186 Shares 6974 views

Nadmierna pedanterii. Co jest anankastizm

„On jest takim perfekcjonistą!” – mówią o pracownika, odnosząc się do swojej skrupulatności i rzetelności, chęci do głęboko zrozumieć biznes. Ta sama definicja jest podana i pedant, który stara się spełniać wszystkie wymogi zarządzania, często nie wnikając w istotę. Oczywiście, w pierwszym przypadku intonacji aprobatą natomiast druga – osądów. Można więc powiedzieć o skrupulatność, który jest własnością natury jest godny naśladowania? W niektórych przypadkach, to jest dobre, a co nie jest? Co to znaczy pedantry do innych i bliskich?


Jak każdy osobistej charakterystyki, dokładność jest dobre z umiarem, a kiedy znalazła dobry użytek. Jeżeli dana osoba ma zastosowanie do przydzielonej pracy odpowiedzialnie, zwłaszcza, gdy zajmuje stanowisko wymagające ścisłej zgodności z obowiązującymi przepisami, możemy śmiało powiedzieć, że jest to dobry pedantry że taka jakość może być tylko z zadowoleniem. Przykładem jest dokładność zgodności z zasadami prawników, notariuszy, farmaceutów i innych zawodów, które wymagają bezwzględnego odrzucenia jakiejkolwiek inicjatywy. Dobry zwyczaj, aby zawsze być na czas. Tylko dobre słowa zasługuje stosować się ubrać elegancko.

Jednak nadmierne pragnienie skrupulatnego przestrzegania pewnych rytuałów, często wymyślone własną rękę, może być wskaźnikiem stanu chorobowego umysłu. Psychiatria funkcjonuje termin „anankastic psychopatii”, czyli niezdrowe pedanterii. Co anankastizm i jak ją rozpoznać?

Podobnie jak wiele innych chorób psychicznych, nadmiernej pedanterii łatwo podatnym na diagnozę. Zewnętrznie osoba wygląda zupełnie zdrowe, a dopiero po długim współżycia może zauważyć pewne dziwność jego zachowania, które wydają się dość nieszkodliwe. Należą do nich na przykład, koszt jest niewspółmiernie długi czas pracy, zazwyczaj w domu, że inni ludzie wykonać szybko. Jeśli anancast zamiar gotować gryczana, zadzie, przejdzie przez godzinę lub więcej, nie odczuwając żadnego dyskomfortu z nudów ich klas on. Naczynia peremoetsya je kilka razy. Wychodzenia z domu, często będzie sprawdzić, jak dobrze zamknięte kurki off jeśli kuchenka gazowa i urządzeń elektrycznych jednocześnie wypełniając kilka okrążeń własnym mieszkaniu. Próby innych nawet żartobliwie powiedzieć o pedanterii, jakiej jakości jest dobre z umiarem, anancast reaguje dość agresywnie.

W pracy, nie związane ze zwiększeniem wymagań dla skrupulatnością, ta cecha może wpłynąć źle. Doskonałe przewodnictwo uruchamiając kilka sprawunki, taki pracownik może zostać przypadkowo awansował na stanowisko, a tu jest jego cechy charakteru objawia się w całej swej okazałości, to pedant postrzegają jako zachęcanie bezmyślność i ślepe trzymanie się instrukcji, a następnie nie będzie dobry dla wszystkich, a zwłaszcza jego bezpośredni podwładni.

Ze względu na zdolność do podejmowania samodzielnych decyzji, które jest tak niezbędne dla każdej głowicy, to w tym przypadku nie warto się spodziewać. Wszelkie niestandardowe sytuacja wchodzi pedant-anancast w stan odrętwienia głuchych, a dopóki nie otrzyma zgody sądu wyższej instancji, sprawa będzie, ale w tym przypadku, że dokładamy wszelkich starań, aby dodać do odpowiedzialności zostaną podjęte.