534 Shares 4505 views

Wymaga uruchomienia jako administrator? Nie ma nic łatwiejszego

Często problemy początkujących rozpocząć, ponieważ nie można uruchomić jakiś program lub plik, który wymaga uprawnień administratora w systemie. Właściwie Uruchom jako administrator nie jest coś niezwykłego, a w większości przypadków jest dość prosta. Do uruchomienia gry lub programy z prawami administratora Istnieją dwa sposoby: albo dać uprawnienia administratora na całym koncie, lub po prostu go uruchomić z odpowiednimi uprawnieniami systemu plików. Po pierwsze, należy zrozumieć ustawienia z administracją, co wymagałoby, aby zrobić kilka „magicznych kroków”.

Więc zacznij od administratora XP jest następujący. Kliknij na przycisk „Start” cenionych i znaleźć punkt, w którym „Panel sterowania”. Chcieliśmy tam „Zarządzanie kontami użytkowników”, a następnie kliknąć na ikonę użytkownika. Jeśli – administrator, a następnie obok nazwy użytkownika będzie odpowiedni napis.

Co o Windows 7? Biegną jako administrator w systemie operacyjnym jest równie prosta. Podobnie, bardzo Szukajcie „Panel sterowania„i znaleźć punkt, w którym konta użytkownika, a następnie kliknij go. W końcu trzeba także kliknij swoją nazwę użytkownika.

Jeśli Twoje konto nie jest administratorem, trzeba będzie popracować na korygowaniu ten niefortunny błąd. Aby to zrobić, trzeba zmienić typ nagrywania administratora. W tym samym oknie dialogowym , które pojawia się po kliknięciu nazwy konta, przejdź do „Zmień typ konta.” Kliknięcie na nim powoduje przejście do następnego okna z ustawieniami, w którym umieścić pole wyboru obok typu, które potrzebujesz.

Wszystko. Od teraz uruchomić jako administrator w większości przypadków odbywa się automatycznie i bez twojego udziału. Ale jeśli tak, to co wtedy zrobić? Och, nawet w tym przypadku jakieś szczególne trudności nie powinien czekać.

W starym dobrym XP, następujące zabiegi mają być wykonywane. Konieczne jest, aby zacisnąć i przytrzymaj klawisz Shift na klawiaturze, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy skrót lub plik wykonywalny, a następnie w menu podręcznym będą musiały znaleźć pozycję „Uruchom w imieniu”. Klikając na pozycję, wybierz konto administratora. Jeśli to konto jest chronione hasłem, Uruchom jako administrator będzie możliwe tylko, jeśli jego wiedza. W starszych wersjach systemów operacyjnych Windows jest jeszcze łatwiejsze.

Tak, w systemie Windows Vista, 7 i 8, wykonaj następujące kroki. Należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonie pliku lub programu, a następnie wybierz „Właściwości” z menu kontekstowego podręczne. Tam znajduje się zakładka o nazwie „Zgodność”, co jest konieczne, aby spojrzeć na górnej części okna. Konieczne jest znalezienie pozycji „odpowiedniego poziomu”. Bezpośrednio poniżej jest czek in blanco „Uruchom ten program jako administrator” należy wypełnić klikając na niego lewym przyciskiem swojego „gryzonia”. Następnie kliknij na przycisk „OK”.

Jak widać, działa jako administrator jest dość prosta.