598 Shares 9014 views

Jak malować soli w różnych kolorach?

Kolor Sól od dawna wykorzystywane przez kapitanów i needlewomen we wszelkiego rodzaju prace dorywcze. Często taki materiał nie znajduje się na półkach. Następnie pojawia się pytanie: jak malować soli w domu? W rzeczywistości, to jest proste i odbywa się na kilka sposobów. Dyskusja na ten temat i w art.

Wybór soli i środków barwiących

Jako substancje pigmentowe odpowiednich materiałów, które, prawdopodobnie, prawie każdy ma w domu. Ten barwnik spożywczy, farba, guasz zabarwiona kredy i pastelowy. Należy zauważyć, że grzywny Sól odpowiednia dla większości projektów rzemieślniczych. może obsłużyć dowolny z tych barwników. Ale gruba sól jest bardziej kapryśna. Przekształcić go w kolorze, można użyć akwarela, gwasz i barwników spożywczych.

nasycenie kolorów

Jak malować soli w różnych kolorach, tak aby były one jasne i intensywne? Można to zrobić za pomocą pigmentów diety i gwaszem. A tym bardziej wziąć farbę, tym bardziej intensywny kolor wyjdzie.

Przy użyciu wody przebarwień sól paleta staje się bardziej miękka, lżejsze i półprzezroczysty kolor. Ale z pomocą kolorowych kredek można uzyskać pastelowe odcienie, ale nie mniej bogata.

Okazuje kolorze soli barwników spożywczych

Wystarczy tylko soli, barwnika spożywczego oraz plastikową torbę. Dla jasnych i nasyconych barw doświadczonych rzemieślników już obliczone substancje pożądane proporcje. Sto gramów soli należy wziąć cztery krople barwnika.

Materiały zrozumiałe. Zwróćmy się teraz do tego, jak sól barwnika. Torby foliowe wlać naszą chlorku sodu. Następnie ścieka do barwienia żywności. Wiążąc pakiet i zacząć go ugniatać. Chociaż należy spróbować rozprowadzić równomiernie sól. Więc zrób tak długo, aż pojawi się jednolity kolor. Pakiet może być używany, aby uwolnić i uzyskany materiał do miejsca przeznaczenia.

Co dobrego jest ta metoda? Kolorowy sól jest prawie żadna ciecz, więc to już mogą być używane natychmiast.

W postaci soli barwnika gwaszem kolorową (lub etapy)

1. Wymagana ilość soli, rozproszony w plastikowej torebce.

2. Przygotowanie farby. Jeśli masz akwarela gwasz lub nowy, wziąć oddzielny pojemnik. Mieszać w nim farbę i wodę. Uwaga: im więcej płynu, tym mniej jasne soli na zewnątrz. Najwygodniejszym sposobem pracy z wyschło niemal zużytej gwaszem. Wlać trochę wody w naczyniu z farbą i mieszać aż do całkowitego rozpuszczenia.

3. Barwiona ciecz wlać worka soli. Aby równomiernie rozprowadzić farbę użyć pędzla lub łyżeczkę.

4. tie Pojemniki pamiętają kolorze wody obejmuje wszystkie cząstki.

5. kolorowe kryształy Wlać do innego pojemnika.

5. Nie tylko umieć malować gwasz sól lub akwarelę. Otrzymaną mieszaninę teraz do wyschnięcia. Można to zrobić na trzy sposoby:

  • Na akumulatorze. Umieścić na niej sól i pozostawić do całkowitego wyschnięcia.
  • W kuchence mikrofalowej. Suche trzy do dziesięciu minut przy najwyższej mocy. Dokładny czas zależy od charakterystyki mikrofali, więc okresowo sprawdzać stan soli.
  • W piekarniku. Podgrzać do stu stopni, umieścić na patelni z dodatkiem soli. Potrzebuje do wyschnięcia na około jedną godzinę.

6. Po zakończeniu obróbki cieplnej, grudki soli. Muszą szlifować. Wystarczy rozgnieść grudki w tej samej pojemności z widelcem lub tłuczkiem. Lub wlać sól w torbie i przejść nad nim z wałkiem do ciasta kilka razy.

7. Końcowe dotykowego – kolorowe kryształy przesiać przez sito.

Teraz, gdy wiesz, jak się malować akwarelami lub soli gwasz. Metoda łatwa, ale trzeba męczyć się z suszeniem. Jeśli jest kuchenka mikrofalowa, to minus nie będzie tak krytyczna.

Farba sole kredki

Niewielka ilość soli wylać na arkusz papieru, torebki z tworzywa sztucznego lub innego odpowiedniego pojemnika. Teraz białe kryształy mają dosłownie malować kolorową kredę. Pocierać ich soli kolistych ruchów aż do uzyskania pożądanego rezultatu. Warto powiedzieć, że zawód jest dość kłopotliwe i wymaga cierpliwości. Sól będzie stale rozwikłać, więc trzeba raz po raz, aby zebrać je w stos. W tym schemacie, następnej partii farby.

Jak malować soli w inny sposób? Jeśli nie podoba Ci się pomysł z tarciem i chcesz uzyskać szybszą materiału koloru, podczas gdy w pierwszym szlifować kredę, a następnie wymieszać z solą. Można użyć kielni, moździerza lub młynka do kawy. Płytkie miękkie i szybko kruszyć. Ale w ten sposób szlifowania bardzo zakurzone. Gdzie lepiej przerwać kredę, umieścić w torbie z tworzywa sztucznego i rozdrobnić przy użyciu wałka. Teraz kolorowy pył pieprzem solą i dokładnie wymieszać.

Oczywiście, trzeba majstrować przy płytkich szlifowania, ale ta metoda ma swoje zalety. Mieszaninę można stosować bezpośrednio, bez suszenia. Cząstki kredą otacza tylko kryształy i nie dostać się do nich. Więc z góry wiedzieć, jaki kolor będzie sól.

Jako soli barwników pastelowych diy

Pastel podobna do zazwyczaj małe, ale to jest bardziej miękki w stosunku do nich. Sól wylano do małego rondla. Pastelowe shred starty lub w inny sposób, który został opisany powyżej. Powstały proszek dodaje się do soli i dokładnie wymieszać. Trzymamy nad garnkiem z gorącą parą wodną lub umieścić w łaźni wodnej przez dziesięć minut. Nie zapomnij mieszać stale, inaczej mieszanina będzie palić. Kolorowy sól można stosować, gdy wysycha trochę.

Dlaczego muszę przynieść dziecko do procesu malowania?

Jeśli masz dzieci, upewnij się, aby zaprosić ich do przyłączenia się. W procesie malowania dziecko uczy się i powtarza kolor dostaje długopisy masażu, a tym samym rozwija umiejętności motorycznych. Ponadto, można sadzić umiejętności higieny. Dziecko zrozumie, że niektóre barwniki są myte dobrze, a inni – że jest źle, więc lepiej nie dotykać. I czas razem i nie może mówić. Czy wiesz, jak się malować soli w różnych kolorach, teraz powiedzieć i pokazać dzieciom, jak prawidłowo zrobić.

Wiadomym jest, że sól ma 14.000 zastosowań. Spośród nich znaczna część pola przypisanego kreatywności. Sól może rysować, udekorować malowidła, rzemiosła, rękodzieła dzieci ozdobne butelki, tworząc Rangoli a więc znacznie więcej. Ty decydujesz, jesteś gotowy do zakupu materiału luzem lub zrobić to samemu.