897 Shares 6320 views

Na iPhone nie działa czujnik: co robić?

Produkty amerykańskiej firmy „POŚ” ma charakter jakościowy. To w pełni uzasadnia cenę, za którą producent oferuje do ich rynku urządzeń. Mimo to właściciele iPhone'ów często stają w obliczu problemów związanych z ekranu bezczynności. Oczywiście, od razu leje gradem pytań o to, co zrobić, jeśli iPhone nie działa czujnik, lub jak to inaczej nazywa, ekran dotykowy. Początkowo możemy zauważyć, że wyświetlacz może albo całkowicie odmówić lub przestają wykonywać swoje funkcje w części.


przyczyny

Najczęściej przyczyny z powodu których iPhone nie działa na czujniku są mechaniczne w przyrodzie. Jest oczywiste, że w tym przypadku, wyświetlacz powinien działać pewien przedmiot. Rzeczywiście, niektórzy mówią, że lepiej jest dla danego urządzenia na zakup szyby ochronnej bezpośrednio po zakupie i zainstalowaniu go. Jeśli taki nie jest, wtedy należy przykleić folię ochronną. Bez dodatkowego patronatem w upadku z dużej wysokości dotykowy iPhone piątej generacji, na przykład przestać działać w 98 procentach przypadków. Niemniej jednak nie jest wykluczone w przypadku, że iPhone nie działa na czujniku, powodem oprogramowania. Że jest awaria w systemie operacyjnym.

manifestacje

Jakie są objawy wyraźnie wskazują, że mamy problem z jednostką modułu czujnika? Być może przede wszystkim jest tu brak reakcji na dotyk w jednym lub innego obszaru ekranu. Wtórna Jest to również opóźnienie w dotyku, choć w rzeczywistości odpowiedź jest nadal obecny.

Przejawem tego, że iPhone nie działa czujnik może być kompletne lekceważenie wszystkich ekranu dotykowego. Wyświetlacz po prostu odmawia je przetwarzać. Nawiasem mówiąc, gdy istnieją problemy z ekranu dotykowego, staje się prawdziwym źródłem nowych problemów, tylko wprowadzenie „jabłko” technologii. Więc zaczną szukać, jak wyłączyć iPhone, jeśli nie działa czujnik. Innym objawem, który wyraźnie wskazuje na potrzebę utrzymania czujnika jest dowolna żywotność urządzenia. Oznacza to, że może sam wybrać sekwencję znaków, aplikacje są otwierane i zamykane w taki sam sposób, a kciukiem przez samych dokumentów. Trochę przerażające, jeśli przypomnimy sobie horrory.

Co zrobić i jak wyłączyć iPhone, jeśli czujnik nie działa?

Wyobraźmy sobie następującą sytuację. Zakładamy, że ekran dotykowy urządzenia wciąż funkcjonuje, choć z dużą ilością błędów i nieścisłości. W tym przypadku, możemy rozwiązać ten problem dość łatwo. Aby to zrobić, możemy wykonać kompletny reset smartphone. Aby to zrobić, należy postępować według prostych instrukcji. Pierwszym krokiem będzie zaciskowy z dwoma przyciskami. To jest przycisk zasilania i przycisk, który nazywany jest „na pulpicie”, albo „Dom”. W tym stanie, muszą pomieścić około dwadzieścia sekund. Uruchom ponownie komputer powinien rozpocząć się po tym czasie. Na końcu pojawi się logo amerykańskiej firmy, która informuje o tym, że operacja, aby ponownie uruchomić to wykonane prawidłowo. Nawiasem mówiąc, to stwierdzenie jest jedną z odpowiedzi na pytanie o sposób , aby ponownie uruchomić iPhone'a, jeśli nie działa czujnik.

Sprawdź akcesoria

Są chwile, kiedy one zakłócać prawidłowe działanie ekranu dotykowego. Na przykład, jeśli folia ochronna zostało umieszczone nieprawidłowo, może przyczynić się do tego przyczyny. Poza tym obecnie na rynku istnieje ogromna liczba niezaprzeczalnie chłodnych zderzaków dla smartphone, ale nie wszystkie z nich są wykonane solidnie. Jeśli zderzak częściowo pokrywa wyświetlacza, może to kolidować z jego normalnej pracy. Aby to sprawdzić przyczynę, wystarczy wyjąć go z urządzenia i ponownie wykorzystać mały ekran dotykowy. Jeśli normalna praca zostanie przywrócona, to naprawdę w zderzaku, a to będzie musiał coś zrobić. Jeśli absolutnie nic się nie zmieniło, to trzeba iść dalej i szukać przyczyny nieprawidłowego działania.

Nie pomogło poprzednią radę?

Odpowiedź na pytanie o sposób, aby ponownie uruchomić iPhone'a, jeśli nie działa czujnik jest dość prosta. Aby to zrobić, należy użyć odpowiedniego skrótu klawiaturowego. Ale co zrobić, jeśli wskazówki nie pomogły ponownie uruchomić urządzenie? Co jeśli czujnik i nadal działać prawidłowo, jeśli w ogóle nie reaguje na dotyk? W tym przypadku wszystko jest o wiele bardziej poważne, a nie mamy do czynienia z jednym awarii, która w rzeczywistości jest to jedyny wyjątek od reguły, a mianowicie od awarii technicznej.

W tym przypadku, jak najszybciej należy zaplanować i przeprowadzić wizytę do centrum serwisowego, w którym eksperci poddadzą ekran i ewentualnie doprowadzić go z powrotem do normalnego życia. Nie dręczyły nad pytaniem „iPhone Czujnik nie działa, co robić?” Kiedy nie pomaga nawet kompletny restart. Tutaj mówimy o tym, że trzeba działać tak szybko, jak to możliwe, tak aby nie pogorszyć sytuacji.

Dlaczego centrum usług?

Jeśli nie działają na czujniku iPhone 5S lub innego urządzenia z tej amerykańskiej firmy, specjalistów z odpowiednim doświadczeniem, zawsze będzie mógł rozpocząć rozpoznać i zidentyfikować przyczynę usterki, a następnie znajdź i eliminowania go. W centrum serwisowego można dowiedzieć się o stanie telefonu. Jeśli to konieczne, przez specjalistów opłat zastąpi ekran w urządzeniu.

Ile czasu to zajmie?

Najczęściej wymiana wyświetlacza na iPhone każdego pokolenia trwa około jednej godziny. Mogą istnieć niewielkie różnice w obu kierunkach, ale jest to zwykle w ciągu godziny. Nie powinniśmy myśleć, że taki mały okres pracy oznacza, że są niskiej jakości.

Jeśli doszło do poważnych szkód

deformacja ekranu lub nawet uszkodzenie płyty głównej, która nastąpiła na skutek mechanicznego oddziaływania wysokiej intensywności, będzie powodem, dla którego z własnym urządzeniem, ponieważ będzie trzeba zostawić na dłuższy okres czasu niż godzinę. Poważne problemy zawsze wymagają bardziej szczegółowej diagnozy. To nie jest tylko wymiana czujnika, a cały zestaw działań, które razem stanowią jedną potrzebną do dalszego prawidłowego działania kompleksu.