosła, postęp nie stoi.

A teraz, po wielu latach ludzie zaczęli zapominać, jak to wszystko się zaczęło. Lasy są wycinane nieubłaganie, a na ich miejscu zbudować fabryki rozładowywania odpadów niebezpiecznych do rzeki, która przepływa w pobliżu, a stamtąd woda idzie do domu, gdzie ludzie korzystają z niego. Jest niezwykle ważne, aby zrozumieć, dlaczego jest to konieczne w celu ochrony środowiska. Po tym wszystkim, bez niego korzyści, nie możemy istnieć.

Świat zwierząt

Reprezentujący las, możemy wyobrazić wysokich drzew z zielonymi liśćmi, bujnej trawie, który kołysząc się w lekkim wietrze, słyszymy śpiew ptaków, wydaje się nam, że białko jest skakanie na gałęziach drzew. Wiemy, że gdzieś w lesie żyją niedźwiedzie, zające, lisy i inne zwierzęta. Teraz wyobraź sobie, że nie ma żadnych ptaków, żadne zwierzęta. Wtedy nie będzie żadnych lasów, ponieważ wszystko w przyrodzie jest ze sobą połączone.

Dbać o zwierzęta, ponieważ są one ważną częścią natury. Człowiek przyzwyczajony do korzystania z darów natury do syta: ludzie zabijają zwierzęta dla ich cennego futra, a czasami po prostu ze względu na kaprys. Na szczęście, istnieją opiekuńcze osoby, które dostarczają funduszy i rezerw, zachęcając ludzkość: „Dbaj o zwierzęta”

Las się pali

Wkrótce nadejdzie lato – jest to czas, kiedy każdy chce odpocząć w przyrodzie. Każdy chce, aby wygrzać się w promieniach słońca pieszczot, splash w ciepłej rzece. Wiele pikniki, ogniska, gotować kebaby. Po odpoczynku, wszystko w pośpiechu, aby wrócić do domu, skorenko zbierając wszystko, co pozostało. Ale czasami ludzie zostawić wszystko jak jest, nie przejmując się zbierać.

Większość pożarów lasów w okresie letnim jest spowodowane przez człowieka. Nie należy zakładać, że pożar może powstać tylko z otwartego ognia: każda mała iskra wystarczy, by podpalił suchą trawę. Rzadko, ale zdarza się, że kawałek szkła z butelki może służyć jako lupą a także spowodować pożar. Ochrony lasów przed ogniem, jest niebezpieczne dla wszystkich żywych istot. A po pożarze spalonych obszarów przez długi czas nic nie rośnie.

następujący postęp

Ziemia nazywana jest niebieskiej planety i fabryki, palenie fajki – czarny owrzodzenia na jej temat. Wszystko jest tak jasne, dlaczego jest to konieczne w celu ochrony środowiska, ponieważ są bardzo zależne od niego. A poza tym, trzeba myśleć o tych, którzy będą żyć na naszej planecie po nas.

Dbać i chronić naturę, aby nasze dzieci i wnuki nie musiały przeżyć z ostatnich sił, czy szukać nowego miejsca do życia. Niektórzy uważają, że nie mógł zapobiec szkody, które przynosi do charakteru technicznego postępu. Jest to błędne przekonanie, bo wszystko zaczyna się mała. Jeżeli każdy zaczyna dotyczyć bardziej ostrożnie do niej znacznie lepiej. Na przykład, idąc ulicą, nie rzucać śmieci na nogi.

Trzeba dbać o zasoby naturalne, nie zawierają niepotrzebnie wody, nie zanieczyszczają gleby. Należy używać materiałów nadających się do recyklingu (toreb papierowych zamiast celofan, szkło zamiast plastiku), nosić ubrania wykonane ze sztucznego futra, zamiast zachęcać do zabijania rzadkich zwierząt. Ludzie dbać o naturę!

ekologia

Aby zapisać, ale czasami, aby zapisać charakter stworzył wiele organizacji ekologicznych. Na poziomie krajowym palenia odprowadzana do wytwarzania ścieków i odprowadzania powietrza do substancji toksycznych. Wiele naturalnych obiekty są chronione przez Nadzoru Środowiska. Lasy te nie mogą spalić pożarów, aw rzekach nie może złapać rybę. Odbywa się to ze względu na fakt, że dana osoba ma zbyt wiele szkód dla tego miejsca, a ona musi odzyskać.

Utworzony grupy wolontariuszy: ludzie dobrowolnie pracę na czystki (w dosłownym znaczeniu tego słowa) w miejscach, w których dana osoba nie może samodzielnie zaprowadzenia porządku. Każdy może stać się taki asystent, i ciężko pracować na rzecz natury, a tym samym, aby korzystać siebie i przyszłych pokoleń.

Nie kopać sobie dziurę …

To może być długa i pięknie wyjaśnia, dlaczego konieczne jest, aby chronić środowisko, ale nie robi tego dla siebie żadnych wniosków. Prędzej czy później każdy musi zrozumieć, że – częścią natury, która, paraliżując go my, przede wszystkim, ranienia siebie. Mówiąc obrazowo, tniemy samą gałąź, na której siedzimy, a jeśli nie zatrzymać, można wpaść w otchłań.

Ważne jest nie tylko dla siebie, aby zrozumieć, dlaczego jest to konieczne, aby chronić środowisko, ale również to wytłumaczyć swoim dzieciom. Ponieważ żyją na w sytuacji, że zostaną po nas.

Natura ma wiele z nas cierpiał, ale może nie w pełni zrozumieć, co robimy może stanąć w przyszłości. Najważniejsze – należy pamiętać, że jesteśmy integralną częścią, to zależy od nas, a my – z nią.

Konieczne jest, aby kochać siebie i swoich bliskich, życząc im spokój i dobroć. Odnosić się do otaczającego nas świata, tak jakby to był nasz dobry przyjaciel, aby pomóc mu lepiej, aby nie zaszkodzić, i pamiętaj, że wszystko jest ze sobą połączone, a człowiek i natura – tym bardziej. W wielu przedszkolach i szkołach już dawno odbyło się specjalne dodatkowe lekcje, w których dzieci uczą się o tym, dlaczego trzeba ostrożnie i dbać o świat wokół nich. W celu utrwalenia wiedzy, każdy rodzic powinien posiadać podobnych rozmów w domu, dając dziecku przykład osobistego postępowania.